josiph68
20.05.08,17:07
dlho tu nebola žiadna otázka,problém,tak ja teraz mám.
prosím pomôcť-ako vyrátať rozmery posuvnývh dverí,alebo,kde stiahnúť návody.
doteraz som ich len montoval a prispôsoboval,ale teraz je na mne aj výpočet.ďakujem
Chobot
21.05.08,06:47
dlho tu nebola žiadna otázka,problém,tak ja teraz mám.
prosím pomôcť-ako vyrátať rozmery posuvnývh dverí,alebo,kde stiahnúť návody.
doteraz som ich len montoval a prispôsoboval,ale teraz je na mne aj výpočet.ďakujem

Neviem, či presne chápem tvoju otázku, ale pri výpočte veľkosti dverí predsa vychádzaš z otvoru, ktorý chceš dverami prekryť.

Výšku určíš v súlade s použitými koľajnicami (väčšinou výrobca koľajníc v návode udáva montážne rozmery - koľko mm zhora a koľko zdola) plus nejaká tolerancia. Keď som robil vstavanú skriňu s posuvnými dverami na WC (slúži aj ako komora), tak som si kúpil v jednom nábytkovom obchode koľajnicové kovanie na posuvné dvere a v, návode boli všetky montážne rozmery. Takže nebol problém určiť výšku dverí.

A šírku dverí - tiež podľa šírky otvoru. Otvor pri otvorení jedných dverí by mal byť aspoň 40 cm, takže na 1 m široký otvor treba max. dvojo dverí, na 1,5 m môžeš dať 2 alebo 3 dverí, na 2 m môžu ísť 2, 3 alebo 4 dvere atď.

Takže ak máš otvor 1,2 m široký a dáš dvojo dverí, tak ešte pripočítaš prekrytie dverí a máš to. Napr. dvere by mali 60 cm plus prekrytie 6 cm, takže potrebuješ 2 dosky široké 63 cm.

Alebo si mal na mysli niečo iné?
josiph68
28.05.08,19:44
diky,chobot,mal som na mysli niečo iné,ospravedlňujem sa,že až teraz odpovedám,ale mal som veľa roboty.išlo mi o zásuvky v skrini,tak aby otvorené dvere neprekrývali čielka a dali sa otvoriť.ale vyriešil som to.dik