Ema_2007
20.05.08,19:52
Dobry den, chcela by som Vas poprosit o radu ohladom toho, ci sa mi ako zdravotnej sestre zapocitava do poctu odpracovanych hodin sviatok (1.5.), pokial je v pracovnom tyzdni, aj ked som v ten den nemala sluzbu (mala som volno). Pracujem v 3-zmennej nepretrzitej prevadzke, pricom mam v mesiaci maj odpracovat 154 hodin a moj pracovny tyzden pozostava z 35 odpracovanych hodin. Pracujem ako zdravotna sestra v detskom domove pri telesne a mentalne postihnutych detoch. Dakujem za odpoved.
amakov
22.05.08,11:44
Ja pracujem tiež ako ZS, máme 3 smennú prevádzku a ak nepracujem v deň štátného sviatku, nemám započítané hodiny. Mesačná norma je stanovená na počet pracovných dní v mesiaci.Ak vyšiel štátny sviatok na pracovný deň(aj keď je to sviatok)- neovplyvní to normu- nezníži sa o 7,5 hod a ty ak pracuješ v ten deň zarátajú sa ti tie hodiny, ktoré si odpracovala(máš naviac príplatok za sviatok), ak si nepracovala nezaráta sa ti žiadna hodina.http://www.porada.sk/images/icons/icon9.gif
Ja mám týždennú normu 37,5 h.(á 7,5 hod na deň)
V máji bolo 2o prac. dní +2 sviatky vychádzajúce na pracovné dni. Norma hodín sa vyráta 22 x 7,5= 165 hodín