Ema_2007
20.05.08,19:55
Dobry den, chcela by som Vas poprosit o radu ohladom toho, ci sa mi ako zdravotnej sestre zapocitava do poctu odpracovanych hodin sviatok (1.5.), pokial je v pracovnom tyzdni, aj ked som v ten den nemala sluzbu (mala som volno). Pracujem v 3-zmennej nepretrzitej prevadzke, pricom mam v mesiaci maj odpracovat 154 hodin a moj pracovny tyzden pozostava z 35 odpracovanych hodin. Pracujem ako zdravotna sestra v detskom domove pri telesne a mentalne postihnutych detoch. Dakujem za odpoved.
Libusa
21.05.08,05:30
Zamestnancovi , ktorý nepracoval preto, že sviatok pripadol na jeho obvyklý pracovný deň , patrí náhrada mzdy . Napr. Po-Pia. pracovný deň So,Ne voľno sviatok padne na stredu patrí Vám náhrada mzdy od zamestnávateľa a počet hodín sa započítava do fondu pracovného času.
Ale ak máte stanovený turnus napr. Po-Ut pracovný deň Streda - voľno Štvr.pracovný deň ... a sviatok padne na stredu nepatrí Vám náhrada a nepočíta sa to do odpracovaného času .
Ak by ste mala byť podľa rozvrhu v stredu v práci a v stredu padne sviatok patrí Vám dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie samozrejme sa to započítava do odpracovaných hodín.