saglucka
08.04.05,20:38
Dobrý večer.

Ako to riešite v alfe s Dph na výdavkových blokoch? Niektora Dph, ked dám podľa bloka z reg. pokladne mi alfa vypisuje ako nepovolenú a ked dám kontrolu tak sa mi to tam stále vyhadzuje ako chyba. Ako riešite haliere v dphčke na týchto výdavkových blokoch?
slnko
08.04.05,19:39
Na niektorých bločkoch z reg. pokladnice nie je správne zaokrúhlená DPH na celé desaťhaliere. Ja to nechávam tak, ako mi to ALFA zaokrúhli. Neopravujem to podľa bločku.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
babenko1
08.04.05,19:51
alfa ti síce napíše, že je to v nesúlade.. ale účtuje ti to tak, ako si to ty zadáš...
M0NIKA
09.04.05,12:20
Dobrý večer.

Ako to riešite v alfe s Dph na výdavkových blokoch? Niektora Dph, ked dám podľa bloka z reg. pokladne mi alfa vypisuje ako nepovolenú a ked dám kontrolu tak sa mi to tam stále vyhadzuje ako chyba. Ako riešite haliere v dphčke na týchto výdavkových blokoch?
Ja to zadávam tak, aby mi to sedelo s dokladom. Hlavne DPH.
Rozdiel je halierové vyrovnanie.
anet
10.04.05,06:35
Ja to robim presne ako Monika.:)
Majopa
10.04.05,20:14
Ak ste si istý, že ste to zaúčtovali správne, zaškrtnite NEKONTROLOVAŤ.
kikoza
24.10.06,12:44
Prešla som si všetky témy v Alfe,ale to čo potrebujem som nenašla. Mám nakúpený materiál z EU. Je to na dodací list,ktorý je akoby hotovostná FA. Keď som to zaúčtovala v pokladni,program mi sám neurobil samozdanenie /ako to býva pri faktúrach/. Čo robím zle?Ako mám dostať DPH do vstupu a výstupu?
LubenaK
25.10.06,08:11
V Alfe to musíš prehnať cez Evidenciu záväzkov, inak samozdanenie nemôžeš urobiť. Priamo cez výdavkový pokladničný doklad Ti to program nedokáže urobiť.
renča1
25.10.06,09:08
Ja len upresním, cez evidenciu záväzkov si v políčku typ dokladu vyber faktúra EÚ(tovar) a v tedy sa ťa pri zapísaní závazku aLFA spýta či má zapísať do dph a autom. ti dá aj vstup aj výstup("samozdanenie").
kikoza
26.10.06,07:47
Ďakujem,idem to teda prerobiť.
Zuzana Boháčová
10.02.08,13:05
ako prosím Vás zaúčtujete v ALFA halierové vyrovnanie?
v rozpise faktúry 0 % DPH??
ďakujem pekne
petovsan
10.02.08,13:18
ako prosím Vás zaúčtujete v ALFA halierové vyrovnanie?
v rozpise faktúry 0 % DPH??
ďakujem pekne
áno, buď dohodím do rozpisu s nulovou sadzbou, alebo dá sa aj bez toho, aby som vstupovala do rozpisu (v kolónkach, kde ponúka ZD a DPH) priamo navýšiť o tie haliere základ dane a DPH si program dopočíta automaticky smerom hore alebo dolu podľa základu a celkovej sumy SPOLU.
Zuzana Boháčová
10.02.08,13:25
áno, buď dohodím do rozpisu s nulovou sadzbou, alebo dá sa aj bez toho, aby som vstupovala do rozpisu (v kolónkach, kde ponúka ZD a DPH) priamo navýšiť o tie haliere základ dane a DPH si program dopočíta automaticky smerom hore alebo dolu podľa základu a celkovej sumy SPOLU.

ďakujem petovsan