jobala
21.05.08,07:36
Zdravim vsetkych,
chcel by som vas poprosit o radu . Mam malicku niestnost cca 2 x 2 m , je v nej umiestneny jeden stroj s hlucnostou okolo 85 (dB) / ziadne velke buchanie , iba monotonny zvuk /. Vzhladom na to ze byvam v bytovke, potreboval by som odhlucnit tuto niestnost /dve strany tejto miestnosti su spolocne so susedmi/, tak aby ten zvuk nerusil susedov.
Moze mi niekto poradit ci sa to da , prip. ako a cim? Stretol som sa z roznymi teoriami ako napr polystyren , izolacna vata , dokonca papierove prepravky na vajicka.... ale neviem co s toho sa zaklada na pravde , tak ak niekto vie poradit .... Dakujem
Fali
21.05.08,05:43
Duplicitne zadaná téma !!!
misomiso
21.05.08,06:05
Polystyren urcite nie. Su na to specialne obklady, ale aj nobasil by sa dal pouzit.

Musis ale mysliet na no, ze najviac hluku sa bude aj tak prenasat cez konstrukciu stroja do dlazky a teda do bytu pod tebou. Odporucam na nohy namontovat silentbloky. Tie, ktore sa predavaju original na stroje su o nicom, treba pouzit z auta, napr. zo Skody 1203 - ukotvenie chladica. Ak sa bude stroj na nich velmi kyvat a bude to vadit, tak z nich odrezat polovicu.

Najhorsie na tychto upravach je to, ze clovek vopred nikdy nevie, ako to dopadne. Ja som raz byval v Prahe v takej bytovke, ktora mala kable (TV a ine) vedene v liste cez vsetky obyvacky vertikalne, a bolo pocut normalne ludsku rec, pri troche namahy som rozumel o com sa suseda bavia. V takom pripade nevidim sancu nieco odhlucnovat bez toho, aby sa tie diery do plafonov najprv zaliali betonom.
jobala
22.05.08,04:05
Duplicitne zadaná téma !!!



Ja viem , len som nevedel kde presne umiestnit danu temu , tak som ju tu supol dva krat....
jobala
22.05.08,04:42
Dakujem za radu , ak niekto vie nieco ucinne potesim sa ak napise....