macula
21.05.08,10:15
Ahojte poraďáci,
potrebujem súrne radu:
SZČO mesačný platca DPH predal tovar do Poľska a prepravu tovaru mu zabezpečil poľský prepravca dňa 21.3.Faktúra za túto prepravu k nám prišla 30.4. s dátumom vystavenia 21.3.Mám podať dodatočné daňové priznanie za marec, alebo môžem tútu faktúru samozdaniť v DP za apríl?
macula
21.05.08,10:49
Nikto mi nevie pomôcť?
KvetkaK
21.05.08,10:59
Ahojte poraďáci,
potrebujem súrne radu:
SZČO mesačný platca DPH predal tovar do Poľska a prepravu tovaru mu zabezpečil poľský prepravca dňa 21.3.Faktúra za túto prepravu k nám prišla 30.4. s dátumom vystavenia 21.3.Mám podať dodatočné daňové priznanie za marec, alebo môžem tútu faktúru samozdaniť v DP za apríl?
Musíš podať dodatočné daňové priznanie, lebo daňová povinnosť pri službách prijatých od zahraničnej osoby z iného členského štátu vzniká dňom vyhotovenia faktúry.
macula
21.05.08,11:12
Ďakujem, takže pri službách prijatých od zahraničnej osoby neplatí §51 ods.2, a v prípade, že by sa jednalo o tovar/ fa z EÚ/, tento by som mohla samozdaniť v nasledujúcom zdaňovacom období?
Vladimír Ozimý
21.05.08,11:53
Ahojte poraďáci,
potrebujem súrne radu:
SZČO mesačný platca DPH predal tovar do Poľska a prepravu tovaru mu zabezpečil poľský prepravca dňa 21.3.Faktúra za túto prepravu k nám prišla 30.4. s dátumom vystavenia 21.3.Mám podať dodatočné daňové priznanie za marec, alebo môžem tútu faktúru samozdaniť v DP za apríl?

marec!!!!
Vladimír Ozimý
21.05.08,11:55
Ďakujem, takže pri službách prijatých od zahraničnej osoby neplatí §51 ods.2, a v prípade, že by sa jednalo o tovar/ fa z EÚ/, tento by som mohla samozdaniť v nasledujúcom zdaňovacom období?

par. 51 ods. 2 sa týka len DPH na vstupe nie však dph na výstupe. Daň na výstupe musíte odviesť kedy vám vznikne daňová povinnosť bez ohľadu na to kedy si uplatníte daň na vstupe pri samozdanení. T.j. ani pri intrakomunitárnej dodávke nie je možné zahrňovať DPH na výstupe v nasledujúcom zdaňovacom období. Daň na vstupe však môžte.