avošodrak
21.05.08,09:17
Chcem poprosiť o radu na tému stravného pri pracovnej ceste. Zamestnanec v ten deň nepracoval a na pracovnej ceste bol v rozsahu 5 - 12 h, čomu zodpovedá výška stravného 89 Sk. Ako ale určiť výšku stravného, keď si zamestnanec zabudol odhlásiť obed a teda si ho aj zaplatil (23 Sk), aj zamestnávateľ mu prispel časťou 55% do nákladov aj zo sociálneho fondu.
Srdečná vďaka za odpoveď
Tweety
21.05.08,07:21
Chcem poprosiť o radu na tému stravného pri pracovnej ceste. Zamestnanec v ten deň nepracoval a na pracovnej ceste bol v rozsahu 5 - 12 h, čomu zodpovedá výška stravného 89 Sk. Ako ale určiť výšku stravného, keď si zamestnanec zabudol odhlásiť obed a teda si ho aj zaplatil (23 Sk), aj zamestnávateľ mu prispel časťou 55% do nákladov aj zo sociálneho fondu.
Srdečná vďaka za odpoveď
Stravné na PC mu patrí, to, že dostal stravenku, a neodpracoval viac ako 4 hodiny za zmenu ,nie je problém, v nasledujúcom mesiaci mu dáš o jednu menej. AK odpracoval, má nárok aj na stravenku, aj na diéty.
avošodrak
21.05.08,07:44
Ale to bola vynormovaná strava v našej jedálni, ktorá mu vlastne prepadla ale musí si ju zaplatiť.Stravenka je na konkrétny deň a nedá sa preniesť do druhého mesiaca.
Tweety
21.05.08,07:46
Ale to bola vynormovaná strava v našej jedálni, ktorá mu vlastne prepadla ale musí si ju zaplatiť.
Mohol poslať za seba na obed náhradu, alebo sa odhlásiť, je to jeho problém.
Ak na ňu nemal nárok, nie je nárok ani na 55% z nákladov.
avošodrak
21.05.08,08:02
OK súhlasím s tebou, ale nebolo by jednoduchšie odrátať mu z výšky stravného 40 %-za obed a zvyšok doplatiť na cesťáku?
Chobot
21.05.08,08:09
OK súhlasím s tebou, ale nebolo by jednoduchšie odrátať mu z výšky stravného 40 %-za obed a zvyšok doplatiť na cesťáku?

Nie, nemôžeš to miešať.

Jednoducho v nasledujúcom mesiaci mu dáte o jeden obed menej. Je to jeho chyba, že si neodhlásil obed. Pokiaľ by to bolo vinou zamestnávateľa (napr. že by ho vyslal na PC ráno, pričom obedy sa odhlasujú deň vopred), tak by to išlo celé na náklady spoločnosti tak, aby zamestnanec neškodoval.
Tweety
21.05.08,08:10
OK súhlasím s tebou, ale nebolo by jednoduchšie odrátať mu z výšky stravného 40 %-za obed a zvyšok doplatiť na cesťáku?
Nie, nemôžeš to takto kompenzovať. Na stravné má nárok podľa Zákona o CN, a stravné sa riadi ZP.
avošodrak
21.05.08,10:13
Ďakujem pekne za vyčerpávajúce odpovede.
asma
21.05.08,10:21
u nás ak sa zamestnanec, ktorý ide na PC neodhlási zo stravy
tak sa mu nevyplatí stravné na CP, alebo ak sa mu vyplatí, musí organizácii doplatiť režijné náklady vo výške 55 %.
Ktorú variantu uplatníte, záleží od Vás.
U nás už zamestnanec vrátil stravné za prac. cestu.
Vanesa34
25.05.08,09:05
Prajem pekný deň. Chcela by som poprosiť o radu. Konateľ bol na služob.ceste v Turecku a na bločkoch od ubytovania je mena YTL. Na kurzovaom lístku som našla pre Turecko skratku TRY, neviete mi prosím poradiť kde by som našla, ako to mám popremieňať? Ďakujem.
Rozalka
25.05.08,09:55
Prajem pekný deň. Chcela by som poprosiť o radu. Konateľ bol na služob.ceste v Turecku a na bločkoch od ubytovania je mena YTL. Na kurzovaom lístku som našla pre Turecko skratku TRY, neviete mi prosím poradiť kde by som našla, ako to mám popremieňať? Ďakujem.
Nijako, je to totiž to isté.
Nová turecká líra sa v súčastnosti používa v Turecku a v Severocyperskej tureckej republike. Označuje sa ako YTL a ISO 4217 kód je TRY.
Vanesa34
24.06.08,16:02
Veľmi pekne ďakujem, ani nevieš, ako si mi pomohla!!!!!!