Mila
23.06.04,09:36
Ešte jedna otázka. Mám auto na leasing , nabúram ho, dám ho opraviť. Počas opravy ukončím leasingovú zmluvu, ale faktúra za opravu je vystavená na mňa.Mám nárok na odpočet DPH aj keď je dátum daňovej povinnosti v čase keď moja leas. zmluva je už skončená? Základ DPH mi zaplatila poisťovňa.Ďakujem
Luboš
23.06.04,07:56
Podla mojho nazoru ak mas uctovne vysporiadane predcasne ukoncenie leasingu, a ak mas pouzitelne zvysky vozidla prevzate do majetku ide vo fakturacii na teba o opravu tvojho majetku datum danovej povinnosti vravis ze mas uz po ukonceni leasingu, tak by som to na odpocet bral.....
Mila
23.06.04,08:59
Nerozumeli sme sa. Ja už auto ani jeho súčiastky nemám.Leasingová spol. ho predala počas opravy ďalšiemu majiteľovi a to dokonca tomu servisu, ktorý ho opravoval.Iba objednávka na opravu bola odo mňa a na moju poistku.Poisťovňa to uznala a cenu bez DPH vyplatila na krycí list servisu.Ja mám na záväzkoch fa zo servisu čiastočne uhradenú/poisťovňa/ a neuhradenú DPH.Celá oprava trvala 3 mesiace a v treťom mesiaci sa to celé spáchalo.Teda to ukončenie leas. zmluvy a predaj.
tibor
23.06.04,09:12
podľa mňa je tam ten nárok. ide tu aj o princíp z poisťovne, že keby si nebol platca DPH by ti preplatili všetko - ale ty si to tam dával do opravy ako vlastné a ako platca DPH a aj keď je dátum daň. pov. už po období, kedy si bol vlastníkom - je tu nárok na odpočet - peknú omáčku by som k tomu popísal v internom doklade.
Mila
23.06.04,09:49
Ďakujem veľmi pekne.Ak Vás napadá akého pragrafu by som sa mohla chytiť a odvolať sa ne neho tak mi to ešte prosím dajte vedieť.Ahojte