hunakova
09.04.05,14:41
Dobrý deň, chcela by som sa poradiť akou formou dostať do nákladov odmeny trénerom, rozhodcom a hráčom. Samozrejme tak, aby to čo najmenej bolelo, t.z. najmenej administratívne náročné riešenie. Je to dedinský klub. Ďakujem hunakova
ondrejvla
09.04.05,17:00
Dobrý deň, chcela by som sa poradiť akou formou dostať do nákladov odmeny trénerom, rozhodcom a hráčom. Samozrejme tak, aby to čo najmenej bolelo, t.z. najmenej administratívne náročné riešenie. Je to dedinský klub. Ďakujem hunakova
Môj názor-asi sa jedná o obč.združenie, takže účtuješ dvojmo-nákladové a nenákladové, resp.ziskové a neziskové:
- odmeny - nie je nákladová položka,
- príjem zo vstupného - nie je zisková položka,
skús niekde nájsť ako sa účtujú športové kluby, myslím, že ti radím správne, taktiež diéty-nenákladová. Niekde som to čítala, ale nemám šancu si spomenúť kde?! Možno sa nájde niekto z Poraďákov kto má s tým skúsenosti.
Vlasta
hunakova
10.04.05,14:15
Ďakujem, rada je správna viem aj podrobnosti, ja som skôr chcela vedieť aký zmluvný vzťah (ak možno okrem pracovného) by FC mohol mať napr. s hráčmi. dík hunakova
jarkra
11.04.05,09:43
Mohli by to byt zmluvy buď vo forme príkazných zmlúv alebo mandátnych. Podľa mňa tam pôjde o závislú činnosť a zrazíš im len preddavok na daň vo výške 19 % podľa § 5 zákona o dani z príjmov. Len k tomu treba viesť evidenciu a podávať štvrťročné prehľady a hlásenie za rok. Ale nemusíš ich prihlasovať na ZP alebo sociálne.
Ak majú tréneri, rozhodcovia,... živnosť tak im len vyplatíš príjem na základe zmluvy a oni si to zdania sami podľa § 6. Tu by si však podľa mňa mali dať pozor na nepeňažné príjmy.
hunakova
11.04.05,18:22
Ďakujem, tréner nemá živnosť má len nejakú licenciu a hráči sú úplní amatéri, hrajú V. ligu.
Dopočula som sa dokonca, že hráč by mohol mať nejakú??? zmluvu aj podľa § 51 Obč. zák., ale je pravda, že netuším čo by tam malo byť. Mohli by ste mi poradiť v ktorej téme by som mala hľadať, mzdovú a personálnu, či ako sa volá som už pozerala.