Daduľa
21.05.08,10:12
Firma zo Švajčiarsa fakturovala Slovenskej firme za služby/Reklamnú publikaciu/. Faktúra je vystavená v SK.
Poradte prosím čo s DPH???
Faktúra je vystavená samozrejme bez dane.
Dosť to súri, prosím poradte!!
Vladimír Ozimý
21.05.08,08:58
Samozdaniť!!! zahrnúť na vstup aj na výstup ku dňu vzniku daňovej povinnosti, t.j. dátum vystavenia faktúry
Daduľa
21.05.08,09:43
Myslíte že samozdaniŤ?? Mna mili že to je treti štát, nie EU, možem si aj nárokovat od štátu?? Ja som myslela že len zdaním.
A ešte dátum vystavenia je 20.03.2008 a dostala sm ju až dnes 21.04.2008.Podat Dodatočne alebo to mozem dat do IV/2008?
Vladimír Ozimý
21.05.08,09:52
Myslíte že samozdaniŤ?? Mna mili že to je treti štát, nie EU, možem si aj nárokovat od štátu?? Ja som myslela že len zdaním.
A ešte dátum vystavenia je 20.03.2008 a dostala sm ju až dnes 21.04.2008.Podat Dodatočne alebo to mozem dat do IV/2008?

pri tzv. katalogových službách uvedených v par. 15 ods. 8 kde patria aj reklamné služby sa rovnako riadime v EU ako aj voči tretím krajinám. Nárok na odpočet vám rieši par. 49 ods. 2 písm b) a par. 51 ods 1 písm. b). Nikde nemáte napísané že ak je to z tretích krajín nárok na odpočet nevzniká. Odpočítať si daň môžete ak ste daň odviedli na výstupe a evidujete službu v evidencii podľa par. 70. Dokonca v takomto prípade nepotrebujete ani faktúru. Treba to jednoznačne zahrnúť do daňového priznania za tretí mesiac, vtedy vám vznikla daňová povinnosť.
Daduľa
21.05.08,10:10
Velmi pekne Vam dakujem za pomoc, uz mi to je jasne!!!!
JAJA11
19.06.08,04:56
pri tzv. katalogových službách uvedených v par. 15 ods. 8 kde patria aj reklamné služby sa rovnako riadime v EU ako aj voči tretím krajinám. Nárok na odpočet vám rieši par. 49 ods. 2 písm b) a par. 51 ods 1 písm. b). Nikde nemáte napísané že ak je to z tretích krajín nárok na odpočet nevzniká. Odpočítať si daň môžete ak ste daň odviedli na výstupe a evidujete službu v evidencii podľa par. 70. Dokonca v takomto prípade nepotrebujete ani faktúru. Treba to jednoznačne zahrnúť do daňového priznania za tretí mesiac, vtedy vám vznikla daňová povinnosť.

Ja mám podobný prípad, len sa jedná o reklamu na internete z členského štátu EU a rovnaký problém - fa je z apríla a konateľ mi ju doniesol včera, takže opravné :mee: Problém je v tom, že on tú faktúru nechce platiť. Objednal si tú službu, pričom si nevšimol cenu za ponúkanú službu. Lenže nekonal a teraz je už podľa mňa neskoro a neostane mu nič iné, len to zaplatiť. :mee: