lusil329
21.05.08,10:20
milí poraďáci,
chcela by som vás poprosiť o radu ako postupovať pri úraze vzniknutom počas pracovnej doby, ktorý zavynila iná osoba. aby som to skonkretizovala, dvaja naši zamestnanci sa pobili a bude tam aj trestné oznámenie za ublíženie na zdraví.
neviete mi poradiť kam všade a na akých tlačivách to mám oznámiť?
a ako to je z platením PN? budeme mu platiť len prvých 10 dní v 100% náhrady mzdy alebo počas celej doby trvania PN?
s úrazom nemám žiadne skúsenosti a nie to ešte v takomto prípade. :(
Velmi pekne dakujem za skoré odpovede.
Zoltán Kovács
21.05.08,08:34
milí poraďáci,
chcela by som vás poprosiť o radu ako postupovať pri úraze vzniknutom počas pracovnej doby, ktorý zavynila iná osoba. aby som to skonkretizovala, dvaja naši zamestnanci sa pobili a bude tam aj trestné oznámenie za ublíženie na zdraví.
neviete mi poradiť kam všade a na akých tlačivách to mám oznámiť?
a ako to je z platením PN? budeme mu platiť len prvých 10 dní v 100% náhrady mzdy alebo počas celej doby trvania PN?
s úrazom nemám žiadne skúsenosti a nie to ešte v takomto prípade. :(
Velmi pekne dakujem za skoré odpovede.

Určite by som to neklasifikoval ako pracovný úraz. Prvých 10 dni PN platí zamestnávateľ. A to 3 dni 25% z vym.základu a 7 dni 55% z VZ. Od 11.dňa to platí SP.
Trestné oznámenie by mal asi podať poškodený a nie zamestnávateľ.
lusil329
21.05.08,08:57
My to ani tak neklasifikujeme a aj trestné oznámenie podáva poškodený. Takže nemusím platiť 100%, a kam tento úraz mám nahlásiť? lebo zatial som nemala žiadny úraz. skúsim napísať postup, či je správny:
- spísať zápis o úraze (stačí na tlačive Záznam o registrovanom pracovnom úraze?)

- záznam o pracovnom úraze zaslať na Inšpektorát práce

- sociálnej poisťovni zaslať Hlásenie úrazu na účely nemocenského

prosím opravte a doplne ak treba ešte niečo.
Zoltán Kovács
21.05.08,09:27
My to ani tak neklasifikujeme a aj trestné oznámenie podáva poškodený. Takže nemusím platiť 100%, a kam tento úraz mám nahlásiť? lebo zatial som nemala žiadny úraz. skúsim napísať postup, či je správny:
- spísať zápis o úraze (stačí na tlačive Záznam o registrovanom pracovnom úraze?)

- záznam o pracovnom úraze zaslať na Inšpektorát práce

- sociálnej poisťovni zaslať Hlásenie úrazu na účely nemocenského

prosím opravte a doplne ak treba ešte niečo.

Keď to nie je prac.úraz prečo to chceš hlásiť na IP?
lusil329
21.05.08,09:39
ja som si myslela, že sa to má, ked sa to udialo počas pracovného času...
monickab
30.08.10,05:29
Dobrý deň,
ako máme postupovať pri úraze zavineným inou osobou, ktorý šetrila polícia. Zamestnanec napísal v hlásení o úraze, že nepožil alkohol. Máme informácie, že sa pobili v hospode, máme mu vyplatiť PN 10 dní v plnej výške,alebo iba 50 %?
Ďakujem
veronikasad
30.08.10,05:38
Dobrý deň,
ako máme postupovať pri úraze zavineným inou osobou, ktorý šetrila polícia. Zamestnanec napísal v hlásení o úraze, že nepožil alkohol. Máme informácie, že sa pobili v hospode, máme mu vyplatiť PN 10 dní v plnej výške,alebo iba 50 %?
Ďakujem
Počkaj s výplatou na zápis z polície (neviem či ho posielajú automaticky, alebo ho musíte vyžiadať). Ak alkohol nebol dokázaný, nemôžeš krátiť náhradu príjmu pri DPN.