bear7
21.05.08,12:28
Caute,pri rozhodovani sa nad tepelnou izolaciou som natrafil aj na tepelno izolacne natery,ma nietkto z Vas nejake skusenosti,alebo vie nieco z pocutia ohladom tychto naterov? Je otrebne pouzit popri nich aj klasicke zateplenie sklenou vatou,mineralnou vatou,alebo polystyrenom?
Chobot
21.05.08,10:59
Caute,pri rozhodovani sa nad tepelnou izolaciou som natrafil aj na tepelno izolacne natery,ma nietkto z Vas nejake skusenosti,alebo vie nieco z pocutia ohladom tychto naterov? Je otrebne pouzit popri nich aj klasicke zateplenie sklenou vatou,mineralnou vatou,alebo polystyrenom?

Pozri si túto tému:

http://www.porada.sk/t46773-zateplenie-pomocou-thermoshield.html?highlight=thermoshield

máš tam viac informácií, než by si potreboval. ;)
bear7
21.05.08,14:35
No to mozno ano akurat ze teraz su na trhu nove natery ,pricom tieto natery,, Supertherm,, nahradzaju az 20cm sklenu vatu a vydrzia cca 25 rokov,nehovoriac a dalsich skvelych vlastnostiach podla toho co sa o nich pise a nato sa ja pytam.
Chobot
21.05.08,14:46
No to mozno ano akurat ze teraz su na trhu nove natery ,pricom tieto natery,, Supertherm,, nahradzaju az 20cm sklenu vatu a vydrzia cca 25 rokov,nehovoriac a dalsich skvelych vlastnostiach podla toho co sa o nich pise a nato sa ja pytam.

No, keď veríš báchorkám, že najaký náter môže nahradiť 20 cm minerálnej vlny, .....:rolleyes:.... je to tvoja vec. Ja tomu neverím.;)
AndrejG
21.05.08,15:07
No to mozno ano akurat ze teraz su na trhu nove natery ,pricom tieto natery,, Supertherm,, nahradzaju az 20cm sklenu vatu a vydrzia cca 25 rokov,nehovoriac a dalsich skvelych vlastnostiach podla toho co sa o nich pise a nato sa ja pytam.

bez toho aby si o nich nieco cital, ti musi byt jasne, ze to je nelogicke...navyse vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody. Tiez z korku sa teraz robi velke halo, ked som sa pytal na cenu, povedali mi, ze 10000/m3, polystyren som mal za 1400/m3, tiez ten korok bude treba lepit inym lepidlom a kotvit poriadnymi kotvami, takze clovek preplati mozno 100tis. To uz ale v reklame neuvedu, ved predsa korok dycha. :rolleyes:
220870
21.05.08,19:20
Technický nezmysel.Ked som od nich ako pôvodom Nemeckej firmi chcel aj nejaký cetrifikát alebo potvrdenie deklarovaných vlastnotí od nemeckej certifikačnej TÚV , ani obraz ani zvuk.Slovenská má minimálnu výpovenú hodnotu( bohužial).
bear7
21.05.08,19:23
No ano to je pravda aj s tymi bachorkami aj s tym korkom,ale len tak pre zaujimavost si skuste kliknut na www.solarenergy.sk ,tiez sa mi to zda nelogicke no aj let na mesiac bol nelogicky a uskutocnil sa.
AndrejG
21.05.08,19:46
no aj let na mesiac bol nelogicky a uskutocnil sa.

Co bolo na nom nelogicke? :)
Karas Milan
22.05.08,05:11
1, ..Supertherm,, nahradzaju az 20cm sklenu vatu a vydrzia cca 25 rokov ...
2, .. nato sa ja pytam.


Ahojte.
Nemusíte ďalej diskutovať.
1, Je to zhruba TS , ale s iným menom.
Keď hodnotu jeho tepelného odporu (v technických dátach - ktorých má menej ako TS) napíšu v technických jednotkách - uvidíme ako dopadne.
Je to náter zvonku (do horúcich oblastí) na klimatizované budovy.
2, Škoda , že ponúkaš a nie " sa pýtam".

Ahoj
Ka Mil
bear7
22.05.08,14:12
No takze vyzera to tak ze pouzijem staru dobru klasiku,dufal som ze sa najde niekto kto to ma odskusane ale tak asi nie,fakt ma zaujimalo ci to s tymi natermi moze byt pravda. No nic aj tak dik
bear7
22.05.08,14:14
No a este k tomu nieje to len nater zvonku ,je to nater na vselico ine potrubie,interier atd.
miromo
24.05.08,18:42
To je Tvoja vec, že neveríš