sapka
21.05.08,13:27
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť ohľadne rozdelenie s.r.o.? Je možné podľa § 69 ods. 4 také rozdelenie, že spoločnosť A sa rozdelí na A a B? t.j. A vlastne nezanikne a bude fungovať ďalej pod tým istým IČO? Ďakujem.
freeiurist
21.05.08,16:05
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť ohľadne rozdelenie s.r.o.? Je možné podľa § 69 ods. 4 také rozdelenie, že spoločnosť A sa rozdelí na A a B? t.j. A vlastne nezanikne a bude fungovať ďalej pod tým istým IČO? Ďakujem.

Take rozdelenie nie je mozne, nakolko následkom rozdelenia spoločnosti je jej zánik, teda nástupnícke spoločnosti (ci uz existujú alebo len vzniknu) budu mat ine ICO.

Spolocnost A sa teda nemoze rozdelit tym sposobom, ze by sa "oddelila" jej cast a zvysna cast by fungovala nadalej.

ICO spolocnosti zostava len pri zmene pravnej formy, kedy spolocnost nezanika.
nika17
22.05.08,05:45
Vidim, ze slovenska obchodneprávna uprava je daleko za opicami este:D
sapka
22.05.08,05:58
Ďakujem za odpovede, viem totiž že v Čechách to možné je a v jednej slovenskej publikácii som túto možnosť tiež našla, ale z textu zákona to podľa mňa fakt nevyplýva. Už to len vysvetliť Rakušakom :)
Celsus
22.05.08,18:19
To, co chcete dosiahnut, by sa podla slovenskeho prava dalo urobit tak, ze existujuca SRO vytvori samostatnu organizacnu zlozku, do ktorej presunie vsetok majetok a zavazky, ktore chce previest na novu SRO. (Tento majetok a zavazky by spolu mali aspon trochu suvisiet.) Nasledne sa zalozi nova SRO. Povodna SRO potom

a) zmluvou o predaji casti podniku podla § 477 a nasl. OBZ preda vytvorenu organizacnu zlozku (cast podniku) novej SRO,

alebo

b) vlozi cast podniku (t.j. vytvorenu organizacnu zlozku) do novej SRO ako nepenazny vklad.

Vysledkom bude existencia povodnej SRO (s povodnym ICO-m) a novej SRO (s novym ICO-m), pricom ta cast majetku a zavazkov povodne patriacich starej SRO, ktora bola presunuta na organizacnu zlozku, uz patri novej SRO (nie starej SRO). Stara SRO vsak ruci za zavazky, ktore presli s castou podniku na novu SRO.

Dufam, ze je to aspon ako-tak zrozumitelne.

Pre posudenie praktickej realizovatelnosti uvedeneho postupu by vsak bolo treba poznat okolnosti pripadu a vediet, co sa transakciou vlastne sleduje (t.j. poznat motivaciu).
sapka
23.05.08,13:02
to je výborný nápad, celé je to momentálne v teoretickej rovine a motiváciu bohužial sama zatiaľ nepoznám ... ale tá organizačná zložka je riešením ... mne sa oveľa jednoduchšie zdá založiť proste novú s.r.o. a previesť na ňu časť majetku tej pôvodnej ... v každom prípade ďakujem za tip :)
NONAME
07.01.13,20:47
Ahojte poradaci. tiež riesim prave jedno rozdelenie. Dumam nad tým či je možme rozdelit jednoosbovu sro tak, že povodny jediny spoločnik spolocnosti A ktora zanikne rozdelenim nebude v novovzniknutych nastupnickych spolončostiach BCD figurovat ako spoločnik ale spoločnikom tychto spoločnosti bude firma XY s.r.o. v ktorej budu dvaja spolocnici fyzicke osoby a jednym z nich bude aj ten povodny spoločnik zaniknutej sro. § 69 ods. 8 tejto možnosti neodporuje, ale v žiadnom komentari som sa jasnej odpovedi nedopatral.
Mate niekto skusenost s tym ci pri rozdeleni musi zostat spolocnikom v nastupnickych povodny spolocnik?
Dakujem pekne
NONAME
08.01.13,08:02
Je niekto kto ma skusenosť?
NONAME
09.01.13,13:19
Upozornujem na temu .