monkyba
21.05.08,13:37
Chcela by som sa opýtať , ked zamestnanec už prekročil nadčas - 150 hodin, ako postupovať ďalej. Je nejaké tlačivo na to že suhlasí s ďaľšími nadčasmi? ďakujem
jankasm
21.05.08,11:58
Chcela by som sa opýtať , ked zamestnanec už prekročil nadčas - 150 hodin, ako postupovať ďalej. Je nejaké tlačivo na to že suhlasí s ďaľšími nadčasmi? ďakujem


§ 97
Práca nadčas
(7) V kalendárnom roku možno nariadiť zamestnancovi prácu nadčas v rozsahu najviac 150 hodín.

(8) Do počtu hodín najviac prípustnej práce nadčas v roku sa nezahŕňa práca nadčas, za ktorú zamestnanec dostal náhradné voľno, alebo ktorú vykonával pri
a) naliehavých opravárskych prácach alebo prácach, bez vykonania ktorých by mohlo vzniknúť nebezpečenstvo pracovného úrazu alebo škody veľkého rozsahu podľa osobitného predpisu,
b) mimoriadnych udalostiach podľa osobitného predpisu, kde hrozilo nebezpečenstvo ohrozujúce život, zdravie alebo škody veľkého rozsahu podľa osobitného predpisu.

(9) Rozsah a podmienky práce nadčas určí zamestnávateľ po dohode so zástupcami zamestnancov.

(10) Zamestnávateľ môže z vážnych dôvodov dohodnúť so zamestnancom výkon práce nadčas nad hranicu ustanovenú v odseku 7 v rozsahu najviac 250 hodín.

Nemajú za tie nadčasy náhodou aj nejaké náhradné voľno? V bode 8 sa píše, že ak za prácu nadčas dostane náhradné voľno, táto práca sa nezapočítava do počtu hodín nadčas.
Ak potrebujete dohodnúť prácu nadčas na viac hodín, tak na to stačí nejaká jednoduchá dohoda medzi zamestnávateľom a zamestnancom, že sa doholi na nadčasoch nad rámec, a koľko hodín. Ako sa však píše v bode 10, musí tam byť uvedený nejaký vážny dôvod. ;)
monkyba
21.05.08,12:03
neberie za to žiadne náhradné volno. jednoducho to je preto lebo nám chýba ďaľší človek. Nevieš či tu náhodou nieje niekde uložená dáka dohoda.
dakujem
jankasm
21.05.08,12:19
neberie za to žiadne náhradné volno. jednoducho to je preto lebo nám chýba ďaľší človek. Nevieš či tu náhodou nieje niekde uložená dáka dohoda.
dakujem

Myslím, že nie, aspoň som sa s niečím takým nestretla.
Ale napíš to úplne jednoducho: zamestnanec - údaje a zamestnávateľ - údaje, sa dohodli na práci nadčas nad rámec rozsahu 150 hodín, ktorý určuje Zákonník práce. Treba tam potom ešte napísať dôvod.
Pozor na to, že maximálny počet hodín nadčas je 250.
MIRKA111
17.06.08,08:53
Nechcem zakladať novú tému tak pokračujem v tejto.
Máme zamestnanca, ktorý u nás pracuje na 8 hod. pracovný pomer, uvolnilo sa nám miesto na 4 hod. pracovný pomer a daný zamestnanec ma oň záujem a chcel by pracovať 8 + 4 hodiny, dané 4 hodiny, ak mu dám dané 4 hodiny do nadčasov prekročí povolenú hranicu, môžem mu na tieto hodiny spraviť dohodu, alebo máme prijať niekoho iného?
jankasm
17.06.08,09:36
Nechcem zakladať novú tému tak pokračujem v tejto.
Máme zamestnanca, ktorý u nás pracuje na 8 hod. pracovný pomer, uvolnilo sa nám miesto na 4 hod. pracovný pomer a daný zamestnanec ma oň záujem a chcel by pracovať 8 + 4 hodiny, dané 4 hodiny, ak mu dám dané 4 hodiny do nadčasov prekročí povolenú hranicu, môžem mu na tieto hodiny spraviť dohodu, alebo máme prijať niekoho iného?

No môžete mu to dať na dohodu, problém je však v tom, že dohoda o pracovnej činnosti je obmedzená 10 hod týždenne, a dohoda o vykonaní práce na 350 hod do roka, a nemala by byť na stále sa opakujúcu činnosť, len na vykonanie nejakej zadanej práce. Takže pre Vás by bola ideálna dohoda o pracovnej činnosti, ale bohužiaľ, je to pre Vás asi málo hodín. ;)
ivemar
17.06.08,11:48
A preco nemoze mat dalsi PPV na polovicny uvazok ?
*Emma Lehotská*
02.07.08,15:04
hojte,
firma organizovala 2-dňové školenie pre 15 zam-cov mimo pracoviska počas víkendu, kde sa aj spalo. Školenie sa začínalo v sob. o 9:00 hod a končilo o 16:00 hodine a potom mohli zamestnanci využiť voľný čas podľa vlastného uváženia.(opekanie, volejbal...)Na druhý den teda v nedeľu školenie pokračovalo od 8:00-12:00 a domov sa odchadzalo o 13:00 hodine.
Otázka znie: Zamestnancom vyplatím nadčas za sobotu v počte 7 hodín a za nedeľu v počte 4 hodiny?A diety dostanú za sobotu a za nedeľu 149,- čiže 2x 149,-?
Na preplatenie času mimo školenia (mam na mysli sob. večer), narok nemajú, vsak?
A ešte posledná vec. Ako im vypočítam nadčas?
TAKTO?:
hod.mzda(ktorú prevezmem z majovych výplat)xpočet nadč.hodín +hod.priemerka x poč.nadč.hod.x 0.25 % za sob. a to iste vyp. za nedeľu s 0.50%?
Prosím vas, poradte mi či som postupovala spravne, resp. opravte ma.. Som vďačná za všetky odpovede...
Zoltán Kovács
02.07.08,15:16
hojte,
firma organizovala 2-dňové školenie pre 15 zam-cov mimo pracoviska počas víkendu, kde sa aj spalo. Školenie sa začínalo v sob. o 9:00 hod a končilo o 16:00 hodine a potom mohli zamestnanci využiť voľný čas podľa vlastného uváženia.(opekanie, volejbal...)Na druhý den teda v nedeľu školenie pokračovalo od 8:00-12:00 a domov sa odchadzalo o 13:00 hodine.
Otázka znie: Zamestnancom vyplatím nadčas za sobotu v počte 7 hodín a za nedeľu v počte 4 hodiny?A diety dostanú za sobotu a za nedeľu 149,- čiže 2x 149,-?
Na preplatenie času mimo školenia (mam na mysli sob. večer), narok nemajú, vsak?
A ešte posledná vec. Ako im vypočítam nadčas?
TAKTO?:
hod.mzda(ktorú prevezmem z majovych výplat)xpočet nadč.hodín +hod.priemerka x poč.nadč.hod.x 0.25 % za sob. a to iste vyp. za nedeľu s 0.50%?
Prosím vas, poradte mi či som postupovala spravne, resp. opravte ma.. Som vďačná za všetky odpovede...

Len k tomu stravnému, ak mali zabezpečené stravovanie tak nárok nemajú.
*Emma Lehotská*
02.07.08,15:20
Dakujem Smith rýchlu odpoved