Eva Farkasová
09.04.05,18:42
Prosím poradiť. Kúpila som si bezšnúrový telefón zn. MICROCOM BUDDY WALK SMS a neviem či ho môžem stále nechávať v základni, kde sa nabíja alebo ho musím vyberať /aby sa neprebila batéria/? Ďalej ma zaujíma ako a komu môžem z neho posielať sms, keď na MT sa nedá. Treba to niekde aktivovat? Alebo sa dá posielať sms iba rovnakému typu tf? Mám zmluvu so SLOVAK TELEKOM. Ďakujem.
ondrejvla
09.04.05,16:53
Prosím poradiť. Kúpila som si bezšnúrový telefón zn. MICROCOM BUDDY WALK SMS a neviem či ho môžem stále nechávať v základni, kde sa nabíja alebo ho musím vyberať /aby sa neprebila batéria/? Ďalej ma zaujíma ako a komu môžem z neho posielať sms, keď na MT sa nedá. Treba to niekde aktivovat? Alebo sa dá posielať sms iba rovnakému typu tf? Mám zmluvu so SLOVAK TELEKOM. Ďakujem.
Ejka, ja ti môžem čiastočne poradiť. Mám bezšn.telefón Panasonic-6 rokov, keď nie sme doma, aj počas noci je stále na základni, inak ho nosím po dome, alebp po záhrade, kde sa práve nachádzame. Čo sa týka SMS, túto funkciu nemá, skús si pozrieť k nemu manuál, či to netreba aktivovať na Slovak Telecom.
Vlasta
Eva Farkasová
09.04.05,17:19
Manuál som za odosielanie sms preštudovala hneď po zakúpení, ale nie je tam napísané o aktivácii nič, ale zrejme sa budem musieť informovať na telekomunik. Pracovník čo mi telefón zapájal mi poradiť nevedel. Aj tak ďakujem za radu.
Eva Farkasová
09.04.05,17:21
A nemáš náhodou nejaké skúsenosti s mobilnými telefónmi? Dcéra si nezablokovala sim kartu, ale mobil. Je už prekúpený, tak neviem čo s ním.
bepo
09.04.05,17:24
A nemáš náhodou nejaké skúsenosti s mobilnými telefónmi? Dcéra si nezablokovala sim kartu, ale mobil. Je už prekúpený, tak neviem čo s ním.Čo s ním chceš robiť?Čo znamená prekúpený?
ondrejvla
09.04.05,17:25
A nemáš náhodou nejaké skúsenosti s mobilnými telefónmi? Dcéra si nezablokovala sim kartu, ale mobil. Je už prekúpený, tak neviem čo s ním.Každý mobil sa blokuje inak. Záleží na type mobilu! Napíš, aká značka, možno poradím!
Eva Farkasová
09.04.05,17:30
Čo s ním chceš robiť?Čo znamená prekúpený?
Chcela by som ho odblokovať. Prekúpený znamená, že mi ho predal môj bývalý kolega, chcel novší typ. Je to MOTOROLA.
ondrejvla
09.04.05,17:33
Chcela by som ho odblokovať. Prekúpený znamená, že mi ho predal môj bývalý kolega, chcel novší typ. Je to MOTOROLA.
Ak je klávesnicou-hviezdička, mriežka súčasne,
ak je telefón - Eurotel, Globtel-musíš ísť tam dať ho odblokovať, alebo na servisných strediskách, alebo predávajúci, od koho si to kúpila musí ti priniesť manuál s PIN-2.
Vlasta
bepo
09.04.05,17:35
Mne sa zdá že telefóny sú blokované iba na operátora tzn. že sa dá použiť iba v sieti toho operátora kde ho kúpil v akcii.Ak je to ten istý tak sa dá bez problémov používať ďalej.Po skončení 2-ročnej akcie treba telefón zaniesť k operátorovi a on ho za cca 500 Sk odblokuje.
bepo
09.04.05,17:37
Vlasta-PINom a PUKom sa odblokuje SIM-karta,nie telefón.
Eva Farkasová
09.04.05,17:39
stále to píše : zadaj kód odblokovania telefónu.
Zrejme to chce ozaj ten manuál, ale bohužiaľ on ho niekam zapotrošil, takže to už je asi v háji. Dcéra je "kazisvet" na MT
Eva Farkasová
09.04.05,17:43
Telefón je už odblokovaný aj na PRIMU aj EASY, ale to s tým predsa nemá nič spoločné, nie? Sim karta je založená EASY /skúšlali sme aj PRIMA/, zapneš MT, zadáš svoj PIN a už vypisuje : ZADAJ KOD ODBLOKOVANIATELEFÓNU.
bepo
09.04.05,17:48
Zagoogli si-manual by si niekde na nete mala nájsť
babenko1
09.04.05,18:44
treba sa toho tvojho kolegu opýtať, aký tam mal kod.. určite si dal blokáciu telefonu, ak by mu ho náhodou ukradli.. bol by ten tel. zlodejovi nanič... takže.. zavolaj kolegovi nech si spomenie na to čísielko, ktoré tam ťukal...
Evanka
09.04.05,19:03
Asi to bol akciovy telefon a po ukonceni viazanosti je zablokovany. Existuju aj rozne SW na odblokovanie, ale nedoporucuje sa to. Asi najvhodnejsie je dat telefon odblokovat operatorovi. Davnejsie bol za odblokovanie dost vysoky poplatok. Dnes to robia za nejaku stokorunu, alebo dokonca zadarmo.
babenko1
09.04.05,19:13
Asi to bol akciovy telefon a po ukonceni viazanosti je zablokovany. Existuju aj rozne SW na odblokovanie, ale nedoporucuje sa to. Asi najvhodnejsie je dat telefon odblokovat operatorovi. Davnejsie bol za odblokovanie dost vysoky poplatok. Dnes to robia za nejaku stokorunu, alebo dokonca zadarmo.Eva spomínala, že je odblokovaný...:-)
evina
09.04.05,19:22
stále to píše : zadaj kód odblokovania telefónu.
Zrejme to chce ozaj ten manuál, ale bohužiaľ on ho niekam zapotrošil, takže to už je asi v háji. Dcéra je "kazisvet" na MT
Možno to je húposť ale skúsiť môžeš dcéra hovorí, že aj od nej raz telefón takto pýtal stále nejaký kód nedal sa vraj ani vypnúť, potom vybrala von batériu a keď ju znovu vložila a nahodila tam znovu čas a dátum vraj už kód nepýtal. Za pokus to stojí.
andreaS
12.04.05,08:50
k tomu blokovaniu na ET alebo Orange... mala som akciovy mobil aj od orange a teraz mam od Et a ani jeden nebol bloknuty.. Ten od orange zobral kartu od ET a naopak.. A ked skonci akcia po 2 rokoch tak by ho operator mal odbloknut zadarmo a nie za poplatok /tiez vlastna skusenost/
Steeve
08.05.05,20:47
Prosím poradiť. Kúpila som si bezšnúrový telefón zn. MICROCOM BUDDY WALK SMS a neviem či ho môžem stále nechávať v základni, kde sa nabíja alebo ho musím vyberať /aby sa neprebila batéria/? Ďalej ma zaujíma ako a komu môžem z neho posielať sms, keď na MT sa nedá. Treba to niekde aktivovat? Alebo sa dá posielať sms iba rovnakému typu tf? Mám zmluvu so SLOVAK TELEKOM. Ďakujem.Telefon ma v sebe elektroniku a ta zabezpeci aby sa baterie neprebijali je to jedno ci je v zakladni alebo nie. Čo sa tyky sms musis zadat stredisko sms centra to ti nadyktuju na bezplatnom cisle telecomu a mozes to posielat do sieti Orange a ST .Eurotel som zatial neskušal.
Eva Farkasová
21.05.05,14:51
Prosím poradiť. Kúpila som si bezšnúrový telefón zn. MICROCOM BUDDY WALK SMS a neviem či ho môžem stále nechávať v základni, kde sa nabíja alebo ho musím vyberať /aby sa neprebila batéria/? Ďalej ma zaujíma ako a komu môžem z neho posielať sms, keď na MT sa nedá. Treba to niekde aktivovat? Alebo sa dá posielať sms iba rovnakému typu tf? Mám zmluvu so SLOVAK TELEKOM. Ďakujem.
Už som to zistila, tak Vám to dávam na vedomie, keby mal niekto podobný problém . SMS sa dajú posielať z bezšnúrového tf. len v prípade, ak si v nastavení vložíte číslo 024940400 pre odosielanie aj pre prijímanie sms.Toto číslo platí asi len pri zmluve s ST /našla som to na ich www.stránke/. Takže Vám všetkým ďakujem, že ste sa mi snažili pomôcť.
sway
21.05.05,15:46
Telecom sa asi vylepšil, mne omylom poslali SMS na pevnú linku a predstavte si zazvonil mi telefón - pevná linka a taký plechový hlas mi prečítal SMS aj s číslom odosielateľa - skoro som odpadla....
lenkak
21.05.05,15:53
Snažia sa konkurovať. Chcú si udržať postavenie na trhu, idú aj oni dopredu.