lu_bi_ka
21.05.08,13:58
Chcem sa spytat, co ma ako prve spravit clovek,ktory sa vratil domov po 6 rokoch s USA. Myslim tym , ktore institucie musi navstivit,pripadne kam sa ma zahlasit. Musi podat aj napr.danove priznanie? Pripadne ak takato tema existuje tak ma na nu nasmerujte...dakujem.:rolleyes:
rickman
22.05.08,06:05
mimotemy Ako prve? Ist na letisko a nasadnut do prveho lietadla naspat.
lu_bi_ka
22.05.08,08:46
A to je az take zle?????:D
rickman
22.05.08,10:28
:)
Tak neviem no. Skus zacat tym, ze si pozries, ci ti este plati obciansky preukaz ;).
Potom si skontroluj, ci si este stale poistena v nejakej zdravotnej poistovni. Taktiez sa spytaj socialnej poistovne, ci si im chybala :).

No a potom by nasledovalo asi to letisko :D.
Barbara
22.05.08,11:25
:D:D presnetak, ja byť na tvojom mieste posluchnem Rickmana a nasadla do toho lietadla, len by za mnou tak prášilo a zabudla, že som tu niekedy bola;):D:D:---

nechcela som ťa dotknúť, asi máš nato vážny dôvod, že si sa vrátil/a. ja som len tak srandovala.
lu_bi_ka
22.05.08,13:29
A neviete ako je to s danovym priznam ,raz som citala ze ho treba podavat aj ked je nulove.Je za nepodanie aj nejaky postih? Diky
Dav
22.05.08,13:51
A neviete ako je to s danovym priznam ,raz som citala ze ho treba podavat aj ked je nulove.Je za nepodanie aj nejaky postih? Diky
Máš nejaký dôvod na podanie daňového priznania? Máš živnostenský list? Predala, alebo prenajala si na Slovensku nehnuteľnosť - dom, byt, pozemok? Keď si bola tak dlho v USA, platila si dane podľa tamojšieho daňového systému? Asi by si mala navštíviť aj najbližší daňový úrad. Za nepodanie DP sú sankcie, ale mala si vôbec povinnosť podať DP?
robin78
22.05.08,14:00
Kazdy kto ma trvaly pobyt na uzemi slovenskej republiky je povinny podat danove priznanie, aj ked by malo byt nulove. Uvadzaju sa tam aj prijmy zo zahranicia, ale su vynate, t.j. neplati sa z nich dan z prijmu.

Pokuta za nepodanie resp. oneskorene podanie cca. 2000 Sk
misomiso
22.05.08,14:14
:D:D presnetak, ja byť na tvojom mieste posluchnem Rickmana a nasadla do toho lietadla, len by za mnou tak prášilo a zabudla, že som tu niekedy bola;):D:D:---

nechcela som ťa dotknúť, asi máš nato vážny dôvod, že si sa vrátil/a. ja som len tak srandovala.

No ja si naopak myslim, ze dnes musi mat clovek vazny dovod skor nato, aby odisiel zo Slovenska do USA. Poznam nielen vela Slovakov, ktori sa vracaju, ale poznam aj dost americanov, resp. americkych rodin, ktori sa v priebehu poslenych 2 - 3 rokov rozhodli natrvalo odstahovat do Europy, napr. konkretne do Bratislavy, Prahy, alebo Viedne.
Zoltán Kovács
22.05.08,14:26
Kazdy kto ma trvaly pobyt na uzemi slovenskej republiky je povinny podat danove priznanie, aj ked by malo byt nulove. Uvadzaju sa tam aj prijmy zo zahranicia, ale su vynate, t.j. neplati sa z nich dan z prijmu.

Pokuta za nepodanie resp. oneskorene podanie cca. 2000 Sk

Keď bol/a daňovým rezidentom USA, tak na SR nebola povinnosť podávať DP.
robin78
22.05.08,14:29
V prvom rade sa treba psychicky pripravit na slovenske kocurkovo :D

Co sa tyka povinnosti, tak je potrebne sa prihlasit do niektorej zdravotnej poistovne k plateniu poistneho a to je asi tak vsetko.

Mozno si akurat tak najst nejaku pracu alebo zacat podnikat ;)
Dav
22.05.08,16:08
Kazdy kto ma trvaly pobyt na uzemi slovenskej republiky je povinny podat danove priznanie, aj ked by malo byt nulove. Uvadzaju sa tam aj prijmy zo zahranicia, ale su vynate, t.j. neplati sa z nich dan z prijmu.

Pokuta za nepodanie resp. oneskorene podanie cca. 2000 Sk
Príjmy , ktoré sú do výšky 1/2 z 19,2 násobku životného minima sú od dane oslobodené.Vtedy nie je povinnosť podávať DP. Taktiež sú príjmy od dane oslobodené. Zadávateľka nešpecifikovala, aké mala príjmy a aký dôvod by mala mať na prípadnú povinnosť podať DP na Slovensku.
monciatko
22.05.08,20:56
Kazdy kto ma trvaly pobyt na uzemi slovenskej republiky je povinny podat danove priznanie, aj ked by malo byt nulove. Uvadzaju sa tam aj prijmy zo zahranicia, ale su vynate, t.j. neplati sa z nich dan z prijmu.

Pokuta za nepodanie resp. oneskorene podanie cca. 2000 Sk
wau to som ja vobec nevedela:eek::eek::eek:
ja som zo Slovenska prec od roku 1999, od roku 2005 som bola na slovensku vedena s prechodnym pobytom a v dec 2006 som sa odhlasila uplne, danove som dodnes nepodala, ani ma to nikto nepytal, naposledy som si vybavolala v nov.2007 novy pas a pre deti rodne listy a ine papiere, bola som aj na danovom urade, a nikto take nieco odomna neziadal, ani len potvrdenie o prijme v zahranici(odbili ma tym ze si v nemecku platim dan z prijmu a ich to nezaujima)ale ked sa niekedy vratim naspät na slovensko, budu istotne schvalene nove zakony a tak sa mam prist opytat potom
Dav
23.05.08,02:43
wau to som ja vobec nevedela:eek::eek::eek:
ja som zo Slovenska prec od roku 1999, od roku 2005 som bola na slovensku vedena s prechodnym pobytom a v dec 2006 som sa odhlasila uplne, danove som dodnes nepodala, ani ma to nikto nepytal, naposledy som si vybavolala v nov.2007 novy pas a pre deti rodne listy a ine papiere, bola som aj nadanovom urade , a nikto take nieco odomna neziadal, ani len potvrdenie o prijme v zahranici(odbili ma tym ze si v nemecku platim dan z prijmu a ich to nezaujima)ale ked sa niekedy vratim naspät na slovensko, budu istotne schvalene nove zakony a tak sa mam prist opytat potom
Presne urob to červene vyznačené. Každý nemusí podávať DP.
lu_bi_ka
24.05.08,10:49
dakujem,v usa som dane odvadzala ,pracovala som v skolstve...tak to snad nebude take zleee,ale aj tak sa toho vsetkeho bojim,no predsa je ta Amerika dost daleko..uf kazdopadne sa ma vela ludi pyta,aby somsi to dobre rozmyslela,kedze sa tie roky mam aj nejake to zazemie vybudovane tam. no uvidime...