martinaj
21.05.08,16:10
Chcela by som kúpiť espressovar, najlepšie s možnosťou varenia kapučína. Na trhu je veľa prístrojov, jedny používajú špeciálne kapsule, iné mletú kávu. Aký prístroj máte Vy? Ste s ním spokojní?
Ďakujem za odpovede.
lorelei
21.05.08,18:20
Mam uz dlho pressostroj De Longhi. Islo mi o tlak pary, ktory ma, cim sa da krasne spenit mlieko na capuccino. A som s nim spokojna. Aj ked je to jednoduchy stroj. Tu penu urobit - to chce len cvik. Ja som sa takej peny narobila v zahranici dost, takze nie je problem:)
Co je dolezite pre masinu bez mlynceka, alebo ktora nie je automat je, mat spravne pomletu kavu na jemno, tym vznikne original jemna pena na kave a kava je aj doslova"vytlacena" z drobnych zrniecok kavy. Ak je hrubsie mleta - napr. ako na zalievanu, tak sa len preleje ako cez sito, a je priesvitna, vodova, bez chuti. Samozrejme kavu si treba vybrat podla svojej chuti.
A mlieko radsej plnotucne, ale viem urobit penu aj z nizkotucneho. Asi tolko. Vyber zalezi od tvojej narocnosti a moznosti.
Manual
21.05.08,18:34
Ja nemám žiadny :eek: nie je nad klasiku :)
Marta V
21.05.08,18:46
Mam uz dlho pressostroj De Longhi. Islo mi o tlak pary, ktory ma, cim sa da krasne spenit mlieko na capuccino. A som s nim spokojna. Aj ked je to jednoduchy stroj. Tu penu urobit - to chce len cvik. Ja som sa takej peny narobila v zahranici dost, takze nie je problem:)
Co je dolezite pre masinu bez mlynceka, alebo ktora nie je automat je, mat spravne pomletu kavu na jemno, tym vznikne original jemna pena na kave a kava je aj doslova"vytlacena" z drobnych zrniecok kavy. Ak je hrubsie mleta - napr. ako na zalievanu, tak sa len preleje ako cez sito, a je priesvitna, vodova, bez chuti. Samozrejme kavu si treba vybrat podla svojej chuti.
A mlieko radsej plnotucne, ale viem urobit penu aj z nizkotucneho. Asi tolko. Vyber zalezi od tvojej narocnosti a moznosti.
Prosím Ťa poraď ako robíš penu na capuccino. Tiež mám De Longhi a nie vždy sa mi podarí urobiť pekná pena. Niekedy sa mi urobí slabšia pena, a niekedy mlieko doslova nakvapká a pena nikde. Mlieko dávam vždy plnotučné a dobre vychladené.
lorelei
22.05.08,08:32
Prosím Ťa poraď ako robíš penu na capuccino. Tiež mám De Longhi a nie vždy sa mi podarí urobiť pekná pena. Niekedy sa mi urobí slabšia pena, a niekedy mlieko doslova nakvapká a pena nikde. Mlieko dávam vždy plnotučné a dobre vychladené.
ň
Najlepsie je to ukazat priamo, lebo to fakt zalezi od mlieka, jeho teploty atd.
Pusti tlak na plno, ponor az na dno nadobky ten "sosak":) a zohrievaj mlieko. Ked bude teple - nie horuce, nechaj ho pri vrchu a pohybuj s nim, aby si videla ,ze robi penu, ale nedrz nadobku iba aby na povrchu robilo penu, tak ju nedosiahnes, to je ako jarova voda:D;).Asi tak 2cm pod povrchom a posuvat do cca 4-5cm pod povrch. Tazko sa mi to pise, lebo to chce fakt vidiet to a experimentovat, az kym neprideme po stadium machra -ako ja:D:D:D, ze si urobime aj vzory z peny na kave. Som sa verejne pochvalila. Pridi na kavicku niekedy a budeme sa ucit.Tak by to bolo najlepsie:). Prajem vela trpezlivosti. Potom sa pochval, ako sa dari.

Este ako pomocku som si spomenula, ked nejde rovnomerne kremova pena vylievat z nadobky, tak pouzi lyzicku, aby si to aspon s nou rovnomerne rozlozila penu na kavu, alebo ked zostane akoby "tvrda" ta pena a nie kremikova, tak ju len lyzicou rozmiesaj a pomalicky lej na kavu, ona sa spravi. Vidim to na tu kavu u mna:)
Marta V
22.05.08,14:30
Ďakujem za radu, vyskúšam a určite sa ozvem. To by bolo ozaj najlepšie vidieť ako sa to robí:)
DanielaSL
23.05.08,06:41
Chcela by som kúpiť espressovar, najlepšie s možnosťou varenia kapučína. Na trhu je veľa prístrojov, jedny používajú špeciálne kapsule, iné mletú kávu. Aký prístroj máte Vy? Ste s ním spokojní?
Ďakujem za odpovede.

Ja mám Saeco..som s ním spokojná, káva je z neho výborná. Niet nad kávovar , ktorý pomelie kávu a prevoní celý byt. Akurát tú penu na kapučíno tiež neviem dobre urobiť.

http://www.gastroset.sk/main.php?id=detail&druh=automaticke&typ=vienna-cafecrema&nadpis=VIENNA%20Cafe%20Crema&jazyk=sk
Dura
30.05.08,04:52
taktisto mam Saeco, ktory pomelie kavu. Z dlhodobeho hladiska je to vyhodnejsie, kedze tie kapsule su dost drahe. Pena sa najlepsie robi zo studeneho mlieka, treba tu nadobku hore-dole pohybovat, aby ta para raz bola v mlieku a raz kusocek nad mliekom
luciaq
02.06.08,09:34
ja mam dolce gusto a sme s nim velmi spokojni. odporucam, ziadna namaha rychla obsluha.
lorelei
02.06.08,09:38
taktisto mam Saeco, ktory pomelie kavu. Z dlhodobeho hladiska je to vyhodnejsie, kedze tie kapsule su dost drahe. Pena sa najlepsie robi zo studeneho mlieka, treba tu nadobku hore-dole pohybovat, aby ta para raz bola v mlieku a raz kusocek nad mliekom


Dovolim si oponovat, para ma byt raz v mlieku a raz tesne pod povrchom , nie nad mliekom, vtedy sa urobi taka ta "jarova" pena, ako keby tam bola Jar, alebo Pur. Pod povrchom, vznika kremova pena. Treba s tym ale zacat, ked bude uz mlieko vlazne. Pena nemusi byt horuca, moze ale nemusi, ja ani nemam rada horucu penu, ani kavu. To je ale individualne.
mamminta
02.06.08,14:47
manžela :D