schmidt
21.05.08,18:35
Chceli by sme si spraviť ochranu mena našej firmy (c) alebo (TM). Viete mi poradiť aký je postup a na koho sa obrátiť?
zalobaba
21.05.08,18:49
Chceli by sme si spraviť ochranu mena našej firmy (c) alebo (TM). Viete mi poradiť aký je postup a na koho sa obrátiť?

Zaregistrovať ochrannú známku "c" alebo "TM" na Úrade priemyselného vlastníctva v Banskej Bystrici. Tu nájdeš všetky potrebné info: http://www.indprop.gov.sk/ vrátane potrebných tlačív, poplatkov, tried a pod.
Celsus
24.05.08,17:49
K ochrane obchodneho mena treba uviest, ze aj samotny obchodny zakonnik poskytuje pomerne slusnu ochranu obchodneho mena.

Pokial ma spolocnost zaujem o vyssi stupen ochrany, moze si svoje obch. meno zaregistrovat ako ochrannu znamku (slovnu, obrazovu, kombinovanu alebo trojrozmernu).

V SR sa ochrane znamky oznacuju (R), t.j. pism. "R" v kruzku, nie (TM). Registruje ich urad priemysleneho vlastnictva. Proces zaregistrovania ochrannej znamky vsak nie je uplne jednoduchy. Ochrannu znamku si mozno zaregistrovat nielen pre uzemie SR, ale v pripade potreby aj pre ine uzemia.

Oznacenie (c) sa pouziva najma v anglosaskych krajinach na oznacenie autorskych prav (copyright), s ochranou obchodneho mena to nema nic spolocne.
schmidt
26.05.08,08:44
Ďakujem Vám za informácie.