ToSiTe
21.05.08,21:02
Dobrý deň,
sme Spoločenstvo vlastníkov bytov v Prievidzi. Ako predsedu SVB ma zaujíma, ci a ako je možné získať dotáciu pre SVB?
Naše SVB ma v súčasnosti po kompletnej rekonštrukcii strechu domu, dom je rovnako zateplený, avšak stále máme jednu nevysporiadanú záležitosť, a síce bytové stúpačky na teplú a studenú vodu a odpadovú kanalizáciu – azbestové potrubie.
Nakoľko nám nový zákon udeľuje povinnosť ako narábať s nebezpečným azbestom, cena diela stúpla na neuveriteľnú cenu cca 30.000,- Sk / byt (máme 52 bytov). Keďže sme však momentálne zaťažení úverom za zateplenie, rozmýšľali sme o podaní žiadosti o príspevok - dotáciu. Zateplenie domu sme si síce zabezpečili bez príspevku, o ktorý žiada množstvo SVB, ale na opravu stúpačiek nám už nezvýšili peniaze. Nehovoriac o tom, že stúpačky sú pôvodné, a na niektorých miestach očakávame možné havárie...

Vedeli by ste nám preto, prosím, poradiť ako a kde sa uchádzať o tento druh príspevku?



Ďakujeme...
Elena Navrátilová
22.05.08,02:42
Škoda, že ste si nepožiadali o úver zo ŠFRB pri zateplení v rámci ktorého ste mohli urobiť rekonštrukciu aj spoločných stúpačiek či na vodu alebo na UK. Pozri na www.build.gov.sk. Tam máš podmienky na získanie úveru zo ŠFRB. Dotácie ako také sa dávali na odstránenie systémových závad na Krajských stavebných úradoch. Ale ani v jednej stavenej sústave nie sú zahrnuté rekonštrukcie stúpačiek vody a UK. Podľa mňa Vám ostáva jedine si nájsť dodávateľa, ktorý Vás dokáže prefinancovať.
ToSiTe
22.05.08,10:35
Dakujem krasne za odpoved.
Zial, ja som nastupila do funkcie predsedu SVB iba od 1.1.2008. Zateplenie domu riesila byvala predsednicka. Netusim, preco sa neinformovala o tejto moznosti...
Najomnici urcite nebudu suhlasit s dalsim uverom, nakolko uver na zateplenie nam znacne navysil mesacne platby do FO.
Ak by ste nahodou poculi o nejakej inej moznosti ako ziskat aspon cast prispevku, dajte mi, prosim, vediet. Urcite by nam to pomohlo...