cic mic
22.05.08,13:12
Dobrý deň,
som vlastníčkou bytu vrámci SVB. Spolu sme 4 vlastníci. Vo vlastníctve máme aj priľahlé dvory a nádvoria a zastavané plochy. Jeden náš sused si urobil z dvoru za domom, ktorý je mimochodom trávnatá plocha súkromné parkovisko pre svoje a firemné autá. Nemé súhlas ostatných vlastníkov, chová sa arogantne a ničí trávnik a príjazd k domu. Vie mi niekto poradiť postup a zákon, podľa ktorého sa vieme ostatní susedia brániť a parkovisko mu zrušiť? Môže konať polícia?
Ďakujem
Chobot
22.05.08,11:23
Dobrý deň,
som vlastníčkou bytu vrámci SVB. Spolu sme 4 vlastníci. Vo vlastníctve máme aj priľahlé dvory a nádvoria a zastavané plochy. Jeden náš sused si urobil z dvoru za domom, ktorý je mimochodom trávnatá plocha súkromné parkovisko pre svoje a firemné autá. Nemé súhlas ostatných vlastníkov, chová sa arogantne a ničí trávnik a príjazd k domu. Vie mi niekto poradiť postup a zákon, podľa ktorého sa vieme ostatní susedia brániť a parkovisko mu zrušiť? Môže konať polícia?
Ďakujem

Dajte tam nejaké fyzické zátarasy, aby nemohol ísť autom na trávnik (napr. nejaké stĺpiky). Pokiaľ ich vyhodí, zavolajte políciu, že vám ničí majetok.
Orim
22.05.08,19:56
Dajte tam nejaké fyzické zátarasy, aby nemohol ísť autom na trávnik (napr. nejaké stĺpiky). Pokiaľ ich vyhodí, zavolajte políciu, že vám ničí majetok.

Ale musíte to najskôr odsúhlasiť na schôdzi patričným počtom vlastíkov
Milan.Žiška
23.05.08,12:26
Vrámci SVB 4-členov je on 1/4 majiteľom, tak mu ju vyčlente dajte podmienky za akých to môže alebo nemôže použivať. A postup ako povedal Orim - schôdza. Maximálny počet hlasov oficiáne je pokial viem 2/3 aj bez účasti adepta a je postačujúci.
majkii
23.05.08,14:57
Vrámci SVB 4-členov je on 1/4 majiteľom, tak mu ju vyčlente dajte podmienky za akých to môže alebo nemôže použivať.....

spoplatnite mu parkovanie firemných aut, alebo ako vraví chobot dajte k príjazdu betónové kvetináče, všetko odhlasujte na schôdzi vlastníkov alebo ak ste SVB na zhromaždení
Igy
26.05.08,18:13
Neviem ktory zakon/opatrenie to upravuje, ale parkovanie na travnatej ploche je postihnutelne aj na vlastnom pozemku. Viem ze u nas takto chceli dat pokutu susedovi ze parkoval svoje auto na svojom travniku o ktory sa staral... Skuste zavolat policajtov ze vam tento sused nici travnau plochu a parkuje mimo vyhradenych miest...
Chobot
26.05.08,19:40
Neviem ktory zakon/opatrenie to upravuje, ale parkovanie na travnatej ploche je postihnutelne aj na vlastnom pozemku. Viem ze u nas takto chceli dat pokutu susedovi ze parkoval svoje auto na svojom travniku o ktory sa staral... Skuste zavolat policajtov ze vam tento sused nici travnau plochu a parkuje mimo vyhradenych miest...


Tak na toto by som bol zvedavý, či je to skutočne v zákone alebo nejakej vyhláške. Vieš to nájsť? :rolleyes:
Karas Milan
27.05.08,03:34
...Neviem ktory zakon/opatrenie to upravuje, ale parkovanie na travnatej ploche je postihnutelne aj na vlastnom pozemku ....


Ahoj.

Raz som už písal , ešte raz zopakujem.
Nebolo by zle , keby sme sa všetci držali pravidla :
Ak nemám čo zmysluplné napísať = nepíšem !!!!!
Veď podľa tejto tvojej informácie môžeme čakať , že najbližšie bude po vlastnom trávniku zakázané aj chodiť.
Ad absurdum : ak si zasejem ďatelinu miesto trávy , na tej už môžem parkovať ???

Ahoj
Ka Mil
Igy
27.05.08,08:40
No ako som pisal, mam s tym skusenost ale neviem ci ide o nariadenie, vyhlasku alebo zakon.
Tu je clanok zo sme ktory tvrdi ze ide o nariadenie:
Trestať zle parkujúcich má mestská polícia. „Policajti zo stanice v Ružinove, ktorým tieto lokality patria, však zabezpečujú celý druhý bratislavský okres,“ hovorca Peter Pleva. „Okrem toho nemôžeme dávať 'papuče' autám, ktoré stoja na tráve.“ Státie na zelenej ploche totiž nie je porušením vyhlášky, ale nariadenia obce, za ktoré sa dáva pokuta do tisíc korún.

Viem ze to moze zniet choro, ale aj na strom ktory si sam vo svojej zahrade zasadis a neskor ho chces vyrubat, potrebujes povolenie.
Chobot
27.05.08,09:47
No ako som pisal, mam s tym skusenost ale neviem ci ide o nariadenie, vyhlasku alebo zakon.
Tu je clanok zo sme ktory tvrdi ze ide o nariadenie:
Trestať zle parkujúcich má mestská polícia. „Policajti zo stanice v Ružinove, ktorým tieto lokality patria, však zabezpečujú celý druhý bratislavský okres,“ hovorca Peter Pleva. „Okrem toho nemôžeme dávať 'papuče' autám, ktoré stoja na tráve.“ Státie na zelenej ploche totiž nie je porušením vyhlášky, ale nariadenia obce, za ktoré sa dáva pokuta do tisíc korún.

Viem ze to moze zniet choro, ale aj na strom ktory si sam vo svojej zahrade zasadis a neskor ho chces vyrubat, potrebujes povolenie.

AJ tak predpokladám, že v tomto prípade pôjde o parkovanie na verejných trávnatých plochách a nie o parkovanie doma na trávniku.
robin78
27.05.08,09:59
Státie na zelenej ploche totiž nie je porušením vyhlášky, ale nariadenia obce, za ktoré sa dáva pokuta do tisíc korún.

K tomu nariadeniu obce by som doplnil tolko, ze tou zelenou plochou sa minimalne v pripade Bratislavy mysli parkovanie aj na nespevnenej ploche, t.j. ze tam bude len blato a ani len steblo travy, tak aj v takomto pripade mozete byt pokutovany.
Chobot
27.05.08,10:12
K tomu nariadeniu obce by som doplnil tolko, ze tou zelenou plochou sa minimalne v pripade Bratislavy mysli parkovanie aj na nespevnenej ploche, t.j. ze tam bude len blato a ani len steblo travy, tak aj v takomto pripade mozete byt pokutovany.

:rolleyes: V BA sa aj tak kdekoľvek stojí na trávniku (či blate). :D:D
brčko
27.05.08,10:30
K tomu nariadeniu obce by som doplnil tolko, ze tou zelenou plochou sa minimalne v pripade Bratislavy mysli parkovanie aj na nespevnenej ploche, t.j. ze tam bude len blato a ani len steblo travy, tak aj v takomto pripade mozete byt pokutovany.

suhlasím, manžel má s tým (parkovanie dvomi kolesami na blate) osobnú skúsenosť (a nebývam v BA) spred cca dvoch mesiacov. aj ked odišiel len s napomenutím, lebo nemal "zapísaný" u nich priestupok (aj ked pokutu za zlé parkovanie už dostal, čo im teda aj povedal, že tam majú asi bordel :eek:)

a tiež vo firme sme mali prípad, že dostala firma - samozrejme zaplatil si zamestnanec za parkovanie na tráve v BA-Ružinove pokutu nejakých 200-300Sk (ale je to už dosť dávno)

No na súkromných pozemkoch možnosť pokutovania nepredpokladám.
robin78
27.05.08,10:46
:rolleyes: V BA sa aj tak kdekoľvek stojí na trávniku (či blate). :D:D

To je sice pravda, ale az do momentu kym tam nechodia obcas policajti na prechadzku a nenechaju za stieracom pozvanku :D, treba najprv ziskat tuto skusenost a potom si uz clovek da na to v ramci moznosti lepsi pozor
cic mic
30.05.08,10:52
Ahojte všetci,
ďakujem za informácie. Zašla som na normálnu políciu. Vraj s tým nič nemajú, ale, presne ako ste písali, státie na trávnatej ploche, aj keď je súkromná musí povoliť mesto a kontrolujú a pokutujú to mestský policajti. Tak som sa obrátila na mestskú políciu. Nemali veľkú chuť, no napokon vyzvali mesto, to odbor životného prostredia a spolu všetci prídu a kontrolu. Urobia zápis a čo bude potom ešte neviem. Určite napíšem a dúfam, že susedovi lupnú takú pokutu,že si to parkovanie rozmyslí. Ďakujem aj za podnety na schôdzu SVB. Určite to využijem, lebo aj tá sa blíži.
Zatiaľ sa majte a ak by ste mali niečo nové, budem rada ak napíšete.:D:D:D
majkii
30.05.08,11:34
Ešte môže byť jeden problém a to, že ak sú na LV zapísané tie pozemky ako dvory, nádvoria resp zastavané plochy tak ako uvádzaš, nemusí sa to skončiť pokutou. Zasatvia to konanie s odôvodnením, že ide o občianskoprávny spor Vás vlastníkov a tam máte len jedinú možnosť riešiť to v zmysle obč. zákonníka a zákona o vlastníctve bytov.