kvieta
22.05.08,13:46
5.5.2008 mi prisla faktura zo zahranicia s datumom vystavenia 31.3.2008. Ked si ju chcem nahrat medzi faktury, tak s akymi datumami?
Uct.plnenie 31.3 ci 5.5, danove plnenie (povinnost) 31.3 ci 5.5?
Vdaka
kvieta
23.05.08,06:45
Nikto sa nestretol s takymto problemom? Prosim, skuste poradit.
Monika C.
23.05.08,20:49
Ja by som to dala do mája nakoľko skutočne faktúru si obdržala až v máji čiže fyzicky si ju v marci nemala. Mala som také prípady a nie zo zahraničia ale zo Slovenska faktúry mi chodili až 2 mesiace neskoršie a na kontrole mi sme z toho nemali nič ale tú druhú firmu vyzvali na kontrolu. Boli sme mesačnými platcami DPH a uplatňovala som ich vtedy ked som ich obdržala fyzicky.
kvieta
20.06.08,10:09
Ibaze medzi slovenskymi a zahranicnymi fakturami je rozdiel. Nakolko zo zahranicnej fa je povinnost odviest aj narok na odpocet DPH. Naozaj by ma zaujimalo, aky tam ma byt datum danoveho a uctovneho plnenia. Ma to byt datum vystavenia?
Ked je to vramci jedneho mesiaca, tak mi je to jasne, ale neviem, ked je tam rozdiel v mesiacoch. Vdaka
betka
20.06.08,10:32
Mne tu chýba dôležitá info. Či ide o tavar, resp. službu.

Do účtovníctva by som to dala 5.5, dňom zaradenia FA, ale použila by som kurz NBS zo dňa 31.3., dňom uskutočnenia účtovného prípadu je deň splnenia dodávky....

DPH:
Tovar:
Par.20: DP vzniká 15.deň kalend. mesiaca a teda 15.4. Ak ste mesačný platiteľ DPH, vyplýva mi z toho DDP. Nárok na odpočítanie DPH máte, ak máte FA od dodavateľa, (51/c)......

Služby:19/2-DP vzniká dňom vyhotovenia FA-31.3., teda zase DDP (pre Vás neplatí ak Fa nie je vyhotovená do konca 3-kal- mesiaca.....)
Nárok na odpočítanie ako pri tovare

Ak ste kvart. platiteľ pri tovare nepôjde o DDP, pri službe ano.
kvieta
20.06.08,12:07
Ide o faktury za opravu, teda sluzby. Takze danove aj uctovne plnenie 5.5 s kurzom z 31.3? Fa je vystavena 31.3, len bola neskoro odoslana.
Takze povinnost z tejto fa musim uviest v DP v marci a narok na odpocet mam v aprili (prisla do 25.5)? Uz tomu naozaj nerozumiem :(
tinka111
22.06.09,08:19
Ahojte, prosim Vas ked mam rozdielny datum dodania a vystavenia dokladu na zahranicnej fakture (z Ceska), ktory datum mam brat do uvahy pri prepocitani kurzom? Dakujem!