nitramartin
22.05.08,15:12
Ctena Porada,

dostal som ponuku na financovanie nehnutelnosti prostrednictvom leasingu alebo uveru.

Financne hladisko vratane danovych nakladov a dosledky z hladiska vlastnickych prav posudit viem.

Viete o nejakej specialite, ktora robi medzi uverom a leasingom rozdiel? Mate skusenost? Treba si dat na nieco pozor?

Dakujem,
Martin
Roxana
22.05.08,13:25
Leasing = finančný prenájom. Majetok obstaraný formou leasingu bude majetkom leasingovej spoločnosti po zelú dobu trvania leasingu. Ak majetok kúpite na úver bude Váš resp. Vašej obchod. spoločnosti
mladymuz
22.05.08,13:39
dolezite je, ako sa zazmluvni riadne ukoncenie leasingu. Pretoze nejake odkupenie po ukonceni moze byt dalsia velka investicia alebo len1000 korun.
nehovoriac o tom, ze pri leasingu prenajimatel nie je vlastnikom.
uverovyanalytik
23.05.08,08:10
pozri sa ako mas riesene poistenie v obidvoch pripadoch (cena sposob plnenia sa moze lisit....)
co sa tyka danoveho hladiska vo vztahu k odpisom to asi vies....
Vajce
23.05.08,13:26
Aj ked Ti je vsetko jasne,myslim,ze uver je vyhodnejsi.Ziadna akontacia,mensie navysenie a majetok je ihned Tvoj.
miuka
28.05.08,07:27
Treba porovnať ročnú percentuálnu mieru nákladov a
treba veľmi dobre prečítať všeobecné podmienky (to sú tie veci písané veľmi veľmi drobným písmom, v prípade úveru aj leasingu - a sú tam tie najdôležitejšie veci - ako postupovať v prípade problémov so splácaním, v prípade predčasného splatenia, poistnej udalosti atď...)
deeda
28.05.08,12:43
Ja by som uprednostnila bezpečnejší úver, pokiaľ sú štandardne definované a splniteľné zmluvné podmienky. Leasing využijem skôr u hnuteľného majetku.