kečo
22.05.08,17:03
Dobrý večer,potrebujem poradiť, kúpili sme zo zahraničia tovar,ako mám vytvoriť sklad.kartu a pohyby z eura na Sk,som zaaačiatočníčka ako to mám prepočítať-jednoducho to neviem a nemá kto poradiť-síce účtovníctvo si dávame robiť, a keď chcem niečo vedieť tak sa nič nedozviem,keď potrebujem poradiť-robím si len sklad.
paťuška
22.05.08,19:45
V prvom rade ak máš tovar na faktúru, v kolonke zahraničná mena si vyplň eur a kurz. Pri príjme na sklad, cenu si zadáš nie v kolonke cena v sk ale trochu viac doprava je zahraničná cena a malo by ti ju správne prepočítať na SK. Inak skladovú cenu musíš mať vždy v Sk,( takže v kolonke skladová cena MJ si ju prepočítaj kurzom )
kečo
23.05.08,11:37
Ďakujem,skúsim to.ide o tovar nie na faktúru ale na blok,je to len jedna prilba,ktorú sme kúpili v obchode.
horka
23.05.08,12:15
Ak je to v hotovosti musis mať analyticku pokladnicu v cudzej mene zadefinovanu v učtovom rozvrhu, potom v denniku zadaš do položky ceny dvojklik, kde ti sumu prepočita
lenkak
24.05.08,04:38
proste do príjemky nahráš cenu už po prepočte.
kečo
24.05.08,11:08
Ďakujem.
VladoaKatka
24.05.08,11:18
kečo - pri týchto nákupoch to platí najviac, čo som napísala o skladových kartách v druhej téme - každý nákup iná cena, teda na každý takýto príjem musíš robiť novú kartu. Aby si mala v tom jasno, určite sa Ti dajú robiť aj poznámky na karte, tak tam uveď dátum a kurz, akým si prepočítavala.
Aj v prípade inventúri Ti to môže byť užitočné.
kečo
26.05.08,14:24
Ďakujem.