kabul
22.05.08,20:37
Dobrý deň,
Checem sa opýtať skúsených ako na dlžníka - neplatiča, ktorý neuhrádza vzniknuté faktúry?
Máte nejake tipy a triky, ako sa s tým vysporiadať. Nerad by som sa na začiatku popálil.:(

1. Počul som že je kopec "vychcaných podnikateľov" ktorý neuhrádzanie praktizujú ako šport...čo na nich platí?
2.Vraj je kopec takých dlžníkov ktorý vám hneď povedia že peniaze nemajú nech idete za jeho exekutorom....v podstate sa vam vysmeju do očí...
3.Dalej som počul že ak dam dlh vymáhať Exekútorom vraj sa to ani neoplatí lebo exekútor ma takú províziu, že mne vela neostane (išlo by o sumy do 10tis korún).:cool: Poskytoval by som reklamu...

Ako sa právne poistit tak aby bol dlžník dostatočne motivovaný na uhrádzanie faktúr za služby?

Plánujem postupovať takto: podpísanie záväznej objednávky, kde bude uvedený dátum splatnosťi: v prípade omeskania s platbou vám bude za každý deň omeskania prirátany úrok 0,5% z celkovej sumy
Je to dostatočné?
Máťe overený návod ako pri vymáhaní postupovať?
durisovad
22.05.08,18:57
Aj ked das do zmluvy urok 100 %, este nemas zarucenu ani platbu istiny, nieto uroku. Podla mojich skusenost s takymito podnikatelmi treba obchodovat len za hotove pri preberani tovaru. Tak ako v obchode, tiez ti nikto neda chleba ak ho najskor nezaplatis.
Doporucovala by som vystavit zalohovu fakturu a az po uhrade zacat s poskytovanim sluzby, v tvojom pripade reklamy.
richman111
22.05.08,21:23
Jedine.... robit obchody so serioznymi ludmi.

Nepomoze ti ani notar ani sud ... lebo sud nic nevisudi od spekulanta ktory ma vsetko napisane na inych ... jedine ho moze dat do basy.

Cize --- rob obchody iba so serioznimi ludmi.


Podnikanej je riziko ... nevies kto je co zac :-)
mesom
24.05.08,19:38
Absolutne súhlasím s Tvojim názorom !