Dana7
23.05.08,06:56
Dobrý deň,

chcem vás poprosiť o radu, ak niekto má skúsenosť s takýmto problémom.
Zamestnankyňa je tehotná a v súčasnosti je PN. Počas doby PN má naplánovanú svadbu - len sobáš, ktorý trvá cca 1 hod., žiadne ďalšie hostiny.
Keď som volala na sociálku povedali, že s tým bude problém, keď nahlási zmenu priezviska a zistia, že sa počas PN vydala a teda porušila liečebný režim. Zašla teda za lekárkou a tá jej dala nejaké potvrdene, že súhlasí s prerušením PN na určitú dobu za účelom sobáša. Aké povinnosti, ak nejaké mi z toho vyplývajú ako zamestnávateľovi? A druhá, či to takto ozaj bude postačovať, alebo ešte treba mať nejaké iné potvrdenie, aby nemala potom problémy na sociálke.

Ďakujem
balunka
23.05.08,05:18
áno,je to pravda,musí prerušiť PN.My sme to riešili tak,že v štrvtok ukončila PN,v piatok čerpala dovolenku,v sobotu sa vydávala,v pondelok mala dovolenku,povybavovala si doklady,a v utorok znova nastúpila na PN.
Sociálka má pravdu,budú ti robiť problémy,keď sa počas PN vydáš
renatan
23.05.08,05:25
A keby sa vydala v dobe vychádzok, ak nejaké samozrejme má, tak predsa do toho sociálka nemá čo vŕtať.
balunka
23.05.08,05:28
A keby sa vydala v dobe vychádzok, ak nejaké samozrejme má, tak predsa do toho sociálka nemá čo vŕtať.
Neviem,či by ti to uverili,že si bol len na obrade,ktorý trvá cca 1hod.a hneď si šiel domov do postele:confused::confused::confused:
jankasm
23.05.08,09:51
Len neviem či skutočne stačí nejaké potvrdenie od lekárky, že prerušuje PN. Či náhodou nie je potrebné klasické ukončenie jednej PN a potom znovu začiatok novej PN. :confused:
renatan
23.05.08,10:01
Neviem,či by ti to uverili,že si bol len na obrade,ktorý trvá cca 1hod.a hneď si šiel domov do postele:confused::confused::confused:

Veď píše, že nemá plánované žiadne ďalšie oslavy a nech jej to dokážu, že nebola doma mimo vychádzok. Môžu prísť predsa kedykoľvek na kontrolu. Ja by som v tom nevidela problém. A keby mala papier, že obrad prebehol v hodinu vychádzok, tak je podľa mňa všetko v poriadku.
Pepa
23.05.08,10:18
Žiadne prerušenie PN - stačí celodenná vychádzka. Ja som mala takýto istý prípad v novembri min. roku.
Tweety
23.05.08,10:22
Žiadne prerušenie PN - stačí celodenná vychádzka. Ja som mala takýto istý prípad v novembri min. roku.
mimotemytiež si sa vydávala?
Pepa
23.05.08,10:22
Neviem,či by ti to uverili,že si bol len na obrade,ktorý trvá cca 1hod.a hneď si šiel domov do postele:confused::confused::confused:
:)
Netreba sa ich pýtať či veria alebo neveria, to je ich problém.
Stačí vychádzka. "Vyšla" si na svadobný obrad v rámci vychádzky, cestou z obradu sa zastavila na svadobný obed - 4-5 hodín na to stačí.
Pepa
23.05.08,10:23
mimotemytiež si sa vydávala?
mimotemy :D:D:D zas?????
Tweety
23.05.08,10:28
mimotemy :D:D:D zas?????mimotemy
No veď preto sa pýtam, či nie je toho nejak veľa, ale jeden nikdy nevie. ALe srdcu nerozkážeš.:---
Barbara
23.05.08,10:33
:rolleyes::rolleyes:ako rozmýšľam, tak rozmýšľam, odkedy treba oznamovať na SP, že čo robím v čase vychádzok??????:rolleyes: mám vychádzky a je !!!!!. a čo robím v tom čase keď mám vychádzky to im môže byť ozaj putňa.;)

alebo sa jedná o to, že bude mať zmenu priezviska? ani v tom nevidím problém, však lekár ukončí PN predsi nemusí opraviť na kladenke to priezvisko či rozmýšľam nemdobre???:rolleyes::rolleyes:
Jara
23.05.08,11:20
Myslím, že NEMDOBRE. Vieš, na SP je potrebné ohlásiť zmenu na RLFO, t.j. zmenu priezviska a zároveň dátum kedy zmena nastala. No a ona bude mať PN vystavenú a zaslanú na SP s iným menom. To by im asi v systéme urobilo problém.

mimotemy i keď si myslím, že pri tempe spracovavania RLFO v SP na to asi neprídu ....:D:D:D
balunka
23.05.08,11:25
Myslím, že NEMDOBRE. Vieš, na SP je potrebné ohlásiť zmenu na RLFO, t.j. zmenu priezviska a zároveň dátum kedy zmena nastala. No a ona bude mať PN vystavenú a zaslanú na SP s iným menom. To by im asi v systéme urobilo problém.
to určite bude robiť problém
mimotemy i keď si myslím, že pri tempe spracovavania RLFO v SP na to asi neprídu ....:D:D:D
s tým tempom máš pravdu,prídu na to až po roku