svecova
23.05.08,09:15
Chcem sa spytat, do akej sumy si dochodca nemusi priznat prijmy v dan. priznani za 2007?dakujem
Denda
23.05.08,09:25
Chcem sa spytat, do akej sumy si dochodca nemusi priznat prijmy v dan. priznani za 2007?dakujem
Záleží aké príjmy máte na mysli.
Viac v tejto téme:http://www.porada.sk/t71882-danove-priznanie-suhrn-tem-zaoberajucich-sa-s-dp.html
svecova
23.05.08,09:28
MAL PRIJMY Z PREDAJA VO VYSKE 20 000SK
Denda
23.05.08,09:34
MAL PRIJMY Z PREDAJA VO VYSKE 20 000SK
Predaj čoho? Ak mal napr. príjem z predaja hnuteľných vecí tie sú od dane oslobodené.
svecova
23.05.08,09:38
PREDAJ NEJAKEHO STROJA NA TOCENIE MEDU
Denda
23.05.08,09:41
PREDAJ NEJAKEHO STROJA NA TOCENIE MEDU
Takže platí to čo som spomínala. Predaj hnuteľných veci podľa §9 ods.1 písm d Zákona o dani z príjmov je od dane oslobodený. Dôchodca tento príjem nezdaňuje.
Platí výnimka v prípade, že by mal tento stroj zahrnutý v obchodnom majetku a predal by ho do 5-tich rokov po vyradení z podnikania. Takže si overte ešte toto.