ada1602
23.05.08,09:30
Prejem všetkým dobrý deň. Potrebujem poradiť, chcela by som zmeniť ženského lekára , chodím k nemu od prvého vyšetrenia na ženskom čo je už pár rokov a neviem či bude ochotný mi vydať zdravotnú kartu . Kamoška menila lekára a zdravotnú kartu jej nedal s odôvodnením že je to majetok ambulancie.V zdravotnej karte sa za tie roky nazbiera veľa informácií a myslím si že ak sa rozhodnem zmeniť lekára moju zdravotnú kartu by mal vydať mne alebo môjmu novému lekárovi. Chcela by som vedieť ak mi nebude chcieť zdrav. kartu dať , či sa dá odvolať na nejaký zákon alebo predpis ?
Jara
23.05.08,07:53
Ani tam nemusíš ísť, stačí keď to napíšeš aby zaslal výpis zo zdravotnej karty /zdravotnú kartu nemusí dať/ Tvojmu novému lekárovi a napíšeš tam adresu. Bude to určite OK. Tak som to menila aj ja. Do mesiaca ju zaslali.
ada1602
23.05.08,08:09
Ďakujem.
Olivia6
23.05.08,08:12
K novému lekárovi môžete ísť na vyšetrenie aj bez zdravotnej dokumentácie, ten Vám dá podpísať papier, že súhlasíte, aby bol od dátumu Vášho podpisu on Vašim ošetrujúcim lekárom a tento papier sa zašle poisťovni, myslím, že tá požiada o dokumentáciu u Vášho pôvodného lekára a zašle ju novému, takže nemusíte mať osobne žiadne starosti.
BXLmiami
23.05.08,08:45
Zdravotná karta sa nie že sa nemusí vydať ale NESMIE sa vydať a každý lekár,ktorý Vám vydá kartu do ruky môže byť za to postihnutý.Tak hovorí legislatíva.
lindusaaa
23.05.08,13:47
Lekar nema opravnenie Ti vydat zdravotnu kartu. Samozrejme vidiet kartu a nahliadnut do nej mozes, mozes si robit vypisky, odpisy a kopie, ale kartu "preniest"(ako sa to bezne robi :)), by si mali lekari medzi sebou.
vogel
23.05.08,21:06
Lekar podľa nových zákonov nesmie vydať kartu pacientovi /ale nahliadnut, robit výpisky alebo kopie karty za poplatok si pacient v ambulancii može robiť/.
Celá zdravotnú kartu alebo výpis z karty si písomne alebo osobne može prebrať len Tvoj nový lekár, ktorý oslovuje Tvojho pôvodneho lekára.
legolas
24.05.08,17:56
Prejem všetkým dobrý deň. Potrebujem poradiť, chcela by som zmeniť ženského lekára , chodím k nemu od prvého vyšetrenia na ženskom čo je už pár rokov a neviem či bude ochotný mi vydať zdravotnú kartu . Kamoška menila lekára a zdravotnú kartu jej nedal s odôvodnením že je to majetok ambulancie.V zdravotnej karte sa za tie roky nazbiera veľa informácií a myslím si že ak sa rozhodnem zmeniť lekára moju zdravotnú kartu by mal vydať mne alebo môjmu novému lekárovi. Chcela by som vedieť ak mi nebude chcieť zdrav. kartu dať , či sa dá odvolať na nejaký zákon alebo predpis ?

Zdravotnú kartu Ti žiaden lekár nesmie dať /myslím do ruky/ ale je povinný ju zaslať Tvojmu novému lekárovi napr. poštou, ale Ty sa musíš najsamprv dohodnúť s Tvojim novým lekárom, že súhlasí, aby si bola jeho pacientkou, lebo sa môže stať, že Ťa nový lekár nezoberie do svojej kartotéky lebo má veľa pacientov poprípade sú priatelia no a nebudeš na tom dobre.
Irenka19
15.11.08,15:25
ahojte ja mam tiez podobny problem. este davnejsie, asi pred 4 rokmi, som bola u zenskej lekarky, kde som si zalozila kartu. bola som u nej parkrat, ale uz dlhsie nie, pretoze som sa prestahovala a momentalne chcem zajst k novemu. myslite ze nemusim predtym zajst k tej povodnej? nepochopila som presne co mam v takomto pripade robit. dakujem za odpoved
Marína
15.11.08,15:58
Najprv sa dohodni s novým lekárom, či sa môžeš stať jeho pacientkou a potom (klikni) http://www.porada.sk/735876-post2.html
IVEB
15.11.08,16:01
Ja som menila gynekologičku nedávno a postupovala som nasledovne: Našla som si novú lekárku , tá mi vypísala papierik pre moju pôvodnú gynekologičku a uviedla tam dátum ku ktorému má ma vyradiť zo svojej evidencie. Od pôvodnej som pýtala kartu , ale najprv ju prefotila , platila som tuším nejakých 50 Sk a tú mi dala v zalepenej obálke pre moju novú gynekologičku. To bolo všetko.
Rozalka
15.11.08,17:05
Naozaj je zdravotný záznam majetkom ambulancie? ja som si myslela, že je môj...
Katy a R
15.11.08,17:27
Naozaj je zdravotný záznam majetkom ambulancie? ja som si myslela, že je môj...

... veru je majetkom :mee:... ja som si z vlastnej iniciatívy dala urobiť rontgen zubov (kôli iným problémom), aj som si to sama zaplatila... zubárka na to kukla...a že vytrhnúť. Keďže si nedám len tak vytrhnúť očný zub, chcela som ten snímok zobrať (dám si to preliečiť) .... a nie! A ani mi ho nedala:mee:
ingia
16.11.08,05:43
Ja som si koncom októbra vzala kartu od lekára (som z BA), sestrička to do karty zapísala, že odchádzam od toho a toho dátumu, zalepila kartu do obálky, podpísala som do zošita prevzatie, ja som jej povedala aj kam idem, k akému lekárovi a odišla som aj s kartou v ruku. Prajem dobré vybavenie.
Bionda
18.11.08,09:20
... veru je majetkom :mee:... ja som si z vlastnej iniciatívy dala urobiť rontgen zubov (kôli iným problémom), aj som si to sama zaplatila... zubárka na to kukla...a že vytrhnúť. Keďže si nedám len tak vytrhnúť očný zub, chcela som ten snímok zobrať (dám si to preliečiť) .... a nie! A ani mi ho nedala:mee:
:eek: a nechcela dať snímok? a to ako, veď tak či tak, ho vráti na RTG odd.. To bol skôr priek.
Zdravotný záznam by tiež mali vydať ! Nachádza sa tam komplet liečba, ak by spätne chceli kontrolovať (revízny lekár), tak podľa vykazovania nového lekára vedia, kde je dokumentácia! Práveže, niektoré ambul (najmä psychiatria) si musia robiť dispenzarizáciu a t.j. robia si aj vlastné záznamy- jeden má pacient, a druhé ostáva v ambul.
Nechápem prečo to lekári robia a nechávajú si záznamy, na čo im budú? aby ich potom zoskartovali a lebo zatiaľ ukladali na miesto vyradených? to nemá absolutne zmysel!! Sú to záznamy o vás a preto ich má mať lekár, ktorý vás má momentálne v starostlivosti!
BXLmiami
18.11.08,09:47
Robíme to z prieku.Prepáč mi,ale iná reakcia ako prvá ma nenapadla.Dokumentácia podľa paragrafov patrí lekárovi VUC,alebo ju má v správe.Ciže nie je majetok lekára ani pacienta.Ked zomrie lekár,tak dokumentáciu zabezpečuje zdravotný odbor VUC tým,že poverí druhého lekára,alebo zabezpečí aby to dostal nástupca,alebo zamkne u seba v skrini.Lekár NESMIE vydať dokumentáciu,je povinný ju archivovať-kiež by to zmenili,za chvíľu budem na tie papiere platiť extra miestnosť-povinný je predložiť ju ku kontrole ZP po dobu 5 rokov.Môže dať odpis,kopiu alebo výpis.Nie dokumentáciu a už vôbec nie pacientovi.Pri vydaní dokumentácie pacientovi môže nabehnuť-a nabehne urad pre dohľad,aj VUC-a ked pri kontrole lekár dokumentáciu kompletnú nepredloží,tak ZP mu pekne dá zaplatiť lieky,vyšetrenia a ešte pokuty a zároven ho nahlási na UDR.Nie je to zriedkavý scenár.
Bionda
18.11.08,10:50
Ale záznam od obvodného lekára by mal ak- tak kompletne byť odoslaný novému- teda ktorého si pacient vybral za obvodného, v tom prípade by sa z karty nemal dávať len opis- veď ak idem na vyšetrenie dávajú do ruky celú kartu :) .
BXLmiami
18.11.08,11:33
Napisala som Ti pravidlá aké platia,to že o tom mnohí kolegovia nevedia,alebo sa chovaju inak je druhá vec.Kto čo len raz videl ako vedia s takýmito lekármi zatočiť ZP a UDZ tak na to nezabudnu a určite nevydajú dokumentáciu,tak ako ju nevydám ja.Kamaratka,obv.lekárka mala tu česť a pokutu,ktorú zacvakala Dôvere a UDZ si za klobuk nedala.Bolo to viac ako kedy dostali ľudia,čo aj niečo zanedbajú v starostlivosti.Nedalo sa z toho vyvliecť,ZP jej to jednoducho stiahla z platby,nečakali na uhradu,súhlas či nesuhlas.Ak Ti záleží na lekárke,ktorá Ti tú dokumentáciu dáva,upozorníš ju.
alexa10
05.07.10,18:02
Dobry den chcem poprosit o radu.Menila som gynekologicku.Bola som si po kartu, sestricka mi dala papier ze ma vyraduje z evidencie a vzapati som ju dala k novemu lekarovi. O 3 dni mi prisiel papier od starej gynekol. ze ma nemoze vyradit z evidencie pretoze este nepreslo 6 mesiacov iba 5. Problem je v tom ze novy lekar mi vypisal uz marodku a ja som ju odovzdala do zamestnania. Co robit? Ten papier poslala aj do poistovni.
aktaK
28.06.11,05:32
dobry den, su zmeny v "papierovackách" pri zmene zubneho lekara? stale plati, ze tento ukon vlastne vykona moj novy lekár, ako je to tu v teme rozpisane, alebo musím aj osobne navstivit ambulanciu, trebars kvoli podpisu atd...
dakujem