matulo
23.05.08,09:31
Ahojte poradaci,

zvazujem opustit svoju banku s hypouverom. Poprosil by som o Vase nazory o vyske hypo urokovych sadzieb v buducnosti. Ci ist s fixacou na rok, na 3, na 5 rokov, atd ... a tiez aku mate teraz fixaciu a urokovu sadzbu.

Rocna fixacia - 5,29%.

mato
inculik
26.05.08,08:19
ahoj bolo by dobre napisat v akej banke mas ten hypouver
matulo
26.05.08,19:57
tatrasranda
misomiso
26.05.08,20:08
V podstate plati, ze cim dlhsia fixacia, tym lepsie. To preto, pretoze banky zvycajne ponuknu zo zaciatku lepsi urok, a potom, ked uz maju zalozne pravo na nehn. tak zacnu vydierat. Bezne sa stava, ze novym klientom ponuknu ovela lepsiu sadzbu, ako klientovi, ktory im uz roky poctivo a nacas splaca. Tatra Banka je vo vydierani vlastnych klientov majster Europy, takze by som sa kratkej fixacie bal.

Na druhej strane, ak planujes vyplatiti uver predcasne, tak je na to dobre vyuzit koniec fixacie, potom je to s mensimi poplatkami (zamerne nepisem "bez poplatkov") ako to uvadzaju banky.

Ja mam dve hypoteky, jednu v TB, za nieco vyse 6% (myslim ze 6,4, musel by som sa pozriet do papierov), druhu v VB za 4,99%.
oksi
08.06.08,19:38
V dnesnej dobe nie je dolezita len doba fixacie a s tym suvisiaca výška uroku, ale aj poplatky, ktore su v kazdej banke ine a suvisi s tym aj vplyv na vysku uroku.
Fixacia je aktualne velmi dolezita z dovodu prechodu na EURO.

Velmi zalezi na tom, preco vlastne mas zaujem menit, je to kvoli tvojej urokovej miere, kvoli tomu, ze si myslis, ze banka, v ktorej mas vedeny aktualne uverovy ucet nie je OK atd.

CO si myslis?
xywy
11.06.08,11:50
No, ako uz vyssie bolo spomenute, zamyslel by som sa nad tym hlavne z pohladu predcasneho splatenia uveru .. bral som uver pred 1,5 rokom a fix 3r. S tym ze za tie 3r odlozim 20% uveru a bude pohodicka ... dnes by som to asi dal na 1r, hlavne som to bral ked boli % uletene vyssie (ale ceny butov nizsie) a aj ked nie celych 20%, ale mohol by som co-to splatit. Moja priorita: vyplatit to cim skor uplne.

Tvoj dovod preco chces menit banku je aky?