luckapastvova
23.05.08,10:26
Ahojte!

Viete mi niekto poradiť, ako by som si vyčistila prstienok z bieleho zlata. Hodil by sa mi nejaký babský prípadne chlapský recept:D.
Ďakujem.
ludo_centrum
23.05.08,08:49
Ahojte!

Viete mi niekto poradiť, ako by som si vyčistila prstienok z bieleho zlata. Hodil by sa mi nejaký babský prípadne chlapský recept:D.
Ďakujem.

Starý dobrý vynikajúci recept na čistenie kovu od organických (ale aj iných) špín je naša stará dobre všetkým známa COCA-COLA :D.

Nie je drahá, je dostať kúpiť všade a čo nespotrebuješ do hrnčeka na tvoj prstienok, tak môžeš kľudne vypiť.

Odlej z nej do nejakej nádoby a ponor do nej tvoj prstienok. Nechaj odležať aspoň 24 hodín a na druhý deň ho vytiahni. Umy ho pod horúcou vodou (odstrániť cukor) a máš čistý prsteň.
Záleží však aký druh špiny je nalepený na prsteni. Ak len z obyčajného nosenia, tak by to malo fungovať.

Vrelo odporúčam aj na čistenie (skoro čohokoľvek), napríklad aj kanónov ;).
S COCA-COLA-ou vyčistíš obrovské množstvo rôznych nečistôt. Napríklad aj WC... :-)
Stačí experimentovať a uvidíš. Držím palce.
Tweety
23.05.08,09:09
Ahojte!

Viete mi niekto poradiť, ako by som si vyčistila prstienok z bieleho zlata. Hodil by sa mi nejaký babský prípadne chlapský recept:D.
Ďakujem.
Napr. aj zubnou pastou .