jajka
11.04.05,08:40
Vie mi niekto poradiť aká je možná spolupráca 2 SZČO (zmluva, dohoda...)? Spolupráca by bola v tom, že 1 SZČO by predávala v dvoch prevádzkach súčasne (majú spoločné priestory, ale každý má nájomnú zmluvu na svoju časť).
Zita5
11.04.05,06:47
Pokiaľ budú spoločne dosahovať príjmy a výdavky , treba uzavrieť Zmluvu o združení . Výpočet príjmov a výdavkov v tom prípade bude podľa § 10 Zákona o dani z príjmov .
jajka
11.04.05,07:04
Nebudú spolu dosahovať príjmy, každý ma obchod s iným tovarom a sú aj rodinní príslušníci. Ide mi o to, že keby prišla kontrola "vietror" a bol by v mojej prevádzke iný človek, aby to nebrali ako nelegálna práca a ja aby som nemusela zamestnávať ju a zasa ona mňa.
Zita5
11.04.05,07:09
Nebudú spolu dosahovať príjmy, každý ma obchod s iným tovarom a sú aj rodinní príslušníci. Ide mi o to, že keby prišla kontrola "vietror" a bol by v mojej prevádzke iný človek, aby to nebrali ako nelegálna práca a ja aby som nemusela zamestnávať ju a zasa ona mňa.

Tak to je iné kafé . Máte obe živnostenský list ?
jajka
11.04.05,07:13
Áno. Obe máme ŽL.
Zita5
11.04.05,07:17
Pokiaľ máte každá svoju nájomnú zmluvu mala by byť každá vo svojich priestoroch .
jajka
11.04.05,07:24
My sme každá vo svojich priestoroch. Ale keď potrebujem odísť, aby som nemusela nikoho zamestnávať na 2-3 hod.