perta
23.05.08,11:20
ahojte poraďáci, potrebovala by som poradiť s faktúrou s odpočtom zálohy.
pracujem v programe pohoda. zákazníkovi vystavujem prvú zálohovú faktúru, ked ju zaplatí, vystavím faktúru ako danový doklad. po niekoľkých týždnoch vystavujem faktúru s tovarom teda vyúčtovaciu. do prílohy som priložila 2 faktúry, ktorá z nich je správna? ide mi o uhradenú zálohu, v prvej faktúre je uvedená záloha ale nie je vyčíslená v kde je súčet položiek (alebo celkom k úhrade) v druhom prípade je záloha vyčíslená, ktorý spôsob faktúry je správny? Ďakujem za všetky odpovede
Tweety
23.05.08,09:23
ahojte poraďáci, potrebovala by som poradiť s faktúrou s odpočtom zálohy.
pracujem v programe pohoda. zákazníkovi vystavujem prvú zálohovú faktúru, ked ju zaplatí, vystavím faktúru ako danový doklad. po niekoľkých týždnoch vystavujem faktúru s tovarom teda vyúčtovaciu. do prílohy som priložila 2 faktúry, ktorá z nich je správna? ide mi o uhradenú zálohu, v prvej faktúre je uvedená záloha ale nie je vyčíslená v kde je súčet položiek (alebo celkom k úhrade) v druhom prípade je záloha vyčíslená, ktorý spôsob faktúry je správny? Ďakujem za všetky odpovede
Oj, oj, pre reklamu nevidno skoro nič z príspevku.
perta
23.05.08,09:27
tak ešte raz tie prílohy
Tweety
23.05.08,09:29
tak ešte raz tie prílohy
Správny je prvý spôsob.
perta
23.05.08,09:31
je to veľká chyba tá druhá faktúra?
Tweety
23.05.08,09:33
je to veľká chyba tá druhá faktúra?
Nie, nie je.
perta
23.05.08,09:35
takže môžem to už tak nechať, lebo jeden zákazník mi hovoril, že je to veľká chyba a že danováci za to dávajú pokuty
Tweety
23.05.08,09:36
takže môžem to už tak nechať, lebo jeden zákazník mi hovoril, že je to veľká chyba a že danováci za to dávajú pokutyZ účtov. hľadiska to nie je práve najsprávnejší spôsob.
perta
23.05.08,09:36
ok dakujem za odpoved