sibanka
23.05.08,11:21
Ahojte

Našla som teraz jeden projekt, ktorý sa mi veľmi páči. Je to projekt z euroline, kompakt 401. Zdá sa mi jednoduchý a taký kvôli cene hladám. Chcela by som však tam urobiť nejaké zmeny a to: aby ten veľký balkon bol daný na dve izby, ktoré sú zo zadu a dať preč strechu ktorá robí prístrešok na auto. Je to nejaký zásah do projektu? Zvýši mi to cenu projektu?
Aký máte názor na tento dom, máte nejaké návrhy na vylepšenie?
lajoja
12.06.08,08:28
Momentálne sme v štádiu dokončievania hrubej stavby, do rohu v obývačke sme umiestnili komín na krb, aby sa veľká časť domu vykúrila, celkom fajn je aj úložný priestor pod schodami, kúpelne nie sú veľké, ale nám takýto domcek celkom vyhovuje, bude problém s vešiakovou stenou, ale už sme to začali s manželom riešiť.
Miesto deliacej steny medzi kuchyňou a obývačkou chceme pult a uvažujeme o terasových dverách posuvných nie vyklápacích. Zrušili sme všetky strešné okná a dali sme okno nad schody, murári to celkom šikovne vymysleli, nevieme, či tam dáme svetlík, alebo otváracie okno.
Joja
chandler
12.06.08,09:30
ked by si chcela zmenit projekt tak by za to chceli peniaze.... mozes to spravit tak ze kupis projekt tak ako je a pri stavani sa urobia tie zmeny - daju sa spravit velmi lahko tie co chces...
tie male balkony sa mi zdaju zbytocne, by som ich zrusil uplne, alebo spravil normalny balkon
Twiggy
12.06.08,10:32
Ahoj,
my mame od Euroline - Junior 528. Kupili sme projekt a spravili sme zmeny:
natiahli dom po dlzke o 1 meter
zrusili balkony
predlzili strechu a spravili pristresok na auto
zrusili stresne okna
vchod projektovany spredu sme zmenili a bude zboku, spod pristreska na auto
hore budu klasicke okna, nie balkonove
atd atd atd

Projekt sme kupovali vlani v novembri, ani za jednu zmenu nic nechceli, vystavili mi len potvrdenie ze suhlasia a projektant to podpisal. Ja Euroline odporucam, su velmi pruzni, povolia ti zmeny, hoci ten dom bude vyzerat uplne inak ako je projekt, nemaju s tym problem. A hlavne, za nic neplatis.
Ako jedni z mala sme k projektu potrebovali na stavebne povolenie aj energeticke zhodnotenie domu, aj toto mi dodatocne vypracovali a opat - zadarmo. Takze smelo do toho ;-)
lajoja
12.06.08,14:59
Súhlasím s tým, že v euroline sú veľmi pružní, bez problémov nám zrušili prístrešok na auto, pretože máme úzky pozemok, dokonca sme v časti projektu- ústredné kúrenie našli podklady pre budúci energetický certifikát, stavebný úrad to ohodnotil ako dostatočné pre účel stavebného konania.
trillianka
13.06.08,04:00
:) parada..... velmi sa mi paci, ze je na prizemi aj jedna obytna miestnost - je to super pri malych babetkach a straych rodicoch, co nemozu do schodov, prip. taka zlomena noha apod.
Jedina vec co mi tam trosku chyba je zadverie.... hm... to by som si tam urcite este niako dala.... koli energetickym usporam ;)
Inak ale VElMI pekne
sibanka
17.06.08,10:01
Prosím ťa LajojaNa koľko ťa vyšla zatiaľ hrubá stavba tohto domu? Staviate sami, alebo vám pomáhajú firmy?
lajoja
19.06.08,10:28
Ahoj, práve máme na stavbe tesárov, doteraz nás vyšla stavba asi na 800 tis, vyzerá, že sa zmestíme do 900 tis. Základy sme si robili sami, tak isto sme sami murovali platňu, ale dávali sme montovaný strop, staviame z Ytongu lambda, strecha bramac. Na strechu a múry máme partiu, už máme schody originál z ytongu, komíny aj nosné priečky.
Lajoja
inkamia
19.06.08,11:06
chcem sa spýtať mimo témy, ...za akú dobu Vám prišiel projekt domu od objednania z euroline? známy mi spomínal, že niekto čakal na projekt z katalógu 2-3 mesiace.ďakujem
martina2907
19.06.08,11:08
Ahojte, aj my asi vyuzijeme projekt od euroline, sice nie kompakt 401, ale bungalov. Mame nejakych kandidatov.Chystame sa svojpomocne, samozrejme, ze odbornejsie veci zverime odbornikom.Len som sa chcela opytat, ci ste si kupovali aj material od nich alebo nie. Alebo je to realna cena alebo premrstena....budem rada za kazdu radu....Taktiez sa chcem opytat, ci dany projekt urcuje material, ktory ma byt pouzity alebo si to mozte vybrat sami, tiez chceme ytong.
lajoja
19.06.08,14:44
My sme projekt objednávali cez jednu projektovú firmu, ktorá má s nimi spoluprácu, sú zverejnené na stránke euroline, nič naviac sme neplatili,došiel asi za 2-3 týždne.
Majú partnerskú spoluprácu s porothermom a bramacom, takže projekt je plánovaný na ne, ale je tam spomenuté, že sa stavba môže realizovať aj z ytongu a iných materiálov.
Ytong má regionálnych zástupcov a jeden z nich nám zadarmo vypočítal množstvo materiálu prepracoval kladačský plán samozrejme zadarmo, tiež sme od neho kupovali materiál, bolo to dosť výhodné, ale to nie je podmienkou pre bezplatný výpočet.
Lajoja
martina2907
22.06.08,09:56
Dakujem za info
martina2907
23.06.08,05:10
mimotemy Na spocitanie mnozstva materialu ste potrebovali projekt alebo staci projektova studia? Moc dakujem....
lajoja
24.06.08,13:52
Projektovú štúdiu si už presne nepamätám, ale zdá sa mi, že nie je až taká podrobná a veľa sa z nej vyčítať nedá. My sme sa riadili projektom ,ten je rozpracovaný do najmenších detailov.
sibanka
26.06.08,06:25
Ahoj Lajoja. Chcem sa ťa ešte spýtať, ak ti to nevadí, kde staviate (mesto)? Už sme si kúpili projekt kompakt 401 a v pondelok by nám ho už mali dať, urobili sme tam niekoľko zmien.
lajoja
28.06.08,04:54
Ahoj staviame v Prešove, v časti Nižná Šebastová.
martina2907
28.06.08,07:40
jeee, to je blizko mojho bydliska (3 - 4 km), sice sme momentalne vonku, ale aj my budeme stavat v PO kraji, ale tak o cca 15 km dalej od vas...
Zypsik
28.06.08,22:57
Ehm, zeby som sa do Sebastovej zasiel pozriet? Rad by som to videl nazivo...
marek36
04.11.08,13:18
hladame ludi ktory si stavaju projekt kompakt 401, ktory aj my chceme zacat stavat v trencianskom kraji. Radi by sme ho videli predtym nez zacneme, dakujeme
Miriam.x
04.11.08,13:46
Ahojte, aj my asi vyuzijeme projekt od euroline, sice nie kompakt 401, ale bungalov. Mame nejakych kandidatov.Chystame sa svojpomocne, samozrejme, ze odbornejsie veci zverime odbornikom.Len som sa chcela opytat, ci ste si kupovali aj material od nich alebo nie. Alebo je to realna cena alebo premrstena....budem rada za kazdu radu....Taktiez sa chcem opytat, ci dany projekt urcuje material, ktory ma byt pouzity alebo si to mozte vybrat sami, tiez chceme ytong.
Ahoj Martina, tiež mám vyhliadnutý jeden bungalov od euroline, daj vedieť pre ktorý ste sa rozhodli vy.