maria75
23.05.08,11:54
dobry nema niekto skusenosti s podobnym pripadom?

firma nakupi tovar od FR dodavatela a preda FR odberatelovi. Tovar neopusti uzemie FR.Fakturu od dodavatela este nemam, no ako to budem fakturovat ja odberatelovi?oslobodit to nemam podla akeho§.tak neviem ci s 19%DPH alebo to nie je predmetom nasho zakona o DPH...

dakujem
macula
23.05.08,09:59
Vy by ste sa mali zaregistrovať na DÚ vo Francúzsku, ak tam kupujete a predávate tovar.
Vladimír Ozimý
23.05.08,10:00
Slovenský zákon o DPH s tým nemá nič spoločé. Predmet dane je vo francúzsku a tam je potreba riešiť registráciu a zaťaženie daňou...
maria75
23.05.08,10:28
sme registrovany vo FR.mame teda fakturovat s FR DPH?
maria75
23.05.08,10:29
ja rozmyslam ci by nam nemal aj nas dodavatel fakturovat s FR DPH...
Vladimír Ozimý
23.05.08,10:41
sme registrovany vo FR.mame teda fakturovat s FR DPH?

potom nie je o čom jednoznačne s francúzskou DPH
Vladimír Ozimý
23.05.08,10:42
ja rozmyslam ci by nam nemal aj nas dodavatel fakturovat s FR DPH...

a Váš dodávateľ, Francúz vám to faktúruje bez DPH? To je zle celý proces má prebehnúť s DPH od dodávateľa k Vám a od Vás k ďalšiemu francúzovi.
maria75
23.05.08,11:25
ved prave ako sa branit ak nam to vyfakturuju bez DPH...uz sa nam to viac krat stalo. a podla posledneho skolenia nie sme jedina firma kde faktury z EU chodia ako keby o nejakych pravidlach vobec nevedeli...a vacsinou staty, ktore su starymi clenmi EU
Vladimír Ozimý
23.05.08,11:44
ved prave ako sa branit ak nam to vyfakturuju bez DPH...uz sa nam to viac krat stalo. a podla posledneho skolenia nie sme jedina firma kde faktury z EU chodia ako keby o nejakych pravidlach vobec nevedeli...a vacsinou staty, ktore su starymi clenmi EU

vy sa nemáte čo brániť...je to ich chyba oni zodpovedajú za správnu fakturáciu...to nech si riešia oni ak nechcú vám faktúrovať s DPH...vy si riešte váš vzťah s odberateľom tam faktúrujte s DPH (francúzskou)
maria75
23.05.08,11:56
dakujem
horka
23.05.08,12:11
Kedže tovar neopustí FR nedochádza k intrakomunitárnemu dodaniu, myslím si, že by ste sa tam mali registrovať ako platca. V pripade, že maju v zakone určenú min. hranicu pre nadobudnutie tovaru a služieb bez registrácie tovar by vám mal byť fakturovaný s DPH.