pepa78
23.05.08,13:18
Dobry den poradaci, hladam niekoho kto sa vyzna v podnikani na realitnom trhu, resp. ma zaujem o investiciu do vystavby bytov v BA, resp. v okoli.

Dakujem
sneky
03.06.08,18:38
Ahoj neviem ci sa presne trafim, ale bol som zopar rokov realitnym maklerom v najrenovovanejsej real. v BA, a neskor obchodnym riaditelom..potom som zbrandze odisiel...koho a naco hladas..som same ucho:)
rickman
04.06.08,05:23
Najrenovovanejsej? To je aka?
sneky
04.06.08,07:30
Najrenovovanejsej? To je aka?
nemenujem :) reklamu im tu urcite robit nebudem...sa neboj...ak pepa bude mat zaujem dam mu info. Ale je tio jedna z najdlhsie posobiacich real. v BA. :eek:. ALe beriem tuto info z nadhladom vzhladom na to ze v BA je nieco cez 600 real. :confused: a kto uz by mohol byt medzi nimi naj ked b´vsetky z niecoho ziju...ale neboj pride trend, kazdu chvilu ked stare byty nepojdu( uz to zacina byt podla mojich info citit) a len ty co tu budu naj zostranu...potom budes mat zuzeny vyber na hadanie:):---
troll
20.06.08,04:22
ahojte, som tu nový, ale hneď si dovolím byť drzý. sneky, rickman sa ťa nepýtal, ktorá to je, ale "aká" je to "najrenovovanejšia" a ja by som to tiež rád vedel, pretože také slovo nepoznám, zrejme si chcel povedať "najrenomovanejšia" a to by snáď bolo lepšie povedať najúspešnejšia alebo najlepšia alebo najznámejšia..... ak som teda správne pochopil rickmana. Aj tak neviem, či sa to dá posúdiť objektívne a myslím, že to je celkom jedno.

Iná vec je to, čo píšeš ohľadom starých bytov, s tým sa dá jednoznačne súhlasiť, trh je relatívne nasýtený (našťastie) a už v tejto oblasti ceny zrejme nebudú stúpať takým šialeným tempom ako doteraz. Napokon predávať garzónky v Petržalke za takmer 3 milióny je podľa mňa choré.

Pepa78, to tu hľadáš partnera na investovanie??? Nechce sa ti obiehať banky alebo podobné inštitúcie? Obávam sa, že tí čo majú tie peniaze na investovanie do výstavby, sa tu nepotulujú.
zalobaba
20.06.08,05:52
nemenujem :) reklamu im tu urcite robit nebudem...sa neboj...ak pepa bude mat zaujem dam mu info. Ale je tio jedna z najdlhsie posobiacich real. v BA. :eek:. ALe beriem tuto info z nadhladom vzhladom na to ze v BA je nieco cez 600 real. :confused: a kto uz by mohol byt medzi nimi naj ked b´vsetky z niecoho ziju...ale neboj pride trend, kazdu chvilu ked stare byty nepojdu( uz to zacina byt podla mojich info citit) a len ty co tu budu naj zostranu...potom budes mat zuzeny vyber na hadanie:):---

Iba škoda, že si si po sebe ani na druhýkrát nevšimol preklep a nezasmial sa. ......no teda - ak si takúto pozornosť venoval aj zmluvám a dokumentom produkovaným tebou uvedenou "najrenovovanejšou" RK, tak dovoľ, aby sme sa zasmiali my.....:D
troll
20.06.08,06:57
zalobaba, možno je to realitná kancelária, ktorá sídlila v renovovaných priestoroch alebo sa špecializovali na renovovanie budov a teda chyba je v nás, pánko nás určite rád ešte priučí svojmu kumštu....

A možno pre svoju kariéru nepotreboval vedieť pravopis ani písať bez preklepov, alebo je taký "bizi", že sa s tým nebude zaoberať na takomto fóre.:D

No ale späť k téme. Pepa, ak máš iba "skvelý" nápad a nič viac, tak mám veľké pochybnosti, že niekoho nájdeš, ak máš stavebný pozemok, na ktorom sa dá stavať, tak sa pýtaj skôr na skúsenosti s realitnými kanceláriami, niektorú si vyber a zájdi tam sa spýtať na možnosti. Ak potrebuješ iba peniaze, tak banka... je ich tu dosť a do realít investujú banky s radosťou.

Ale možno to tu píšem zbytočne, pretože zrejme si sa ozval pánovi, ktorý ti ponúkol svoje služby a teraz už určite vieš, čo treba robiť :)
rickman
20.06.08,10:38
co ste sa vsetci pustili do toho sneky-ho? ventil z prace? haloooo :)
troll
20.06.08,10:53
rickman, veď ty si začal... :D
Ale nie, ja nemám potrebu na nikom si vybíjať energiu ani sa ventilovať, ale keď občas sa treba "renovovať". Zase idem mimo témy, ospravedlňujem sa.
rickman
20.06.08,11:26
:)
zalobaba
20.06.08,11:31
:D:D:D ok, už končím, sranda musí byť.....
sneky
23.06.08,09:19
Iba škoda, že si si po sebe ani na druhýkrát nevšimol preklep a nezasmial sa. ......no teda - ak si takúto pozornosť venoval aj zmluvám a dokumentom produkovaným tebou uvedenou "najrenovovanejšou" RK, tak dovoľ, aby sme sa zasmiali my.....:D

Joj ..ale som to dostal natreté...bizi nebizi..mate pravdu:o...nejde podla mňa o to ako sa tu ľudia vyjadrujú , či s chybami či bez..ale či je to k téme , a hlavne či to dotyčnému pomôže alebo nie...a v klude sa zasmej...
sneky
23.06.08,09:26
[quote=troll;758350]Aj tak neviem, či sa to dá posúdiť objektívne a myslím, že to je celkom jedno.

V tomto mas plnu pravdu, sam som pisal , ze to berem s nadhladom:)a aj podla mna je to v principe v celku jedno. Dolezite bolo ci sa pepa zapoji do diskusie...evidentne..uz asi nasiel to co potreboval a preto je jedno co k tomu budeme pisat my:eek:


Iná vec je to, čo píšeš ohľadom starých bytov, s tým sa dá jednoznačne súhlasiť, trh je relatívne nasýtený (našťastie) a už v tejto oblasti ceny zrejme nebudú stúpať takým šialeným tempom ako doteraz. Napokon predávať garzónky v Petržalke za takmer 3 milióny je podľa mňa choré.

Chore to je a este to aj bude..lebo sme Slovaci..nenazraní, chamtivi...atd
sneky
23.06.08,09:34
[quote=troll;758497]No ale späť k téme. Pepa, ak máš iba "skvelý" nápad a nič viac, tak mám veľké pochybnosti, že niekoho nájdeš, ak máš stavebný pozemok, na ktorom sa dá stavať, tak sa pýtaj skôr na skúsenosti s realitnými kanceláriami, niektorú si vyber a zájdi tam sa spýtať na možnosti. Ak potrebuješ iba peniaze, tak banka... je ich tu dosť a do realít investujú banky s radosťou.


K tomuto by som ti povedal asi jedno. Predstav si , ze mas pozemok, kde mozes postavit bytovku, alebo zopar domov...pojdes do banky? alebo do realitky?...vsetci ta stiahnu z koze..banka ti projekt povoli...a da na to peniaze, ale to vsetko co k tomu potrebujes, nie je take ako ked ziadas bezne hypo na byt...Ludia si len myslia ake je to jednoduche..a to este nehovorim, ze len dobry projekt cca 6-12 domov so vsetkym co potrebujes pre banku ta vide na nie 1 milion ale na par milonov..a potom ti da banka peniaze...

a realitka?.co je chces ponuknut..nech oni stavaju..si sa zblaznil...si poloz zakladnu otazku..co je realitka? to je predajca..nie investor..nie developer...!!!
Myslim, ze pepo mal nieco v merku, ale nemal na to peniaze...odhadujem ze keby nasiel spolocnika s korunami navyse..tak sa spoja a obaja budu na tom ziskovi, usetria cas, ale je to otazka toho o co vobec pepovi ide...to tu ale ani jeden z nas bohuzial nevie...takze mozeme len triafat do luftu....:confused:
troll
23.06.08,10:00
sneky, táto téma bola otvorená 370-krát, kým píšem túto odpoveď, takže zaujalo to zrejme viac ľudí ako iba Pepu... takže písať môžeme pokojne ďalej :)

Teraz trochu filozofie a bludov, prosím brať s nadhľadom :D
Pokiaľ ide o ceny a nadávanie si do nenažraných, tak tam to nemusíme brať tak extrémne, je to vec trhu, takže kým trh znesie, ceny rastú. Zároveň funguje celkom logický efekt, že ak tvoj sused predal rovnaký byt za milión, ty ho predsa nebudeš predávať za polovicu... Namiestno nenažranca by si bol označený za idiota.

Problém by som nevidel v predávajúcich a ich logickej snahe predať nehnuteľnosť čo najdrahšie, ale skôr v kupujúcich, ktorí sú ochotní za také peniaze nehnuteľnosť kúpiť. Nechcem rozoberať otázku, kde mnohí z nich na to vzali (spravidla naivne verím v poctivosť ľudí), ale pri tomto ma nič iné nenapadá. Potom na to doplácajú ľudia, ktorí potrebujú bývanie a k panelákovému bytu sa priviažu na 30 rokov... to je naozaj šialené.

Problém je aj s úverovou politikou, v okamihu, keď sa znížia úroky a tým sa zvýši možný strop, ktorý sme schopní splácať, okamžite narastú ceny nehnuteľností a sme tam, kde sme boli aj predtým. To isté sa stalo pri predĺžení možnosti splácania úverov na 40 rokov, čo bolo mienené tak, aby si mladé rodiny mohli dovoliť drahšie byty, ale následkom bol nárast cien a zase si mohli kúpiť len taký istý byt ako predtým, len s rozdielom dĺžky splácania. Našťastie táto šialená špirála už nepokračuje takou rýchlosťou... hoci ešte stále pokračuje. Ceny panelákových bytov v Bratislave v posledných mesiacoch viac-menej stagnujú, stačí počkať, ktorým smerom sa ich krivka vyberie. Potom budeme múdrejší a môžeme ďalej analyzovať. To isté sa týka Trnavy. V ostatných väčších mestách je ešte stále podľa môjho názoru priestor na rast cien, môžeme len dúfať, že bude mierny a že sa trh ustáli čo najskôr.
troll
23.06.08,10:13
sneky, odmietam hovoriť o tom, čo mal "v merku" Pepa, lebo on sám sa nenamáhal vysvetliť o čo mu ide.

Inak teda, nie, nezbláznil som sa. Realitka ti s radosťou zoženie developera, nehovor mi, že to nerobia, lebo viem, že áno. Samozrejme mnoho realitiek funguje ako predvoj developerov a podobne, k tejto mašinérii sa vyjadrovať tiež nebudem, lebo je to zbytočné. Fakt je ten, že skôr nájdeš financovanie a spoločníkov tam, ako tu na porade, to som chcel tým všetkým povedať.

A len tak mimochodom, banka ti dá peniaze vtedy, ak je všetko zabezpečené, to znamená, že je vysoká pravdepodobnosť, že projekt vyjde tak ako bol naplánovaný... ty ako hypotetický spoločník by si šiel do niečoho, čo nie je zabezpečené a naplánované? Ja asi nie. Ale ja tie peniaze navyše aj tak nemám.
vmsux
28.06.08,13:56
Pepa, a co to vlastne potrebujes? V nehnutelnostiach sa na Slovensku vyzna pomaly kazdy, az to pripomina futbal ci politiku. Najlepsie su clanky z Trendu niekedy z roku 2003, kde pisali ze ceny dosiahli svoj strop...
Takze ak mas nejaku ponuku, ci otazku daj vediet ;-)
Have fun.
pepa78
28.06.08,18:04
Tak Vám to teda objasním...som vlastníkom pozemkov, určených v územnom pláne obce na výstavbu RD. Jedná sa o 3000 m2 a 400 m2. Mám v pláne na uvedenom pozemku postavať radovku s 3-4 RD. Možno by mi stačilo postavať RD na tom menšom pozemku, predať ho a získané financie použiť na tom 3000 m2...hrubú stavbu som schopný postavať aj svojpomocne...Ale...problém sú financie...skoro ako vždy...a preto sa chytám každej možnosti dať vedieť o mojom zámere

S pozdravom
troll
29.06.08,18:54
Pepa, a co to vlastne potrebujes? V nehnutelnostiach sa na Slovensku vyzna pomaly kazdy, az to pripomina futbal ci politiku. Najlepsie su clanky z Trendu niekedy z roku 2003, kde pisali ze ceny dosiahli svoj strop...
Takze ak mas nejaku ponuku, ci otazku daj vediet ;-)
Have fun.


máš pravdu, je to skoro naozaj tak, ale hentie veci, čo spomínaš, by som si ozaj rád prečítal... linky na podobné články náhodou nemáš? Kúsok humoru občas dobre padne :)


Pepa, a prečo ten menší pozemok nepredáš? Viem, že to nie je žiadny extra nápad, ale z toho by si časť prostriedkov získal, dokonca možno aj dosť, pretože stavebné pozemky sú veľmi drahé. A celkový zisk by nebol oveľa nižší. Tým pádom by ti odpadli starosti a nepotreboval by si spoločníka, s ktorým by ste mohli mať problémy so vzájomnou dôverou.
vmsux
10.07.08,19:57
Pepo... a kde to je? BA? Ako je to s elektrinou, kanalizaciou, plynom? Ponuka je zaujimava :-)

Troll:
mozes si precitat:

htt p : / / reality . etrend . sk / byvanie / rastuce-ceny-bytov-narazia-na-kupyschopnost/21600.html
nejako mi to nechce nechat link na ich stranku, tak si tam vymaz tie medzery.
Rastúce ceny bytov narazia na kúpyschopnosť
Realitní makléri radia nepodliehať panike
[8.12.2002, TREND / Miro Sedlák]

citujem napriklad: „Stav, ktorý v obchode s realitami v súčasnosti panuje, nemá oporu v ekonomických kritériách,“ myslí si riaditeľ pre obchod a investície spoločnosti Tatra Real, a.s., Bratislava Ľuboš Valach. Ten očakáva, že trh by sa mal stabilizovať najneskôr začiatkom jari. „Skôr či neskôr narazíme na reálnu kúpyschopnosť slovenského obyvateľstva,“ vysvetľuje.
...
M.
troll
23.07.08,08:04
vmsux,
síce neskoro ale predsa len som sa k tejto téme zase dostal, ďakujem za link, celkom vtipné čítanie :D, človek by si pomyslel, že to je čierny humor.... "trojizbové byty v Bratislave za 1 300 000" , to by som bral. Fakt je ten, že od roku 2002 narástla aj kúpyschopnosť obyvateľstva, ale rozhodne nie takým tempom ako ceny nehnuteľností. Naozaj môžeme len tipovať, kedy sa to zastaví, hoci teraz to vyzerá tak, že sa rast spomaľuje, aspoň mne sa to tak zdá, analyzovať ani vyslovovať závery si netrúfam.
bonita
25.07.08,13:53
Ze sa do toho zapajam - som maklerka. Ceny bytov v Ba , presne v petrzalke sa este pred mesiacom pohybovali na 3,9 mil. za 3i stary byt. Kupujuci sa konecne spamatali a prestali kupovat. Trh sa zastavil - a nielen v Ba. Predavam hl. domy v okoli Ba a zaujemci by aj boli, len najprv musia predat svoj byt. No byt sa nepreda, tak ani dom sa nekupi. Ja by som to tiez nazvala pazravostou predavajucich. Lebo 3,9 je o pol miliona nad trhovou hodnotou, ktoru banky akceptovali a teda kto chcel na 100 % uver kupit byt, nemal sancu.
A dnes? Predavajuci sa predbiehaju, kto da lacnejsie - 3,1 , 3,2 a od toho sa odvijaju samozrejme aj ceny mensich bytov. No trh stale stoji. Nadejni kupujuci cakaju este na dalsi vyvoj cien - no ten pod 3 mil. za 3 i byt nepojde. Teraz sa zatnu zase predavajuci.
Dobre spravi ten, kto si vyhliadne a kupi byt este teraz, lebo v septembri, ked kupujuci uvidia, ze uz sa dolu nepojde, zacnu zase kupovat a predavajuci zareaguju okamzite a a zase zacnu ist hore s cenou. No uz nie tak drasticky. Dobre si budu pamatat co sposobili, tak sa ceny vysplhaju na realnu trhovu hodnotu, ktora je teraz cca 3,25 povodny stav a 3,4 - 3,5 rekonstrukcia. Tieto ceny akceptuju banky.
A az sa vsade bude pisat, ze s prichodom eura pojdu hore aj uroky na uveroch, tak zase nastane nakupna panika.
Trh este nie je syty. Este stale tisice mladych rodin hladaju byvanie - a dostupnejsie su stare byty nez nove.
A my realitaci teraz uzivame leto a cakame az sa zase pohnu obchody. Mnohi maju v zasobe aj druhe zamestnanie na vykrytie zlych tyzdnoch a tychto kolapsovych stavov. Aj ja ochadzam na 3 tyzdne do rakuska opatrovat stary manz. par / tak som musela ist aj min. leto, este ze mam prax aj v tomto/. Az sa vratim, trh uz bude rozhybany, rychlokvasene realitky a samozvani sprostredkovatelia uz von z kola. Tieto hluche obdobia vydrzia len realitky co su tu nejaky rok.
Takze moja rada znie - necakajte na zazrak zaujemcovia o byt. Teraz mate sancu. / neradim to koli sebe, lebo tu nebudem, ale kludne sa o mesiac a pol pozriem na vyvoj na trhu/.
biaaa
25.07.08,14:24
Ceny bytov pojdu teraz sice pomaly ale dlhodobo dole - naopak domy a pozemky budu stupat. Je to jednoznacne akurat by som tvoju radu doplnil a poopravil - tí co chcu kupovat byt by mali podla mna este pockat na nizsiu cenu - naopak ti co kupuju dom, ak je moznost tak kupit hned. Z coho vypliva ze ti co chcu predat byt by to mali urobit co najskor a ti co predat dom nech skusia trosku pockat :-000

Som ja ale chytrolín :-))) Ale je to moj osobny nazor!!!
bonita
25.07.08,15:36
Schvalne si to porovname v septembri, niekedy v polovici - tie byty myslim. Ceny sa budu tlacit dolu uz len tak emsiac, potom sa stopnu a ked kupujuci pochopia, ze to je koniec znizovania, tak zacnu kupovat a potom nastane mierne zvysenie - cize v sept. tipujem +-3 mil., 3izb. byty v panelaku v petrzalke, garsonky tam hadam zidu aj na 1,5 mil., nizsie uz asi nie.

Ano domy maju este nejaku rezervu - novostavby velmi malu, je ich straaasne vela v okoli Ba. Ale strasie domy, obyvatelne do 40 km od Ba / pr. smer DS/ pojdu tiez mierne hore.

Najvacsie rezervy maju pozemky - stavebne v okoli Ba, tie budu bud rok v januari hore uz min. o 1000 sk - Dun. Luzna, Rovinka, Miloslavov, Kvetoslavovm a miernejsie zvysne kusok dalej. Je schvalene zlucenie obci po DL, Miloslavov, Ivanka, atd pod Ba. Uz pri samostnom realizovani zlucenia - teda mestsky autobus vyskocia hned. Ale aj dovtedy pojdu.

Som realista, ale aj snilek a dufam, ze v septembri sa uz budu byty predavat. Mohla som predat uz 3 domy pred DS, ale kupci uviazli na predaji bytu v Ba.:mee:
Tak si idem zamakat k susedommimotemy