graverko
23.05.08,14:38
Ahojte poradaci,
potreboval by som poradit. Vlastne budem potrebovat viacero rad.
Chcem zacat podnikat, ale to nie je vsetko.
Chcel by som postavit parkovisko, ale pozemok som este nekupil.
Vlastnikom pozemku je mesto a v sucasnosti je tam travnata plocha, ale na katastralnej mape je to oznacene ako kopce, jamy, vymole, kamene (alebo tak nejak to tam bolo napisane, :)uz neviem presne).
Otazka je, ci by sa dalo nejako zistit, ci by mi povolili stavbu parkoviska, ak by som ten pozemok kupil (da sa to nejak zistit dopredu?)?
Dalsia otazka: nepoznate nejaky zakon, ktory sa tyka prevadzky parkoviska a zalezitosti s tym spojene?
A posledna (aspon myslim:D)"otazka": ako a kam podat ziadost, ked chcem kupit pozemok od mesta?

Vopred dakujem za odpovede
Zoltán Kovács
23.05.08,12:43
Ahojte poradaci,
potreboval by som poradit. Vlastne budem potrebovat viacero rad.
Chcem zacat podnikat, ale to nie je vsetko.
Chcel by som postavit parkovisko, ale pozemok som este nekupil.
Vlastnikom pozemku je mesto a v sucasnosti je tam travnata plocha, ale na katastralnej mape je to oznacene ako kopce, jamy, vymole, kamene (alebo tak nejak to tam bolo napisane, :)uz neviem presne).
Otazka je, ci by sa dalo nejako zistit, ci by mi povolili stavbu parkoviska, ak by som ten pozemok kupil (da sa to nejak zistit dopredu?)?
Dalsia otazka: nepoznate nejaky zakon, ktory sa tyka prevadzky parkoviska a zalezitosti s tym spojene?
A posledna (aspon myslim:D)"otazka": ako a kam podat ziadost, ked chcem kupit pozemok od mesta?

Vopred dakujem za odpovede

Treba sa pozrieť do územného plánu mesta, že ako je klasifikovaný pozemok. Načo je určený. Žiadosť o odkúpenie musíš podať na mestský úrad.

Zákony sú rovnaké ako pre každého podnikateľa.
graverko
26.05.08,14:18
Treba sa pozrieť do územného plánu mesta, že ako je klasifikovaný pozemok. Načo je určený. Žiadosť o odkúpenie musíš podať na mestský úrad.

Zákony sú rovnaké ako pre každého podnikateľa.

A co ak je to v uzemnom plane krajinna zelen?
Je tam tej (teda malo by tam byt) zelene asi tak 10 metrov na sirku a asi tak 200 m na dlzku (ale celych 200m nechcem-nepotrebujem). Ta zelen tam vsak uz aj tak nie je, lebo dlhe roky tam pakuju auta (kvazi na trave-blate).