wl4do
23.05.08,21:11
Dobrý deň,
chcel som tu niekoho požiadať o radu alebo ako ďalej postupovať v tejto veci.
Ide o toto:
U notára som uzatvoril s dlžníkom zmluvu o pôžičke. Sumu mal vrátiť do určitej lehoty. To sa však nestalo. Dal som mu ešte nejaký čas, či mi sumu predsa len dokáže vrátiť. Stále nezaplatil. Pomoc som teda hľadal v advokátskej kancelárii, kde podali návrh na začatie konania v tejto právnej veci. Tento návrh bol prijatý na Okresnom súde v jeho rodnom meste. Vec bola pridelená na rozhodnutie súdnemu tajomníkovi súdu. Keďže som zaplatil čiastku na právnické služby, tak tým to je teraz "v ich rukách". Ako som pochopil, tak dlžník musí prijať do vlastných rúk list, a tým sa to stane právoplatným a začne sa vo veci konať, exekúciou a pod. Lenže dlžník list ešte neprevzal a myslím, že ani nikdy neprevezme. Nie som s ním v kontakte a list mu zasielajú na adresu uvedenej v zmluve. Myslím, že na tejto adrese sa ani nenachádza, keďže som počul že pracuje v zahraničí. Takže sa listy len vracajú odosieľatelovi. Týmto mám dojem, že to je akýsi začarovaný kruh a nekonečný príbeh, čo ma na Slovensku ani veľmi neprekvapuje.
Naozaj sa s tým nič nedá urobiť? Naozaj musím teraz čakať, že ten list prevezme? Môže to len tak jednoducho ignorovať? Nie je spôsob ako túto vec urýchliť? Ťahá sa to už rok a nevidím žiadny pokrok.

Vopred ďakujem za akúkoľvek radu.
freeiurist
24.05.08,09:59
Nech Vas advokat vyuzije pravo nahliadnut do spisu a avizuje pripadne prietahy v konani, rok je prilis dlho.

Pokial sa platobny rozkaz nedoruci zalovanemu do vlastnych ruk, sud ho zrusi, zalovanemu ustanovi opatrovnika a nariadi vo veci pojednavanie na ktorom rozhodne a po pravoplatnosti rozhodntia ak sud rozhodne vo Vas prospech, na zaklade rozhodnutia mozete viest exekuciu.

Predovsetkym Vam odporucam, kedze za to platite, kontaktovat svojho pravneho zastupcu, aby vo veci urobil potrebne opatrenia, a v pripade, ze Vam veci na ktore sa pytate, riadne nevysvetli, uvazoval by som o jeho zmene.
wl4do
31.05.08,17:28
Ďakujem za radu. Ešte otázka: Po koľkých neúspešných doručení zruší súd ten platobný rozkaz? A konkrétne aké potrebné opatrenia by mal urobiť môj právny zástupca. Pravidelne tam volám, a pýtam sa, ako sa celá vec pohla ďalej, no odpoved je stále tá istá... ak to bude právoplatné, tak ma budú kontaktovať. Ale nechcem čakať zo založenými rukami na zázrak, ale chcem aby sa to už konečne posunulo ďalej.
tohirjohn
10.11.09,14:24
ak Ti este nezaplatil tak mi napis-dam Ti kontakt na sukromneho detektiva, ktorý okrem ineho aj s partiou aj vymahaju dlhy..nebude to zadarmo, ale do mesiaca maš svoje peniaze doma
alex535
16.11.09,11:33
Dalo by sa to využiť aj pokiaľ nemám s dlžníkom podpísanú zmluvu o pôžičke iba doklady o tom ze som mu tie peniaze poslal ??