apepe
24.05.08,08:46
ahojte poradaci,potrebujem radu -- rozhodli sme sa stavat rod.dom a teraz zacali nase problemy. Pred 3-rokmy sme kupili pozemok,pouzivame ho ako zahradu,na pozemkovom urade sme poziadali o zmenu druh pody,ktora bez problemov prebehla cca.15dni,ale problem nastal pri vyjadreni vodarni -totiž cez pozemok vedie voda a oni mi dali podmienku 3,5metra od potrubia-pozemok je uzky a tym padon tam nevieme prisposobit dom-podla projektu,ako by som to mohol riesit?A to som este nespomenul , že v liste vlastnictva je bez ťarchy a bez vecneho bremena !Ak dam od susedovho plota 2m,a od potrubia 3,5m ostane mi 5,5m na širku.Projekt takých rozmerov som este nenasiel--Potrebujem radu, ahojte pekný den. :)
p.mac
25.05.08,06:22
no takze na 5,5m sa daju postavit domy typicke stare sedliacke. ak Vam tento styl nevadi tak sa da to naprojektovat, ale v katalogoch takyto dom nenajdete.
Zypsik
26.05.08,09:14
Presne tak.
Musi to byt "sedliacky" typ domu z vchodom z bocnej strany a izbami po stranach. Teoreticky to viete zriesit: v strede chodba, nalavo chodba s wc, kupelna, dalej kuchyna, obyvacka, spalna, napravo detska izba (pripadne medzitym nejaka priechodzia pracovna). 5.5 metra doma dava cca 4.8 metra vnutorna sirka izieb, co postacuje...
vieroslava
26.05.08,14:14
Aká voda ide cez pozemok a komu patrí?
Nebolo by možné urobiť prekládku vedenia čo najbližšie k plotu?
apepe
27.05.08,05:29
prekladka sa da ale,nie je to lacna zalezitost.
apepe
27.05.08,05:30
da sa ale to je dost drahe pre mna.
durisovad
27.05.08,06:07
Ak na liste vlastnictva nie je vecne bremeno, prekladku by mal urobit aj zaplatit ten, kto to tam neopravnene dal.
Zypsik
27.05.08,07:55
Ak na liste vlastnictva nie je vecne bremeno, prekladku by mal urobit aj zaplatit ten, kto to tam neopravnene dal.

Rad by som videl ten zakon, ktory to vlastnikovi vedenia prikazuje prelozit a zaplatit...
apepe
27.05.08,10:15
aj ja som si to tak myslel,al vodarne mi tvrdia ,ze to platim ja, aj ked mam list vlastnictva cisty.
apepe
27.05.08,10:18
Vlastnik vedenia su vodarne/ale pozemok je moj na ktorom nie je tarcha a ani vecne bremeno.tak teraz kto plati prekladku?
Karas Milan
27.05.08,10:24
Pravdepodobne ten , ktorý to chce preložiť.

Ahoj
Ka Mil
apepe
27.05.08,10:31
keby som to nemusel prelozit tak to necham tak jak to je,ale kvoli tomu neviem tam dat nejaky projekt domu,ale ja si myslim ,ze vodarne by mi mali alebo mohli vyhoviet,ked uz to tam dali a nevysporiadali si to z majitelom pozemku.
lakon
27.05.08,11:22
keby som to nemusel prelozit tak to necham tak jak to je,ale kvoli tomu neviem tam dat nejaky projekt domu,ale ja si myslim ,ze vodarne by mi mali alebo mohli vyhoviet,ked uz to tam dali a nevysporiadali si to z majitelom pozemku.

Ja mam podobny problem s prestavbou starsieho domu uz 3 rok. Kanalizaciu mam 75cm od rohu co je polovica z aktualnej normy 1.5m.
Mam projekt vratane prekladky, ale asi z toho nic nebude nakolko cena prekladky kanalizacie tvori 1/3 rozpoctovych nakladov. A ked som tam bol so ziadostou aspon o ciastocnu kompenzaciu tak som bol informovany ze to nieje mozne. Norma je moj problem a je na mne aby som dodrzal odstupy, darmo bol dom postaveny zaciatkom minuleho storocia este pred kanalizaciou a ta je uz zrela na GO vratane rur i sachiet :mee:.
A to tento rok kanalizaciu rekonstruuju (tlacia do tej povodnej nove rury).