preklady
24.05.08,09:51
Prosim vsetkych o radu. Potrebujem podat na prislusny sud platobny rozkaz na jednu osobu (firmu). Vsetky nalezitosti, co to ma obsahovat som si nasiel aj zaobstaral ale neviem dalsi postup. Ako treba postupovat, ak prislusny sud v mieste podnikania danej osoby je na druhom konci SR? Staci to poslal postou alebo je potrebne podat osobne? Dakujem
freeiurist
24.05.08,10:03
Staci poslat postou. Navyse sucasna pravna uprava umoznuje vo Vasom pripade aj podat navrh na PR na sud v mieste Vasho bydliska.
evulik
09.09.08,05:27
freeiurist, kde v zákone sa uvádza táto možnosť, počujem to prvý raz, myslela som, že možnosť je len na príslušný súd. ďakujem za odpoveď.
geopard
09.09.08,06:32
Návrh na vydanie platobného rozkazu je len formálny začiatok. Potom nasleduje zaplatenie súdneho poplatku, vydanie platobného rozkazu, ak splňa potrebné formálne náležitosti a potom stačí, aby ho súd nedoručil dotknutej osobe, pričom ho následne zruší. Nariadi pojednávanie, vyzve všetkých na vyjadrenie sa k pojednávaniu a keď sa to pár krát odročí nejako už rozhodne. Žalovaný sa odvolá a keď sa zasa k odvolaniu všetci vyjadria odvolací súd rozhodne či to vráti na prejednanie na prvostupňový súd alebo ako. Ale možno sa doppracuješ k exekučnému titulu už hneď po vydaní platobného rozkazu a dáš návrh na vykonanie exekúcie, kde exekútor zistí že dotyčný je nemajetný a nie je čo exekuovať a Teba to bude iba stáť súdny poplatok, vynaložené náklady vyúčtované exekútorom a dobrý pocit. Napísal som najčiernejší scenár, ktorý sa nemusí naplniť, ale stáva sa:-) Veľa šťastia.
ivo051
09.09.08,07:53
Tento cierny scenar je vsak vo velkej vacsine pripadov pravdepodobny a skutocny.
lachim1
14.09.08,16:46
Sčasti som to zažil na vlastnej koži.