slado123
24.05.08,15:18
Dobry den,

precital som si tu viacero diskusii, ale stale si nie som isty odpovedou na moju otazku.
Otazka je, ci mam narok na davku v hmotnej nudzi:
som cerstvy absolvent VS (nezamestnany), 25 rokov, zijem s rodicmi (ktori zarabaju viac nez ziv. minimum).

Dakujem
alexandrap
03.06.08,17:16
BXLmiami
04.06.08,09:43
Vieš mi vysvetliť,prečo sa neosamostatníš?Načo si teda študoval?
alexandrap
04.06.08,15:07
moralizovanie by som nechal....na jeho blizkych
nejaky dovod asi ma a nie je povinny to zverejnit
BXLmiami
04.06.08,16:27
suhlasim s tebou-ale študoval aj za moje dane.
wagner
04.06.08,19:56
Si zaevidovaný na ÚP? Ak áno, tak tam Ti dajú informáciu o tom, či máš narok na sociálnu dávku.
slado123
04.06.08,21:06
suhlasim s tebou-ale študoval aj za moje dane.
To ano, ale mozes si byt isty, ze ich aj 100-nasobne vratim....
Len som chcel vediet, ci na nieco mam narok, nevravim, ze to aj budem poberat. Ostatne, ak sa nemylim, je to 1680 Sk mesacne, co mi nepride ako ciastka, ktora zruinuje za 2 mesiace stat...

Ak by si mal seriozny zaujem setrit svoje dane, mohol by si sa radsej "obut" do problemu - kde sa "stratilo" 16 milionov navyse pri rekonstrukcii krizovatky pri Technopole v Bratislave....
bratislavskenoviny.sk/83276/doprava/stavba-semaforu-sa-dvojnasobne-predrazila

Za tvoje dane sa platia aj ciganski dileri drog (socialka)...to ti nevadi, ale aby si rypal do absolventa VS, ktory v prvej vyplate vrati statu zdravotne poistenie a pripadne aj spominanu davku, na to uz mas...gratulujem.

Ja som sa len informoval, chcel som vediet, ake su moje prava, kedze pracovnici upsvar kam patrim su vsetko, len nie ochotni.
slado123
04.06.08,21:13
Si zaevidovaný na ÚP? Ak áno, tak tam Ti dajú informáciu o tom, či máš narok na sociálnu dávku.
Uz som to absolvoval....prva otazka, ktoru mi "mila" pani polozila, bola:
"Naco ste tu, vsak si platte zdravotne poistenie sam."
V podobnom duchu pokracovalo cele nase stretnutie, ktoreho informacna hodnota sa velmi blizi k nule... Nasa pobocka je tymito pracovnickami povestna...preto som sa snazil ziskat aktualne info.
Pocul som ale, ze samotne vybavenie prispevku vyzaduje nadludske usilie - posielaju cloveka z jedneho uradu na druhy, z druheho na treti a odtial zasa na prvy....bude mi teda asi kludne stacit aj to, ze si nebudem musiet platit zdravotne poistenie....

V kazdom pripade, dakujem vsetkym za prispevky k teme.
veronikasad
05.06.08,07:28
Uz som to absolvoval....prva otazka, ktoru mi "mila" pani polozila, bola:
"Naco ste tu, vsak si platte zdravotne poistenie sam."
V podobnom duchu pokracovalo cele nase stretnutie, ktoreho informacna hodnota sa velmi blizi k nule... Nasa pobocka je tymito pracovnickami povestna...preto som sa snazil ziskat aktualne info.
Pocul som ale, ze samotne vybavenie prispevku vyzaduje nadludske usilie - posielaju cloveka z jedneho uradu na druhy, z druheho na treti a odtial zasa na prvy....bude mi teda asi kludne stacit aj to, ze si nebudem musiet platit zdravotne poistenie....

V kazdom pripade, dakujem vsetkym za prispevky k teme.
Vybavenie dávky v hmotnej núdzi zaberie naozaj veľa času.
Ak ešte nemáš zamestnanie a nechceš sa prihlásiť v zdr.poisťovni ako samoplatiteľ, zaeviduj sa ako uchádzač o zamestnanie na úrade práce. Nárok na podporu v nezamestnanosti ti nevznikne, ak si si počas štúdia neplatil dobrovolne príspevky v nezamestnanosti, ale aspoň bude za teba platiť zdr.poistenie štát.

--------
Veronika
alexandrap
05.06.08,16:54
suhlasim s tebou-ale študoval aj za moje dane.

aj ty si studoval za niecie dane
wagner
05.06.08,18:27
mimotemy myslím si, že by sme sa mali vyjadrovať k veci - teda k téme, ktorá bola založená. Kto za čie dane študoval by bol názov novej témy, kto to chce vedieť, nech túto tému otvorí.
Inak tiež doporučujem zaevidovať sa na ÚP už len z dôvodu, že ÚP bude platiť za Teba odvody do zdravotnej poisťovne. Nárok na sociálnu dávku máš a je to okolo tých 1700.- Sk. Tiež si myslím, že skôr si nájdeš zamestnanie, ako si tú sociálnu dávku vybavíš a to zvlášť pri takej ochote. Z toho si nič nerob, aj mňa na ÚP privítali, či už mám aj robotu, keď som sa prišla zaevidovať na ÚP.:mee: a to už mám odpracovaných pár desiatok rokov:o, tak neviem čo tým vlastne mysleli.
alexandrap
06.06.08,06:41
na UP sa netreba vzrusovat a ich sukromne presvedcenie a prislusnot k nejakemu hnutiu im nevyvraciat-je to ICH problem- ak mas narok na davku zo zakona, treba ich recicky ignorovat a trenovat si asertivitu(zide sa v zivote:)) -nikoho nemusi zaujimat, preco si v situacii,ked to potrebujes, staci ze si(v tej situacii) -ani ta navratnost nie...
to je ta ,typicky slovenska, uradnicka nadpraca