jarkra
11.04.05,10:09
Chcela by sa spýtať, či niekto nemáte vzor, čo všetko by mala obsahovať výročná správa a ako by asi mala vyzerať.

Ďakujem
jarkra
27.04.05,11:48
Ahojte,

naozaj mi nikto nemôže poslať vzor nejakej výročnej správy. Ja totiž neviem, akú by mala mať osnovu a asi ako by to malo vyzerať. Prosím, pomôžte mi. :(
Sany
27.04.05,12:04
chvíľu vydrž, vložím ti sem jednu...
Chobot
27.04.05,12:05
Obsah výrocnej správy závisí od typu spolocnosti, ktorá ju zostavuje. Základná osnova je daná v zákone o úctovníctve. V prílohe je jeden taký strucný súhrn od jednej audítorskej spoločnosti (dúfam, že tým neporusím ich autorské práva, ale snád ma nenatriete http://www.porada.sk/images/icons/icon6.gif).

Okrem toho môzu este dalsie zákony vyzadovat dalsie veci. Väcsinou sú to zákony, ktorými sa riadi to-ktoré odvetvie (zákon o bankách, poistovníctve, ...).

Ak by si napísala, v akom odvetví ste ciní, tak by sa dalo presnejsie poradit.

P.S.: ak by si chcela, môzem Ti zaslat nasu e-mailom (nechcem ju tu pripajat, aj ked to je verejna listina a uz je ulozena v zbierke listin.)
jananov
27.04.05,12:08
Žiadny vzor nemám, ale skús zadať do nejakého internetového vyhľadávača heslo "výročná správa" a vyhodí ti to plno odkazov s výr. správami rôznych firiem. Snáď Ti to pomôže.
Sany
27.04.05,12:31
neviem, ale skús
Lucy
27.04.05,15:36
Ja som tiež minulého roku pozerala po internete a sú tam niektoré priam premakané Výročné správy. Ako hovoríte, všetko závisí od odvetia, veľkosti, či povedomia o spoločnosti. Určite inú spraví banka, ako malá s.r.o.
jarkra
28.04.05,10:54
Ďakujem za odpovede. Na internete som už skúšala vyhľadať výročné správy, ale všetky, ktoré som si pozerala obsahovali síce popis činnosti spoločnosti, prípadne aj vyhliadky do budúcnosti a boli k nim pripojené údaje zo súvahy a výkazu ziskov a strát za 3-4 roky dozadu.
Ja potrebujem urobiť výročnú správu k akciovke, ktorá len v roku 2004 začala svoju činnosť a veľmi veľa sa tam ešte toho neudialo.
No budem musieť nad tým cez víkend trošku posedieť.

Môžte mi niekto aspoň vypísať, aké finančné ukazovatele určite patria do výročnej správy?
Yvvetta
25.10.05,12:27
Opäť tá nešťastná Výročná správa ( aspoň pre mňa).

Robím Výročnú správu za rok 2004. Prečítala som si všetky príspevky ako na Porade tak aj na internete a ja našla som vzor.

Na internete som našla výročné správy "veľkých firiem." Dá sa povedať, že všetky porovnávajú hospodárenie spoločností za roky 2004 a 2003. Ale v zákone o účtov. §20 sa nič o tom nepíše.
Ako to robíte VY ?

A ešte jedna otázka. V §20 sa hovorí, že výročná správa obsahuje účtov. závierku ( súvaha, výkaz ziskov a strát a poznámky). Treba potom ešte vo výročnej správe písať o hospodárení spoločnosti, ak prikladám už schválenú celú účtov. závieku ?
Jana Acsová
25.10.05,12:29
Ak zostavujete výročnú správu za rok 2004, zostavujete ju v obsahovom vymedzení Zákona o účtovníctve platnom do 31.12.2004, čo je podstatne užšie ako v súčasnosti platnom zákone.
Yvvetta
25.10.05,12:35
Ako dobre, že som sa pýtala. Teraz viem, že musím postupovať podľa starého znenia zákona o účtovníctve.

Vďaka za odpoveď AVO
Jana Acsová
25.10.05,12:40
Ako dobre, že som sa pýtala. Teraz viem, že musím postupovať podľa starého znenia zákona o účtovníctve.
Výročná správa musela obsahovať minimálne údaje v rozsahu zverejňovaných údajov. Doporučujem Vám ako súčasť VS súvahu a výkaz ziskov a strát a to za dve účtovné obdobia. Ak nechcete, iné ekonomické údaje nemusíte uvádzať. Plne bude postačovať ak si napríklad percentuálne uvediete:
- medziročné nárasty vybraných položiek (aktíva, vlastné imanie, dlhodobý majetok ...),
- podiel jednotlivých zložiek majetku na aktívach a pod.
čiže úplne jednoduché ukazovatele.
Niekedy manažmenty nechcú prezrádzať viac, ako je nevyhnutné. A to čo uvádzam, je čitateľné z výkazov a pritom povinnou náležitosťou výročnej správy.
Yvvetta
25.10.05,12:46
Ešte raz ďakujem