SMartina
24.05.08,22:52
Dobrý deň.
Ak si chcem založiť s.r.o. potrebujem mať prenájom kancelárie, aby som mohla zapísať sídlo spoločnosti. Je možné niečo také, že si vezmem do prenájmu kanceláriu, po založení spoločnosti zrušim prenájom kancelárie, pretože chcem podnikať doma v rodinom dome, ktorý nie je môj, list vlastníctva maju rodičia a nechcela by som ich zbytočne zaťažovať a vysvetľovať čo a ako. Sídlo spoločnosti zostane na pôvodnej adrese. Myslím, že pošta sa dá presmerovať na inú poštu, kde chcem príjmať zásielky. Bolo by to možné??? Nebol by problém, ak by niekto hľadal spoločnosť na pôvodnej adrese a nikto by tam už nebol ??? :confused:Dík. :rolleyes:
zalobaba
24.05.08,21:14
Dobrý deň.
Ak si chcem založiť s.r.o. potrebujem mať prenájom kancelárie, aby som mohla zapísať sídlo spoločnosti. Je možné niečo také, že si vezmem do prenájmu kanceláriu, po založení spoločnosti zrušim prenájom kancelárie, pretože chcem podnikať doma v rodinom dome, ktorý nie je môj, list vlastníctva maju rodičia a nechcela by som ich zbytočne zaťažovať a vysvetľovať čo a ako. Sídlo spoločnosti zostane na pôvodnej adrese. Myslím, že pošta sa dá presmerovať na inú poštu, kde chcem príjmať zásielky. Bolo by to možné??? Nebol by problém, ak by niekto hľadal spoločnosť na pôvodnej adrese a nikto by tam už nebol ??? :confused:Dík. :rolleyes:

Teoreticky je to možné, presmerovanie pošty by bolo myslím v poriadku, ale otázky by bola, ak by ťa niekto na adrese sídla spoločnosti hľadal fyzicky...... lebo myslím, že prenajímateľ, by hneď ako zrušíš nájomnú zmluvu, zvesil aj tabuľku s označením spoločnosti..... Je to trochu komplikované. Najjednoduchšie by bolo, aby ti rodičia - ako vlastníci RD, v ktorom chceš mať sídlo spoločnosti podpísali Súhlas vlastníkov nehnuteľnosti so zriadením sídla spoločnosti.;)
chlap
25.05.08,20:55
.... Najjednoduchšie by bolo, aby ti rodičia - ako vlastníci RD, v ktorom chceš mať sídlo spoločnosti podpísali Súhlas vlastníkov nehnuteľnosti so zriadením sídla spoločnosti.;)

Dokonca ani nájomnú zmluvu s rodičmi v takom prípade nepotrebuješ ..... aj keď môžeš mať, ak chceš rodičom niečo za to platiť (myslím, že existuje hranica ročného príjmu z prenájmu, z ktorého netreba platiť daň zo zisku - to ma určite niekto doplní).
zalobaba
26.05.08,05:36
Dokonca ani nájomnú zmluvu s rodičmi v takom prípade nepotrebuješ ..... aj keď môžeš mať, ak chceš rodičom niečo za to platiť (myslím, že existuje hranica ročného príjmu z prenájmu, z ktorého netreba platiť daň zo zisku - to ma určite niekto doplní).

Súhlasím, nájomnú nemusí mať, ale môže..... ale ja som o Nájomnej zmluve ani nepísala..... Podľa môjho názoru je výhodnejšie predložiť OR Súhlas vlastníka nehnuteľnosti, o ktorom som písala. A tú Nájomnú zmluvu a hlavne výšku ceny prenájmu, si premyslieť ......:o
Zoltán Kovács
26.05.08,05:44
Doplním iba otázku: Ak zrušíš nájom kancelárie, myslíš si, že prenajímateľ bude naďalej súhlasiť so sídlom spoločnosti v jeho priestoroch? Čo keď DÚ sa rozhodne a chce vykonať miestne zisťovanie na adrese sídla spoločnosti? Ak by si vedela odôvodniť sídlo spoločnosti, ak nemáš žiadny právny nárok na používanie nehnuteľnosti, teda ani adresy ako sídla spoločnosti?