legolas
25.05.08,07:02
Môže mi niekto poradiť postup nahratia rôznych piesní bez platenia /ľudovky,nové hity/.budem veľmi rád nakoľko si s tým neviem poradiť.:confused:
pepsikova
25.05.08,05:31
..neviem,či to nebolo myslené tak,že má napríklad na "YOU TUBE" vo wishliste 25 piesní Moravanky a teraz ich chce hodiť na cedečko...lebo to by zaujímalo aj mňa,ako sa to robí...neviem,ako sa napaľuje cedečko...tak poraď,prosím...
legolas
25.05.08,12:14
Bez platenia? :eek: Ako rozumieť tomuto textu?
Aj keď nahrávaš svoju vlastnú tvorbu (sám sebe nemusíš platiť za autorské práva), zaplatiť by si mal minimálne za elektrickú energiu spotrebovanú nahrávacím zariadením. Aj v prípade, že vlastníš elektráreň, náklady na výrobu elektrickej energie nie sú nulové. Nahrávacie zariadenie tiež asi nie je zadarmo. ;)
Môžeš upresniť teda, čo si predstavuješ pod "nahrávaním rôznych piesní bez platenia"? Ďakujem. :)

Pekný deň Ondrej, ja myslím stiahnutie /keď si nájdem nejakú dobru skupinu/ tak je tam len krátka nahrávka cca 10sek./ a pri tom je , že si to môžem objednať. Ale ja som počul, že sa to dá nejako stiahnuť na DVD. Môžeš mi poradiť? Vopred ďakujem;)
slado123
25.05.08,13:07
Pekný deň Ondrej, ja myslím stiahnutie /keď si nájdem nejakú dobru skupinu/ tak je tam len krátka nahrávka cca 10sek./ a pri tom je , že si to môžem objednať. Ale ja som počul, že sa to dá nejako stiahnuť na DVD. Môžeš mi poradiť? Vopred ďakujem;)
Da sa - nie je to ale legalne :cool:
Na googli sa da najst vsetko - takze skusaj, skusaj a skusaj a urcite nieco najdes ;)
Katabaticky
25.05.08,13:34
o stahovani veci z internetu tu uz je topic takze pouzite kuzelne tlacitko hladat alebo si dajte 2 minutky namahy a prejdite si prispevky nieje ich tu az tak moc a keby sa tu nezakladali taketo duplicity tak by ich tu bolo este menej...
a stahovanie platenej produkcie nieje nelegalne... vytvaranie kopii , ich sirenie , predavanie , prerabanie ... je nelegalne nie stahovanie pre vlastnu potrebu... ale to som uz pisal inde takze hladajte ;)
legolas
25.05.08,15:41
o stahovani veci z internetu tu uz je topic takze pouzite kuzelne tlacitko hladat alebo si dajte 2 minutky namahy a prejdite si prispevky nieje ich tu az tak moc a keby sa tu nezakladali taketo duplicity tak by ich tu bolo este menej...
a stahovanie platenej produkcie nieje nelegalne... vytvaranie kopii , ich sirenie , predavanie , prerabanie ... je nelegalne nie stahovanie pre vlastnu potrebu... ale to som uz pisal inde takze hladajte ;)

Prepáč, ale to nie je od Teba fér. Dosť sa natrápim a Ty mi ponúkneš kúzelné slovko "hľadajte" Prosím:):):):):)
chlap
25.05.08,20:22
Prepáč, ale to nie je od Teba fér. Dosť sa natrápim a Ty mi ponúkneš kúzelné slovko "hľadajte" Prosím:):):):):)

Takže si to zopakujme:

- našiel si si na internete stránku s pesničkami, ktoré sa ti páčia. Tie pesničky niekto naspieval, niekto nahral, niekto zložil a každý sa s tým dosť natrápil. A aby dostal za svoju námahu zaplatené, ponúkol ti na internete 10 sekundovú ukážku na vypočutie. A ak sa ti tá pieseň zapáči, chce, aby si mu za ňu zaplatil jednorázový poplatok, ak ju chceš počúvať celú.

A ty teraz hľadáš možnosti, ako sa tomu plateniu vyhnúť ------ a ideš nám niečo hovoriť o tom, čo je a čo nie je fér ??? :confused:
Chobot
25.05.08,20:48
Prepáč, ale to nie je od Teba fér. Dosť sa natrápim a Ty mi ponúkneš kúzelné slovko "hľadajte" Prosím:):):):):)

Čím sa trápiš? A čo je ťažké na vyhľadávaní? Ja som behom 5 sekúnd našiel 3 témy, ktoré sa zaoberajú vyhľadávaním a sťahovaním hudby:

http://www.porada.sk/t73025-kde-stiahnut-mp3.html

http://www.porada.sk/t66861-chcem-radu.html

http://www.porada.sk/t13071-torrenty.html

Musím ťa však upozorniť, že to nie je úplne v súlade s etiketou porady.
Katabaticky
26.05.08,06:51
:(
ty mu to tu das zasa na podnose :(

nech sa potrapi ked nieco chce...
a je to celkovo problem etiky (etikety) nie pravny :)
pravne je legalne stiahnut vec pre vlastne pouzitie eticky vsak absolutne amoralne nikoho okradat tym ze mu nezaplatim za sluzbu ktoru od neho vyuzivam ;)
Fero11
26.05.08,09:48
Pokial tu pesnicku naspievala tvoja suseda vo vani, dala ju na NET, ale len 10sek. tak mas 2 moznosti: popytaj susedu celu pesnicku, alebo mas smolu.
Ak su tieto pesnicky (verejne), ktore sa hraju v radiach, alebo, maju platnu (CD) a pod.... Tak existuje vela softov, ktore ti tu pasnicku dokazu na nete najst, ci uz v sieti p2p, alebo aj google ti to niekedy najde
legolas
26.05.08,18:55
Čím sa trápiš? A čo je ťažké na vyhľadávaní? Ja som behom 5 sekúnd našiel 3 témy, ktoré sa zaoberajú vyhľadávaním a sťahovaním hudby:

http://www.porada.sk/t73025-kde-stiahnut-mp3.html

http://www.porada.sk/t66861-chcem-radu.html

http://www.porada.sk/t13071-torrenty.html

Musím ťa však upozorniť, že to nie je úplne v súlade s etiketou porady.

Prajem Ti pekný večer, chcem Ti povedať, že ja som bol doposiaľ presvedčený, že porada slúži na poradenie. Som vlastne nováčik keď sa to tak zoberie. Zatiaľ som sa snažil ak som vedel poradiť niekomu a bol som rád keď sa mi to podarilo, ale nevedel som, že Andrej bude tak reagovať na moje poprosenie, že mi dá -1 bod. Vieš ja mám 59 rokov a už neviem to čo vedia mladí robiť na internete, ale nič to, [B]aj tak Ti ďakujem, že si ma upozornil a bol taktný. Chcem len dodať, že tie pesničky som si chcel skúsiť stiahnuť len pre seba a nie na nich nejakým spôsobom zarobiť.
Chobot
26.05.08,19:21
Prajem Ti pekný večer, chcem Ti povedať, že ja som bol doposiaľ presvedčený, že porada slúži na poradenie. Som vlastne nováčik keď sa to tak zoberie. Zatiaľ som sa snažil ak som vedel poradiť niekomu a bol som rád keď sa mi to podarilo, ale nevedel som, že Andrej bude tak reagovať na moje poprosenie, že mi dá -1 bod. Vieš ja mám 59 rokov a už neviem to čo vedia mladí robiť na internete, ale nič to, aj tak Ti ďakujem, že si ma upozornil a bol taktný.

Ak chceš sťahovať hudbu, musíš mať trochu vedomosti o tých veciach, na ktoré som ti dal odkaz.

Sťahovanie a výmena hudby - to som myslel, že nie je v súlade s etiketou porady. To je ako keby si si v obchode s CDčkami tajne nahral nejaké CD z regálu a vrátil ho späť.

Na internete existuje komunita ľudí, ktorí ponúkajú takto skopírované hudobné súbory, ale to nepatrí na poradu. Sú to rôzne warez stránky, P2P (tzv peer to peer - "užívateľ užívateľovi") stránky a sťahovače torrentov.

Napriek tomu v tých odkazoch si nájdeš dosť informácií, ktoré ti pomôžu dosiahnuť to, čo si sa pýtal. Priamo som ti poradiť nemohol, z vyššie uvedených dôvodov, hoci porada skutočne slúži na poradenie, ale má svoje pravidlá a rady v tomto ohľade nie sú v súlade s poradou (to je ako keby som ti poradil, ako otvárať zámky šperhákom). Dúfam, že to chápeš. Ak chceš poradiť viac, napíš mi súkromnú správu.
legolas
26.05.08,19:27
Ak chceš sťahovať hudbu, musíš mať trochu vedomosti o tých veciach, na ktoré som ti dal odkaz.

Sťahovanie a výmena hudby - to som myslel, že nie je v súlade s etiketou porady. To je ako keby si si v obchode s CDčkami tajne nahral nejaké CD z regálu a vrátil ho späť.

Na internete existuje komunita ľudí, ktorí ponúkajú takto skopírované hudobné súbory, ale to nepatrí na poradu. Sú to rôzne warez stránky, P2P (tzv peer to peer - "užívateľ užívateľovi") stránky a sťahovače torrentov.

Napriek tomu v tých odkazoch si nájdeš dosť informácií, ktoré ti pomôžu dosiahnuť to, čo si sa pýtal. Priamo som ti poradiť nemohol, z vyššie uvedených dôvodov, hoci porada skutočne slúži na poradenie, ale má svoje pravidlá a rady v tomto ohľade nie sú v súlade s poradou (to je ako keby som ti poradil, ako otvárať zámky šperhákom). Dúfam, že to chápeš. Ak chceš poradiť viac, napíš mi súkromnú správu.


Prajem dobrú noc a ďakujem.