julia.m
25.05.08,08:24
vedel by mi niekto poradiť, aká by mala byť teplota procesora? Moja je 68 pri hraní náročných hier, mám Athlon 6000. Je to OK? Vďaka za radu
Katabaticky
25.05.08,14:00
to zalezi od pouziteho jadra procesora :)
ale podla taktu uz urcite patri do skupiny po palomine ktore ako prve zacalo pouzivat teplotnu diodu cize procesor sa pri nadmernom prehriati vypne :)
cize o toto sa bat nemusis

a samozrejme aj kazde jadro ma vyrobcom inu odporucenu teplotu takze ak napises presnejsie co je to zac tak ti povieme lepsie ;)

ale v zasade do 60 je este dajme tomu :)
kto chce mat lepsiu spolahlivost a hlavne zivotnost ustrazi si do 50 :)
do 40 stupnov idu rozumny ludia ktori vedia kde si maju na pocitaci priplatit a neupgraduju kazde 3 mesiace :)

ja mam momentalne 42 stupnov pretoze rendrujem video a mam procesor taktnuty o 20% vykonu :)

tvojich 68 je uz dost by som povedal (podla situacie... ci je to domaci pocitac , pracovny , servisny , zarucny ... atd ci sa bude upgradovat , si ochotna do toho vrazat este nejake peniaze navyse... a tak ti odporucime riesenie :) )

ale osobne by som s tym urcite nieco robil pretoze ten vetrak tiez asi nebude najtichsi co ti to chladi pretoze nestiha
teplota to neni kriticka ale zivotnost od 60 vyssie rapidne klesa...

a este nazaver :)
napr: kedze predpokladam ze to nieje taktovany procesor a 6000+ je oznacenie ktore bolo na krabici :)
tak to bude X2 s Windsorom a tej sa teplota medzna pohybuje okolo 70 az 80 (resp 78 stupnov podla tabuliek vyrobcu ) zalezi zasa od konkretneho modelu

prikladam dokument specifikacii a ich termalne vlastnosti (http://www.amd.com/us-en/assets/content_type/white_papers_and_tech_docs/33954.pdf)

takze si tam uz najdi svoj konkretny :)
ale to uz ber teploty kritickeho stavu vpodstate ked si akoby zabijas jadro :)
k (rapidnemu) znizovaniu zivotnosti procesora prichadza uz pri teplotach nizsich o zhruba 10 az 20%

snad som posluzil :)