weronica
25.05.08,10:04
Dobrý deň.Chcela by som si dať vymeniť staré okná za plastové.Dostala som veľa cenových ponúk na plastové okná z profilov:Deceuninck,Salamander,Avantgarde,Aluplast ,Prestige,Veka,Bruegmann,Spectus,Gealan .Všetko sú to nemecké alebo rakúske profily.No po telefonickom zistení sa ukázalo,že 90% týchto profilov sa vyrába v Poľsku.Chcela by som poprosiť,kto má nejakú skúsenosť s výmenou plastových okien,aby mi odpovedal.Som z okolia BJ.Ďakujem.
Lenka1979
25.05.08,10:52
Dobrý deň.Chcela by som si dať vymeniť staré okná za plastové.Dostala som veľa cenových ponúk na plastové okná z profilov:Deceuninck,Salamander,Avantgarde,Aluplast ,Prestige,Veka,Bruegmann,Spectus,Gealan .Všetko sú to nemecké alebo rakúske profily.No po telefonickom zistení sa ukázalo,že 90% týchto profilov sa vyrába v Poľsku.Chcela by som poprosiť,kto má nejakú skúsenosť s výmenou plastových okien,aby mi odpovedal.Som z okolia BJ.Ďakujem.
Milá Weronica,
som z okolia BJ a pracujem v jednej firme, ktorá vyrába plastové okná z profilov zn. "Salamander" a môžem Ti garantovať, že ich nedovážame z Poľska, každý výrobca by sa Ti mal - ak budeš mať záujem na požiadanie preukázať certifikátom kvality výrobkov. My sme výrobcovia, ale je veľa pradajcov a obch.zástupcov, ktorí propagujú iné profily, vypisujú zľavy a akcie do letákov,ale vieš či je to naozaj tak?
pivko
25.05.08,16:52
Dobrý deň.Chcela by som si dať vymeniť staré okná za plastové.Dostala som veľa cenových ponúk na plastové okná z profilov:Deceuninck,Salamander,Avantgarde,Aluplast ,Prestige,Veka,Bruegmann,Spectus,Gealan .Všetko sú to nemecké alebo rakúske profily.No po telefonickom zistení sa ukázalo,že 90% týchto profilov sa vyrába v Poľsku.Chcela by som poprosiť,kto má nejakú skúsenosť s výmenou plastových okien,aby mi odpovedal.Som z okolia BJ.Ďakujem.
A čo ti na tom záleží či sú vyrábené v Polsku alebo u nás???Ja mám okna z f. OKNOPLAST KRAKOW , nájdi si ich stránku a pozri fabriku ktorá ich vyrába, určite vyššia kvalita ako okná vyrobené u nás tzv. na kolene v garáži.
A aj Volkswagen je nemecke auto a vyrába sa u nás...:rolleyes:
chlap
25.05.08,20:37
Dobrý deň.Chcela by som si dať vymeniť staré okná za plastové.Dostala som veľa cenových ponúk na plastové okná z profilov:Deceuninck,Salamander,Avantgarde,Aluplast ,Prestige,Veka,Bruegmann,Spectus,Gealan .Všetko sú to nemecké alebo rakúske profily.No po telefonickom zistení sa ukázalo,že 90% týchto profilov sa vyrába v Poľsku.Chcela by som poprosiť,kto má nejakú skúsenosť s výmenou plastových okien,aby mi odpovedal.Som z okolia BJ.Ďakujem.

Áno, veľa okenných profilov sa vyrába v Poľsku (rovnako ako sa prevodovky do Mercedesu robia v Španielsku, kompletná kabeláž pre VW na Slovensku alebo podobne). Dôležité je, kde a ako sa z profilov vyrábajú okenné rámy a aké sa do nich vložia sklá.

Ale najpodstatnejšie je, kto a ako ti tie okná namontuje !
oksi
08.06.08,19:34
isla si nato podobne ako ja. Rodicia chceli vymenit okna na rodinnom dome, tak som sa pustila do vyhladavania roznych spolocnosti a vytvorila som dopyt. Poslali mi rozne firmy rozne ponuky, samozrejme vychadzala som z referencii ale na strankach tychto spolocnosti a podla prepoctu na jedno okno. Zaujimal ma aj certifikat. V konecnom dosledku bude dolezita zaruka a trvacnost okien a to uz nehovorim o uspore tepla.

V dnesnej dobe sama nevies co kupujes, ci je to z Ciny, Polska, CR alebo od nas. Zalezi od ludi ako zodpovedne vykonavaju pracu. Dovolim si tvrdit ze nie kazdy je v dnesnej dobe zodpovedni. Kazdy chce len rychlo zbohatnut.

Ak budes chciet vediet firmu, kontaktuj ma.
endrju
08.06.08,20:21
...Ak budes chciet vediet firmu, kontaktuj ma.
:mee: :confused: :( http://www.porada.sk/t83758-porusovanie-etikety-porady.html
Miroslav22
11.06.08,11:14
Mám už namontované okná. Pri výrobe sú používné stroje a niekedy aj automaty ale NAJDOLEŽITEJŠIE je kto a ako ich namontuje. U mňa montáž nedopadla dobre okno neosadili dobre podla vdováhy a teraz ked otvorim okno a kým prídem k dverám sa zavre samo no proste hrozné. Treba pri majsroch stáť a pozerať im na ruky nech vedia že máte zéujem o dobrú prácu. Teraz mi ostáva len reklamácia, demontáž a montáž nanovo bordel a nervy.