anka
11.04.05,11:43
Ak firma platca DPH nakupuje tovar z EU od firmy, ktora nie je vo svojom state platcom DPH, sme povinny mi odvadzat nejaku DPH alebo nie?
anto
11.04.05,11:09
Nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného členského šťátu.

Nadobudnutie tovaru z iného členského štátu sa rozumie nadobudnutie práva nakladať ako vlastník s hnuteľným hmotným majetkom ododslaným, alebo prepraveným nadobúdateľovi dodávateľom alebo nadobúdateľom alebo na ich úže do tuzemka z iného členského štátu.

Nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného členského štátu je predmetom dane, ak
a. nadobúdateľom je zdaniteľná osoba, právnická osoba, ktorá nie je zdaniteĺnou osobou, alebo zahrnaičná osoba, ktorá je identifikovaná pre dań v inom členskom štáte a
b. dodávateľom je osoba identifikovaná pre daň v inom členskom štáte, ktorá dodala tovar za protihodnotu okrem dodania tovaru s inštaláciou alebo montážou dodávateľom alebo na jeho účet a okrem dodania tovaru formou zásielkového predaja.

Kedže podľa vyššie citovaných odstavcov sa podľa zákona nejedná o nadobudnutie tovaru, nepodlieha tento tovar daňovej povinnosti na území nášho štátu.
Fany
12.02.09,08:38
Ak slovenský platiteľ DPH kúpi v ČR od plátcu DPH počítať, tento mu vystaví faktúru bez DPH a potom si to slov.platiteľ v SR jednoducho dodaní, a keďže to použíje na podnikanie má aj nárok na odpočet?
Ide mi o to, že český plátca DPH o faktúrovaní bez DPH pochybuje, vraj to musí dať s DPH, prejde to colnou evidenciou a následne bude DPH vrátená. Toto ale podľa mňa platí iba vrámci tretích štátov, nie vrámci EÚ. Rozumiem tomu ja správne?
polis1
23.02.09,19:02
chcem sa spytať ak je faktura vystavena z CR tj bez DPH tak to ide do riadku v DP DPH do riadku 7,8 a 19? a ked ma v hotovosti platenu fa z ciech a mam tam vyčíslenu dph ak to potom je poradte mi