david93
25.05.08,19:02
dobry den, kto by mi bol ochotny poslat odrezky pepina????.....dakujem
arizona
25.05.08,17:49
skús v rubrike -zahradkarska-burza-poradakov
david93
25.05.08,18:23
je to dost neprehladne
AlenockaS
05.10.10,07:51
prvý krát mi zarodilo pepino, už má aj fialové pásiky, len je ešte stále zelené...preložila som ho do verandy(nevykurovaná ale slnečná), lebo u nás je už chladno, ale obávam sa, že už nedôjde ...Máte niekto skúsenosti ? Nie je ako paradajka, že keby som obrala plody, dôjdu aj tak ? Alebo ho mám radšej nechať ešte na materskej rastline ?
Anežob
09.10.10,03:56
Nechaj na materskej rastline. Nám tiež nikdy pepína nedozrejú do mrazov. Celú rastlinu presúvame na nevykurované schodištie. Listy postupne opadajú a plody dozrejú. Jeden rok pepíno dozrelo až okolo desiateho novembra. Tento rok nám ani nezakvitlo, už máme asi starú rastlinku. V auguste som naštepila nové.
AlenockaS
11.10.10,07:28
ďakujem, skúsim, hádam mi dôjde aspoň jedno, aby som konečne vedela po rokoch, čo to vlastne pestujem :-)
wabi
12.10.10,05:40
Ak chcete pepino preniesť do tepla, urobte tak v najteplejšie poludnie a polejte korene horúcou vodou. Korene sa potrebujú dostať na rovnakú teplotu ako horná časť rastliny. korene v zemi sa totiž ohrievajú len pomaly a preto potom rastlina reaguje zhodením všetkých listov. To platí pre všetky druhy rastlín. Skúste ho zimovať pri 10 stupňoch ak sa to nedá tak aspoň čo najchladnejšie...
Pozor na škodcov, najmä roztočov a molice, ktoré pepino milujú...:D