svedia
24.05.08,20:05
prosím o radu...
teraz som práve poskladala puzzle a chcela by som ich nalepiť a dať zarámovať.. prosím aké lepidlo by to malo byť...
ďakujem za odpoveď ak náhodou to neikto už skúšal a asi určite, že?
svedia
24.05.08,18:53
to nikto neskladal puzzle?
vieroslava
25.05.08,07:16
to nikto neskladal puzzle?

Určite skladal, len ty si zadala otázku do témy, ktorá s ňou vôbec nesúvisí.
Tam, kde predávajú puzzle, predávajú aj lepidlo na zlepenie.
Chobot
25.05.08,20:03
prosím o radu...
teraz som práve poskladala puzzle a chcela by som ich nalepiť a dať zarámovať.. prosím aké lepidlo by to malo byť...
ďakujem za odpoveď ak náhodou to neikto už skúšal a asi určite, že?

Ja puzzle upravujem nasledovne:

Po poskladaní na povrch nalejem vrstvu lepidla na papier (napr. Herkules alebo Duvilax) a rozotriem po celom povrchu širšou špachtľou tak, aby pekne zatieklo lepidlo do škár a vyplnilo ich. Pred zaschnutím ešte pretriem celý povrch jemnám mokrým štetcom, aby bol povrch hladký. Nechám dôkladne zaschnúť a potom je obraz celistvý a nerozpadne sa. Potom už nie je problém prilepiť ho na kartón a dať zarámovať.

mimotemy
A presúvam tebou zadanú tému. ;)
svedia
26.05.08,08:11
V prvom rade sa chcem ospravedlniť, že som zle zaradila otázku do témy a hlavne poďakovať za odpovede..
Modroocko
26.05.08,09:14
Nekupuj tie nehorázne drahé lepidlá nemeckej výroby označené v obchodoch ako lepidlo na puzzle. Úplne ti postačí obyčajné slovenské disperzné lepidlo na papier (je tekuté a bielej farby, ale vyskúšala som už aj klovatinu - obrázok sa po jej použití viac leskne). Chobot ti poradil dobre. Lepidlo sa nalieva z lícnej strany rovno na obrázok, ja ho rozotieram malou špongiou, nezľakni sa, keď budeš mať celý obrázok biely od lepidla, nič sa nedeje, po zaschnutí bude lepidlo úplne priesvitné. Hlavne poriadne vyplň všetky škáry. Po zaschnutí obrázok nalep ešte z rubovej strany na nejaký papierový výkres, aby si ho mohla ľahko preniesť do rámarne obrazov. Odporúčam použiť antireflexné sklo, hlavne v prípade, ak budeš mať obraz zavesený oproti oknu, aby sa odrazené svetlo tak nelesklo, ale sa rozptýlilo na celý obrázok.
slavina
28.05.08,13:04
my keď sme mali poskladané puzzle, dali sme ich na veľký kartón alebo dosku a tak sme s tým išli do sklenárstva, nebol problém ich také zarámovať. Sem tam nám tetuša so sklenárstva povedala, že sam im nejaký ten roštek nechtiac rozložil, aspoň potom mali čo robiť :D:D:D, ale keď sme si prišli po ne, boli krásne poskladané v ráme.
pata31
28.05.08,13:41
Ja som použila lepidlo na puzzle - netoxické. Je bežne dostupné v papiernictve a nemyslím si, že je nejako strašne drahé. A návod ako ho použiť tu už bol spomenutý. :)
AlaNR
29.05.08,06:21
Ja používam absolútne neprofesionálne širokú priesvitnú lepiacu pásku.
Lepím ju z rubovej strany.
Chápem, že na puzzle väčších rozmerov to nie je práve najvhodnejšie, ale na tie s rozmermi do 1 m to stačí, pretože nie je problém ich po poskladaní otočiť na druhú stranu.
Miru
29.05.08,06:26
používame WURSTOL -disperzné lepidlo netoxické-papier,drevo,korok,foto je od
Welton s.r.o.prievidzká 1 Bojnice

120ml - 35 sk
Gia1981
01.06.08,13:22
Neviem síce ako sa to lepidlo volá, ale dá sa kúpiť v hračkárni. Keď si vypýtaš lepidlo na puzzle, predavačka by Ti ho mala ponúknuť dokonca podľa jeho veľkosti, ja som mala lepidlo na 1500ks a stálo okolo 60,- Sk.
Misko35681
10.08.11,04:33
Pekný den prajem.
Poradí mi niekto či sa môže namiesto lepidla na puzzle, naniest priesvitný lak? Ci to nepoškodí diely puzzle a či to bude lesklé ako cez sklo. Dakujem
marym
10.08.11,06:11
Ja lepim lepidlom na puzzle z papiernictva cca 1,30 E. Z lícnej strany puzzle je potom pekne leskle ako nalakované. Ako rámovanie používam hotové rámčeky so sklom. Veľký výber je v Hornbachu. Buď clip- rámy alebo rámček okolo rôznych farieb. Na puzzle 50x70 cm stál cca 12 E. Len jedno veľké 3000 dielikove som dávala zarámovať a stálo cca 50 E.
tom_i
10.08.11,11:37
My používame hocjaké lepidlo z obchodu určené na puzzle a keď zaschne šups ho do rámu a na stenu.
Zvalik
10.08.11,12:12
Ahoj. My na puzzle nalepíme samolepiacu priesvitnu fóliu a držííí a potom to buď dáme zarámovať alebo to necháme bez rámu a len tak na háčik a na stenu...
erzet
09.01.18,13:16
Ja by som sa chcel spýtať na čom to skladáte aby sa to pri lepení neprilepilo na podklad? Ďakujem.
lujza.j
09.01.18,13:46
Moje decko na velkom kartone ...kuk napr.v lidli ...deliace medzi mineralkami....ona si z ikea...dovliekla....
PotPalo
31.01.18,23:51
pozor, po nalepení to už ale nebude funkčné puzzle, ale iba vráskatý obrázok ;)