sojciakova
26.05.08,09:16
Opäť mám problém s WinIBEU. Majetok mám zaradený v module majetok. Potrebujem z neho vyradiť niekoľko vecí. Viete mi poradiť ako mám postupovať a kde si odsúhlasím či mi stav na module majetok sedí s účtovníctvom? Za pomoc ďakujem
Swintufy
09.10.08,10:07
Mňa by taktiež zaujímalo ako zistím či mi sedí suma v majetku so sumou v účtovníctve. V starom Ibeu bola možnosť v Servise - Kontrola účtov a tam mi pekne rozpísalo sumy za jednotlivé majetkové triedy v Majetku a v Účtovníctve. Je niečo také aj vo Winibeu? Vďaka
sojciakova
16.10.08,04:24
Pýtala som sa v IVESe. Odpovedali mi, že taká tabuľka zatiaľ nie je, ale sumy v majetku si môžeme zatiaľ skontrolovať v inventúrnych zoznamoch podľa tried. Tam ukáže sumu celkom za triedu.Je to prácne tak dúfam, že to napravia čím skôr.
katkatn
16.10.08,05:21
Tak nám ostáva len dúfať, pretože generovanie majetkových zostáv pri väčšom počte majetku trvá večnosť.
katkatn
16.10.08,06:09
Inak vyraďovanie majetku v module majetok:vyberiem si majetok, kt. chcem vyradiť a dám Opraviť.Dole sa nastavím na záložku pohyby a dám Vložiť. Vyberiem typ pohybu - vyradenie majetku, zadám dátum, ku kt, dňu ho vyraďujem, sumu, ak je to majetok, o kt. účtujem / OTE mám len v evidencii /, zaúčtujem vyradenie a potvrdím.Následne to zaúčtujem:Majetok-uzávierky-zaúčtovanie dokladov-doplniť dátum, majetkovú triedu a zaúčtujem.Prenesenie do denníka:Účtovníctvo-účtovné zápisy-generované zápisy-majetok-odkontrolujem-zaúčtovať.
Vyradený majetok mi vysvieti na ružovo, len mi tu strašne chýba vo výstupoch prehľad prírastkov a úbytkov za zvolené obdobie ako to bolo v DOSe.
asma
16.10.08,08:14
nechýba vám návrh na vyradenie, ktorý sa dal urobit v IBEU DOS a potom protokol o vyradeni, ktore podpisovali jednotlive komisie ?
Ja som potom na základe protokolu o vyradení zapísala do jednotlivých kariet dátum vyradenie
v tomto novom WINIBEU to urobili tak - aspoň ja to tak chápem, že návrh na vyradenie si urobím asi v EXCELI, protokol o vyradení tiež v EXCELI a potom vstupim jednotlivo do každej karty - postup ako hovoríte a ku každej karte si vytlačím protokol ku karte na ktorej sa ma podpísať cela vyradovacia komisia - viete si predstavit, ze vyradujete nábytok zo štyroch tried kolko razy sa musi ta komisia podpisat
sojciakova
16.10.08,08:40
Ja som to vyriešila tak pri návrhu na vyradenie, že som si pod kabinetom fyziky vytvorila ďalšiu miestnosť s názvom- Návrh na vyradenie . Prehádzala som si všetky veci čo chceli vyradiť sem , vytlačila som akože inventárny súpis pre túto miestnosť a dala to podpísať komisii. Neviem či je to dobre, ale nič lepšie ma nenapadlo. A hlavne mám to rýchlo.Trvalo by mi mesiac kým by som všetky tie položky nahadzovala ručne do excelu, pretože toho máme veľa.
asma
17.10.08,04:17
nápad je to dobrý ale myslím si že najlepšie by bolo keby ives nám vo winibeu urobil také výstupy pri vyradovaní ako v ibeur - návrh na vyradenia a protokol o vyradeni , ale aj tak dakujem za dobry nápad asi ho využijem
sojciakova
17.10.08,04:34
To by som aj ja bola veľmi rada. Ale čakám už od začiatku roka a nič sa nedeje.
eva7
17.10.08,06:09
Skúste to cez tlačové zostavy-prehľad majetkových kariet, tam sa dá prepísať hlavička napr. na návrh na vyradenie (alebo do poľa podnadpis), dáte si majetkovú triedu, podľa inv. čísla, dátum vyradenia, od-do (napr. od 1.10. do 31.11.), zobraziť vyradený majetok. Dá sa vpísať i komisia, skúšala som to v päte zostavy-definovať ale ide tu vpísať len jeden riadok. Takto sa dajú urobiť aj prírastky (v dátume zadám zaradenie od - do) a nedám kvačku na vyradený majetok.
judita1971
17.10.08,06:24
Ja momentálne začínam typovať drobný hmotný majetok - podľa odporúčania IVESU do skladov - majetok. Len sa učím na vlastných chybách. Chcem rozlišovať Drobný HM zvlášť pre ZŠ a zvlášť pre ŠJ a potom podľa jednotlivých miestností. Aké máte skúsenosti praktické vy ? Zadať sklady : ZŠ a ŠJ a miestnosti ako úložné miesta ? Hlavne, aby som mala prehľad pri zostavách - ZŠ - prenesené kompetencie , ŠJ - originálne. A inventárne zoznamy podľa miestností by som tlačila podľa úložných miest. Dosť je to prácne to zadávanie. Už som raz mazala čo som typovala, lebo som si založila sklad - ZŠ a dala som pevné ceny. Keď som chcela zadať stoličku s inou cenou na tú istú kartu /ako mi vraveli na školení/ bol problém. :cool: