evnka
26.05.08,09:34
Ahojte,

chcela by som sa opytat, kedysi vodicia na pracovne cesty pouzivali tzv. kotuce - tachografy.. Vraj je toto uz mionulostou a tieto kotuce boli nahradene. Cim to neviem, tak by som bola rada keby mi niekto napisal...A vraj potrebne "tlacivo" je niekde na nete aj stiahnutelne...
prosim poradte!!!
vdaka
ErikaDP
22.12.08,15:58
Má niekto skúsenosti s účtovaním kariet do tachografu ?
Firma má v majetku vozidlá, na ktorých jazdia šoféri v riadnom pacovnom pomere. Dodavateľská firma, ktorá nám dodala karty do tafografov tvrdí, že nemôže vystaviť doklad na odberateľa - našu firmu, ale na mená jednotlivých vodičov - našich zamestnancov. Vraj karty patria týmto vodičom . Naša firma ale tieto karty zaplatila zo svojho účtu, pričom teraz nemáme doklad - faktúru, lebo faktúra je na odberateľa-konkrétneho nášho zamestnanca.
Aby sme to správen zaúčtovali, musím vedieť, koho povinnosťou je vybaviť vozidla týmito kartami.
V ktorom zákone môžem najsť oporu - definovanie, že je to povinnosťou zamestnanca zakupiť si tuto kartu?
ďakujem
bv_alexandra
22.12.08,17:52
No ja si osobne myslím že je to povinnosť zamestnávateľa. Pretože on je povinný mať v MV tachograf, tzn má povinnosť aj zabezpečiť aby vodiči mali načom zaznamenávať pohyb vozidla.
U nás my kupujeme kotúče a poskytujeme ich zamestnancom.:)
ErikaDP
22.12.08,18:18
Ďakujem za reakciu,
presne to si myslím aj ja, len som narazila na problem s dodavateľskou firmou, že nám nechcu vystaviť doklad na firmu a neviem sa oprieť o nejaký zákon, aby som im mohla argumentovať , že maju vystaviť doklad na firmu a nie na meno konkretneho zamestnanca.
pavol54
22.12.08,19:30
Podľa mňa karta do tachografu je osobná pracovná pomôcka vodiča, ktorý si ju evidenčne preberá od zamestnávateľa, a ten ju predtým musel mať v evidencii na základe prijatého účtovného dokladu.Ak dodávateľ odmietne vystaviť daňový doklad, potom nech si ju platí vodič zo svojho. Aj pracovný odev ak je šitý na mieru patrí zamestnancovi a dodávateľ ho účtuje firme.
pavol54
22.12.08,19:33
Dúfam že sa bavíme o kartách do tachografov a nie kotúčoch. Na karty sú iné tachografy a na kotúče sú iné typy tachografov