inculik
26.05.08,09:44
Kto mi poradi? Rozhodujeme sa s manzelom kupit umyvacku, sme 3 clenna rodina a nevieme sa rozhodnut ci nam staci uzsia(45cm), alebo sirsia(60cm)umyvacka.:confused::rolleyes:
Gabi03
26.05.08,07:48
Skús si prečítať už založené témy. Určite nájdeš odpoveď. umývačka
Freddy
26.05.08,07:51
No, mi sme tiez trojclenna rodina, ale niekedy aj ta 60-ka je mala... :) Ja by som odporucal kupit radsej tu 60-ku, aj keby si mala menej riadu, stale mozes pouzit polovicne umyvanie (umyva sa aleo spodny kos alebo horny). Ale z vlastnej skusenosti viem, ze nie je problem naplnit celu umyvacku, hlavne cez vikend...
Zoltán Kovács
26.05.08,08:11
No rozmer šírky (60 alebo 45cm) by som nevyberal podľa počtu členov rodiny. Sú myčky 45 cm, do ktorých sa zmestí aj 9 sád riadu. Rozmer by som vyberal podľa toho, kam chcem umiestniť myčku, a aké mám možnosti.

Tento problém som riešil minulý týždeň keď som kupoval myčku. Mne robí problém výška, a trošku aj šírka. Na šírku som si vybral 45 cm (9 sád sa zmestí), ale výška bude trošku problém. Mám asi 1,5 cm problém, ktorý som už asi aj vyriešil. :D
bobo1
26.05.08,08:39
Radšej 60-tku - zmestí sa tam plech na pečenie a ten sa ručne umýva naozaj zle
paťuška
26.05.08,08:56
Určite 60-tku, oceníš to hlavne keď budeš dávať umývať hrnce, misy a pod. Väčšie kusy sa ti do 45-tky určite nevmestia a ak sa rodina rozrastie prípadne pri návštevách, keď je aj pohárov aj tanierov dosť oceníš väčšiu. Nájdi ešte 15 cm v kuchyni.
Soňurka
26.05.08,09:29
Rozhodne (ak je miesta dosť) 60-tku. Tiež sme voľakedy dávno nemali dosť miesta a tak sme volili 45-ku. Ale nedá sa to porovnať.
Keď sme kupovali novú, radšej sme preroboli skrinku v kuchyni, aby sa vošla 60-tka - a neľutujem. Do väčšej umývačky lepšie rozmiestniš rôzne misky, hrnce, ako už bolo aj vyššie uvedené.
Ani neváhaj !
JaroslavKadle
26.05.08,11:03
Nuž tak sem s dobrou radou Smith, ako si ten 1,5cm (na výšku?)problem vyriesil. Lebo prave kvoli tomu som si ja myčku zatiaľ nekúpila :-(((
sameliacka
26.05.08,12:46
ahoj, my máme doma umývačku už asi 2,5 roka a máme 60 cm, sme 5 dospelých ľudí a keď sme doma všetci, tak je to pre nás tak akurát, ale keď sú doma len rodičia, tak je to pre nich veľa a nepoužívajú ju, takže ja by som ti doporučila, keď ste len traja, aby ste si kúpili 45 cm :)
Chobot
26.05.08,13:12
Môžete kúpiť aj 60 aj 45. Ak kúpite užšiu, budete umývať častejšie, lebo ju skôr naplníte.

Rozhodnite sa podľa toho, koľko miesta máte v kuchyni (v linke).
Igy
26.05.08,17:52
Urcite 60tku. Cena jedneho umytia pri 60 a 45ke je skoro rovnaka (spotreba vody, energie a prostriedkov na umyvanie). Takze rozhodujucim faktorom je len a len priestor. Ak ta neobmedzuje ten, tak urcite 60tku. U nas mame 45ku a niekedy bezi aj 2x za den (sme dvaja) a pritom keby bolo par centi naviac tak by sme to napratali aj na jeden x. Nehovoriac o vacsich hrncoch ktore vpratat do 45ky je doslova umenie.
inculik
28.05.08,13:54
super ste zlati tolko rad som ani necakala, tak sme sa rozhodli pre tu 60-tku, pretoze v linke mame miesta aj na vacsiu:-), kedze kuchyna je dost velkych rozmerov. prajem pekny den
lillian
19.06.09,08:32
ahojte,je lepsie si zvolit umyvacku s funkciu variospeed-moznost skratit program o polovicu,alebo s funkciu polovicna napln?
Gabi03
19.06.09,08:47
ahojte,je lepsie si zvolit umyvacku s funkciu variospeed-moznost skratit program o polovicu,alebo s funkciu polovicna napln?

Dobré sú obe funkcie.
Skrátenie programu preto, lebo teraz bývajú väčšinou dosť dlhé. A polovičná náplň preto, lebo ak nemáš veľa riadu, tak dáš len do jedného koša a umývaš, ergo tiež šetríš. Ale keď si musíš zvoliť, tak si vol podľa svojho. Ak si myslíš, že budeš mať umývačku stále plnú, tak polovičná funkcia je zbytočná. Alebo budeš čakať, pokiaľ sa ti naplní a až potom ju spustíš.
hladkyy
29.08.09,07:58
60ku bez debaty, aj ked budes musiet odrezat kus skrinky ako ja. a to sme traja, alebo budes zapinat mycku viac krat... lenze je to neekonomicke. mame indesitku za 300 a rucne pohare, hrnce a vsetko by sme tak neumyli keby co. ak ti spotrebuje o 2-3 litre viacej vody, na to kasli. rocne to nemas ani m3, ale je to otrepany argument predavacov... a navyse, umyvat riad bez vody je ako varit polievku bez vody.. takze cim menej vody tym horsie umytie
sandra19
10.09.09,10:14
Dobrý deń, mám otázočku, ktorá až tak nesúvisí s témou, ale nechcem otvárať nové vlákno.... Máme problém s umývačkou riadu, ktorá neohrieva vodu pri umývacom programe, neviete mi poradiť, v čom je chyba, príp. či treba volať servisáka, či niečo predtým ešte skúsiť urobiť. Ďakujem za každú odpoveď.
Bionda
10.09.09,10:24
Ak pri každom zvolenom programe, tak ja by som určite volala, nieto čo riešiť, väčšina umývačiek má v navolenom programe aj prednastavenú teplotu vody, takže aj to tak je a napriek tomu, nezohrieva vodu, tak to vyrieši jedine servis či už záručný alebo pozáručný.
Chobot
10.09.09,10:36
Dobrý deń, mám otázočku, ktorá až tak nesúvisí s témou, ale nechcem otvárať nové vlákno.... Máme problém s umývačkou riadu, ktorá neohrieva vodu pri umývacom programe, neviete mi poradiť, v čom je chyba, príp. či treba volať servisáka, či niečo predtým ešte skúsiť urobiť. Ďakujem za každú odpoveď.

Ak neohrieva vodu, najskôr bude vypálená špirála. Ale skús ešte iný program, či to nie je v programe. Ak to nepomôže, treba na to servis.
Don133
10.09.09,18:11
Dobrý deń, mám otázočku, ktorá až tak nesúvisí s témou, ale nechcem otvárať nové vlákno.... Máme problém s umývačkou riadu, ktorá neohrieva vodu pri umývacom programe, neviete mi poradiť, v čom je chyba, príp. či treba volať servisáka, či niečo predtým ešte skúsiť urobiť. Ďakujem za každú odpoveď.


My máme doma dve malé servisáčky :))) tak ked umývačka, práčka, satelit .... prestane správne fungovať v prvom rade sú podozrivé...a skontrolujem, čo sa im zadarilo prestaviť....by ste neverili ake "skryté" funkcie majú spotrebiče vhodnou kombináciu tlačidiel:))))...inak dostupné len v servisnom manuále....:)))
sandra19
11.09.09,05:45
Ďakujem za rady. Deti som preverila :) ako prvé. Na dnes som objednala servisáka. Pekný víkend všetkým.